Xp oturum açma şifresi yardımı.

Bu konuyu okuyanlar

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben xp kullanıcısıyım ama xp'e koyduğum kullanıcı şifremi unuttum veya yanlış şifre girdim herhalde neyse bana bu şifreyi bulabilmem için bir yol gösterebilirmisiniz...Acil lazımm daaa...

TONCE NOT: Başlıklarımızı daha açıklayıcı yazalım lütfen. DÜZELTİLDİ.Forum kurallarını okuyalım. Forum kuralları için buraya tıklayabilirsiniz.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
gerçekten geç kalmışım fakat cevabını şimdi verelim bari

windows'u güvenli kip'ten gir. admin hesabına gerek kalmadan adminstrator die bi hesap var. ordan girebilirsin. denetim masasına geç. kullanıcı hesaplarına gel. admin hesabını bul. paraloayı kaldır de sana bi sorun çıkarmadan kaldırıcak. daha sonra bilgisayarını yeniden başlat ve gir. daha önceden işe yarıyodur ama neredeyse 1senedir denemedim belki yapılan güvenlik yamalarıyla kapatılmış olabilir. dene işe yaramazsa bana mesaj at sana bir program iso su vericem 20mblik. onu boot edip açtığında şifreyi yine kırabilirsin.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
NecronomicoN dedi ki:
windows'u güvenli kip'ten gir. admin hesabına gerek kalmadan adminstrator die bi hesap var.

Admin hesabına gerek kalmadan administrator diye bir hesap? :)
Admin ne demek admisitrator ne demek? Buradaki yazılar zaten administrator üyesini kast ediyor. Ayrıca her bilgisayara böyle girilebilecek olsa kullanıcı hesabına şifre koymanın manası ne olurdu? Microsoft saftır salaktır ama o kadar da değil. Ayrıca her bilgisayarda administrator diye bir hesap da olmaz.

Arbalot

Asistan
Reaksiyon puanı
10
her bilgisayarda administrator diye bir hesap olur...
bazı kurulumlarda o administrator zaten kullanılan hesaptır
bazılarında ise gizli administrator olur o kurulan işlem sistemine ve işletim sistemin versiyonuna göre değişiklik gösterir...

Ayrıca eğer pc active directory gibi bir şeyin üyesi değil se admin hesabını kırmaktan (yani değiştirmek oluyor burdaki kırmaktan kasıt) daha kolay bir şey yoktur...
ufacık bir program iş görür...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Arbalot beni gıcık etmek için yapıyorsun da konu ciddi |)

Her bilgisayarda administrator diye bir hesap olmaz.
Örneğin ben gerekli gördüğüm bazı durumlar da o hesabı değiştiririm.
Evet bunu daha önce sen de söylemiştin.

Ana hesap ne zaman administrator hesabıdır? Kurulum sırasında hesap oluşturmayı es geçtiğin zaman. Kullanıcının da adını değiştirdiğinde administrator diye bir şey kalmaz. Ayrıca her administrator hesabı öyle sebil değildir içine dalasın. Benim administrator hesabım her zaman şifrelidir.

Ancak Arbalotcum, kırmak konusunda sana katılıyorum. Şifreli de olsa kırmak çok kolay.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşım anakarttaki bios pilini çıkar yarım saat falan bekle sonra tekrar tak düzelecektir

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
TuraNist dedi ki:
Arkdaşım anakarttaki bios pilini çıkar yarım saat falan bekle sonra tekrar tak düzelecektir

Olay Bios Şifresi Değil, İşletim Sisteminde ki Şifre.

daze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp admin password reset diye aratırsan bulabilirsin. boot disketi yaratıyorsun ya da cd den boot edip admin şifreni resetliyorsun.
http://www.loginrecovery.com/ burada bedava (eğer kendin yaparsan) bu arada ingilizcedir.

soqo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı açtığınızda kullanıcı hesabı şifre ekranı geldiğinde peşpeşe hızlıca "ctrl+alt+delete" tuşlarına iki kere basın. Karşınıza kullanıcı adı ve parolası soran bir ekran gelecektir. Kullanıcı kısmına "administrator" parola kısmına biliyorsanız parola, parola vermediyseniz (ki bu büyük bir hatadır) boş bırakın. Windows açılacaktır.

ilker.efsane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bildiğim şöyle bir yöntem var;
eğer administrator şifresi varsa makinende ms-dos komut sisteminden bu şifreyi rahatlıkla değştirebilrsin. burdan değiştirmen için şifreyi bilmen de gerekmez. zaten onu değiştirdikten sonra windowstaki bütün izlerini silersin(mesela temp,çerezler) bunun için başlat-->donatılar-->komut sistemi yada başlat---çalıştır---cmd---enter "net user administrator" yaz bi boşluk bırak ve kafana göre bi şifre yaz. bundan sonra admin sen olursun dilediğini yaparsın
kolay gelsin :)

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
"ilker.efsane" paylaşım için sağol bunu abimin bilgisayarda deniyeceğim (&)
umarım olur cevabı gönderirim

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
regedit dedi ki:
"ilker.efsane" paylaşım için sağol bunu abimin bilgisayarda deniyeceğim (&)
umarım olur cevabı gönderirim

Daha önce yayınlanmıştı,yani bir tek söyleyen değil ;)

bmwm6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biosun pilini çıkar 10 san bekle tak

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ilker.efsane dedi ki:
benim bildiğim şöyle bir yöntem var;
eğer administrator şifresi varsa makinende ms-dos komut sisteminden bu şifreyi rahatlıkla değştirebilrsin. burdan değiştirmen için şifreyi bilmen de gerekmez. zaten onu değiştirdikten sonra windowstaki bütün izlerini silersin(mesela temp,çerezler) bunun için başlat-->donatılar-->komut sistemi yada başlat-->çalıştır-->cmd-->enter-->net user administrator yaz bi boşluk bırak ve kafana göre bi şifre yaz. bundan sonra admin sen olursun dilediğini yaparsın
kolay gelsin
Süper yöntemmiş bu denedim işe yarıyor.
Teşekkürler ilker :)

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bmwm6 dedi ki:
biosun pilini çıkar 10 san bekle tak

Ohoo olayın bios şifresi olmadığını daha önce söylemiştik. :] Yorumları daha dikkatli okuyalım :)

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Her kafadan farklı bişey çıkmış hangisi çalışıyor söylermisiniz? Admin hesabını öğrenmem gerek şifreyi değiştirmeden?

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Biglisayarını güvenli modda açtığında admin e şifre koymamışsan bilgisayarına admin olarak giriş yapabilirsin.

2. yol

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Bu yol sana şifreni vermez ama tüm kullanıcı hesaplarını sıfırlar.

Bu sayfaya gir.üstteki menülerden Bootdisk yazana tıkla.Açılan sayfada kullanımı yazmakta.sayfanın sonlarına doğru download linkleri var. Program bootable cd veya disket olarak çalışıyor. Eğer cd ye yazacaksan cd olan dosyayı indir. Disket kullanacaksan disketi.

googlede ntpasswd diye aratırsan daha çok yardım alabilirsin.

Son mesajlar