Xp Onarımı

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Windows Xp sistem dosyaları zarar gördüğünde, elimizde mevcut olan Windows Xp kurulum Cd’si ile onarım yapabiliriz.

1. Windows Xp Cd’sini Cd-rom’a yerleştirin,
2. Bios Setup bölümünden ilk olarak Cd-rom kontrol edilecek şekilde ayarlayın,

78145897jg0.jpg

3. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda aşağıdaki ekran görüntülenir, Enter tuşuna basıp devam ediyoruz,

84980719vo8.jpg

4. F8 tuşuna basarak aşağıdaki sözleşmeyi kabul ediyoruz,

55088588rf9.jpg

5. Son aşamada ise R ( repair ) tuşuna basarak, sistem dosyalarının yeniden yüklenmesini bekliyoruz, daha sona sistem yeniden başlatılıyor ve onarım işlemi tamamlanmış oluyor.

56928455oe8.jpg

Kaynak

http://www.cyber-warrior.org/forum/...umID=56&AFID=18&TopicID=278136&PagePosition=1

Son düzenleme:

Nemesis

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım paylaşımlarında kaynak gösterirmisin?

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Güzel paylaşım bilmeyenler için faydalı olur. Türkçe menüsü olanlar karıştırmaz umarım.

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşın dökümanına ek;

Bu işlemi yapabilmeniz için daha önceden hanig Windows XP versiyonu yüklü ise o CD'yi tamkanız gerekiyor. Home edition'sa Home, Professional Edition'sa Professional versiyonu olan CD'yi takmanız gerek. Professional Edition barındıran Windows XP CD'si ile Home Edition kurulu bir sistemi onaramazsınız.

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşın dökümanına ek;

Bu işlemi yapabilmeniz için daha önceden hanig Windows XP versiyonu yüklü ise o CD'yi tamkanız gerekiyor. Home edition'sa Home, Professional Edition'sa Professional versiyonu olan CD'yi takmanız gerek. Professional Edition barındıran Windows XP CD'si ile Home Edition kurulu bir sistemi onaramazsınız.

Eminmisin Ben Farklı Farklı cd lerle Onarım Yapıyorum :)

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tartışmaya girmek istemiyorum fakat hakkında az bilgim olan ya da bilgim olmayan birşeyi yani kesin emin değilsem yazmam zaten. O yüzden eminim. Sanırım hafızan pek kuvvetli değil yanlış hatırlıyorsun.

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Tartışmaya girmek istemiyorum fakat hakkında az bilgim olan ya da bilgim olmayan birşeyi yani kesin emin değilsem yazmam zaten. O yüzden eminim. Sanırım hafızan pek kuvvetli değil yanlış hatırlıyorsun.

Benim mi Senin mi Bak Kardeş Ben 8 yıldır Bu İşin İçindeyim

Ve 3 internet cafe şübem var
1 i 200 pc li

2 110 pc li

3 110 p cli idi dükan satıldı diye 80 pc ye düştü gelip oturup cayımıda içe bilirsin ve ben bunların sistemlerini kurmaktayım !!!

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Senin adına sevindim. İyi para getiriyor olmalılar ama sistem kurmakla konumuzun bir alakası yok. Onarımdan bahsediyoruz. Ve de kaç makinaya sistem kurduğun değil ne bildiğin önemlidir. Lütfen burdaki konuyu taşırmayalım ve söylemek istediklerimizi Özel mesaj ya da Messenger'dan söyleyelim ki konu dağılmasın. Sonuçta birilerine yardım etmek için burdayız özel meselelerimizi paylaşmak için ya da kimin haklı olduğunu göstermek için değil. Messenger adresim: kintaro@yer6.org

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Senin adına sevindim. İyi para getiriyor olmalılar ama sistem kurmakla konumuzun bir alakası yok. Onarımdan bahsediyoruz. Ve de kaç makinaya sistem kurduğun değil ne bildiğin önemlidir. Lütfen burdaki konuyu taşırmayalım ve söylemek istediklerimizi Özel mesaj ya da Messenger'dan söyleyelim ki konu dağılmasın. Sonuçta birilerine yardım etmek için burdayız özel meselelerimizi paylaşmak için ya da kimin haklı olduğunu göstermek için değil. Messenger adresim: kintaro@yer6.org

KOnuyu Taşırmıyorum Vede Saptırmıyorum Ben zaten bupc lerin içinde yaşıyorum içim dışım işletim sistemi oılmus Yani Ben Denedim ve gördüm O yüzeen sölüyorum senin dediklerinede saygım sonsuzdur ama benim basıma öle bisey gelmedi.

firari71

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar yardım lütfen benim pc ekranı yukardaki gibi deil format atmak istiyorum ama cd görmüyor ne yaptıysam olmadı nasıl yapmalıyım yaw

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
arkadaslar yardım lütfen benim pc ekranı yukardaki gibi deil format atmak istiyorum ama cd görmüyor ne yaptıysam olmadı nasıl yapmalıyım yaw

Biostan ayarlara bak normal mi

cd yi deyiş olmasa cd room u deyiş yada bios ayarlarından dır bi dene bakalım sonucları bildir ona göre olmasa baska biseyler buluruz.

october

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk resimdeki ve son resimdeki R seceneklerinin işlevleri farklı, buna dikkat etmek lazım.

firari71

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
C:\Documents and Settings\Hakan\Desktop\Yeni Klasör (2)\firari05214554.jpg

ekran görünümü bu nasıl bir ayar gerekiyor. şimdiden tesekkürler.

murteza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onarma seçeneği türkçe kurulum cd leridede boot ekranında seçeneklerde görülüyor zaten yine de teşekkürler.:)

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Onarma yapınca sistem ayarları bozuluyor.Bana göre.