XMP'yi Nasıl Açarım?

Bu konuyu okuyanlar

Enkaren

Asistan
Özel başlık
Here Keep the change
Anakartım'da XMP'yi Açmayı Bulamadım "H55M-S2H" Anakartımın modeli
bu videoda XMP'yi mi açıyor yardım edebilirmisiniz?
 

mychar276

Profesör
Bu anakarttaki XPM eski stil manuel ayarlamak lazım sanırım. Biraz uğraştıracaktır internette bir makale buldum inceleyip denenebilir. bkz

Sanırım ram arttırımı yapacaksın. Sen ramlerini değiştir. Kendinden vaad edilen hızlara ulaşmazsa bu ayarlara gir. XMP siz ulaşabilir, sana diğer konuda önerdiğim ramler üst sınır değil. 2200mhz, 1800 mhz değil, 1600'ı xmp açmadan direk destekliyor olabilir.
 

mychar276

Profesör
Olur sorun yoksa sizin için hocam
Konu donanım. Her zaman sorun çıkabilir. En basit donanımda bile sorun çıkabilir. Risk kendi riskin. Anakartının 1600 mhz ram desteği var. Desteklediği ramler arasından sadece 2200 mhz için + işareti koyulmuş. Büyük ihtimalle 1800mhz ve 1600 mhz ramleri xmp açmadan hızlarında kullanabiliyorsun. Yeni nesil anakartlarda hız değerlerinin yanına (OC) yazarak xmp açmadan ve açarak ulaşılan hızlar verilir. Bunda verilmemiş muhtemelen + işareti kullanılmış yerine. Büyük ihtimalle diyorum denemek gerekli.
 

Enkaren

Asistan
Özel başlık
Here Keep the change
Konu donanım. Her zaman sorun çıkabilir. En basit donanımda bile sorun çıkabilir. Risk kendi riskin. Anakartının 1600 mhz ram desteği var. Desteklediği ramler arasından sadece 2200 mhz için + işareti koyulmuş. Büyük ihtimalle 1800mhz ve 1600 mhz ramleri xmp açmadan hızlarında kullanabiliyorsun. Büyük ihtimalle diyorum denemek gerekli.
tamam
 

SDN Son Haberler

Üst