Xioami telefonlarda güncelleme sorunu mu var ?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Xioami hakkında güncellemeyi çok geç veriyor ve her güncelleme sonrası performans kaybı yaşandığı söyleniyor. Bu doğru mu? İçindeki donanımlar genelde çok güzel yazılım ile mahvediyorlarmış sanırım. Size sormak istedim. Bu söylentilerin doğruluğu var mı?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Xioami hakkında güncellemeyi çok geç veriyor ve her güncelleme sonrası performans kaybı yaşandığı söyleniyor. Bu doğru mu? İçindeki donanımlar genelde çok güzel yazılım ile mahvediyorlarmış sanırım. Size sormak istedim. Bu söylentilerin doğruluğu var mı?
Güncelleme konusunda bütün markalar planlı eskitme yapar.Xiaomi de kullansan,başka markanın cihazını da kullansan sorun yoksa güncelleme yapmamak en doğrusu.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Büyük güncellemelerden sonra batarya performansının düşmesi dışında bir sorun yaşamadım ve bu benim için çok büyük bir sorun değil çünkü sıfırlayıp temiz kurulum yapınca şu ana kadar düzeldi. Güncellemenin geç gelme konusunda ise geçenlerde biri konu açmıştı telefonuna güncelleme gelmemiş Xiaomi'nin kurucusu ölsün diyordu ? Böyle güncellemeyle kafayı bozmuş çok kişi var. Fiyatına göre gerçekten iyi performans sunan böyle cihazlar bulabiliyorken güncellemenin ne zaman geldiğine takılmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Büyük güncellemelerden sonra batarya performansının düşmesi dışında bir sorun yaşamadım ve bu benim için çok büyük bir sorun değil çünkü sıfırlayıp temiz kurulum yapınca şu ana kadar düzeldi. Güncellemenin geç gelme konusunda ise geçenlerde biri konu açmıştı telefonuna güncelleme gelmemiş Xiaomi'nin kurucusu ölsün diyordu ? Böyle güncellemeyle kafayı bozmuş çok kişi var. Fiyatına göre gerçekten iyi performans sunan böyle cihazlar bulabiliyorken güncellemenin ne zaman geldiğine takılmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Aynen, büyük güncelleme de pil sorunu bende yaşadım sıfırladım düzeldi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Aynen, büyük güncelleme de pil sorunu bende yaşadım sıfırladım düzeldi.
Aslında bu sorun Xiaomi'ye özel değil gördüğüm kadarıyla neredeyse her markada yaşanıyor iPhone kullanıcıları arasında bile iOS 14 güncellemesiyle batarya performansının düştüğünü söyleyenler oluyor.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
MIUI 12 hakkında "bazı modellerde" batarya ve kasma problemleri mevcut. Xiaomi yetkilileri "biz de bunun farkındayız ve önümüzdeki zamanlarda düzeltme güncellemeleri çıkaracağız" diye açıklama yaptı. Sizden ricam MIUI 12 güncellemesini yapmamanız yönünde

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Geç mi veriyor neredeyse ayda 1 ,2 ayda bir güncelleme veriyor ve benim güncelledekiten sonra yaşadığım sıkıntı pil performansı sonradan @Cvnmrt gibi sıfırlayıp temiz kurulum yaptım biraz iyileşti sonradan bir güncelleme daha geldi biraz daha iyi oldu yani 1 haftadır yoğun kullanımım var ve aldığım ekran süresi 8 9 saat bunun 2 3 saati pubg mobile biraz iyileşme oldu gibi

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Genel anlamda problem yok o zaman. Bu tarz şeyler duydum. Foruma sorma ihtiyacı hissettim. Aslı astarı var mı diye

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Güncelleme iyi bir şey değil bana göre. Performansın güncelleme ile arttığı yok. Peki neden güncelleme yapıyoruz? Cihaz yavaşlasın diye mi?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Güncelleme iyi bir şey değil bana göre. Performansın güncelleme ile arttığı yok. Peki neden güncelleme yapıyoruz? Cihaz yavaşlasın diye mi?
Bir kaç yeni özellik geliyor ondan dolayı yapıyoruz, performansta bir süre sonra düşürülmeye başlanıyor.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Güzel bir güncelleme ile performans artışı yaşanıyor,iOS 14 gibi.
benim kuzenim se2020 kullanıyor şuanda cihazı 5 aylık ve ios 14 e güncellemden önce pil sağlığı yüzde 99 du ve ios 14 e güncelledi ve şuanda pil sağlığı 93 bana diyorki çok çabuk düşüyor galiba dedi doğrumu bu bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi diğer kuzenimdede iphone 7 plus var ondada öyle güncellemeden önce 94 tü güncelledi ve 2 ayda 85 e düştü sanki çok hızzlı bir düşüş var gibi pil sağlığında

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
benim kuzenim se2020 kullanıyor şuanda cihazı 5 aylık ve ios 14 e güncellemden önce pil sağlığı yüzde 99 du ve ios 14 e güncelledi ve şuanda pil sağlığı 93 bana diyorki çok çabuk düşüyor galiba dedi doğrumu bu bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi diğer kuzenimdede iphone 7 plus var ondada öyle güncellemeden önce 94 tü güncelledi ve 2 ayda 85 e düştü sanki çok hızzlı bir düşüş var gibi pil sağlığında
Evet bende de olmuştu 10 aydır kullanıyorum telefonu 86’ya kadar düştü ama şimdi durdu ve günlük pil ömrü arttı.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Güncellemenin geç gelme sorunu gibi bir durum yok.Sadece Xiaomi fanları bu durumda gaza geliyorlar.Daha resmi bir açıklama olmamasına rağmen "benim telefona 12 gelmedi yaaow ehuehue" diye çıldıranlar var.Bunları gören kişiler de sanki güncellemenin gelmesi lazım da gelmiyormuş gibi bir algıya kapılıyor,sadece erken umutlanma söz konusu

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Redmi Note 8 kullanıyorum. MIUI 12 ve Android 10'a güncellemiştim. Bu güne kadar esaslı büyük bir sorunla karşılaşmamıştım. AMA bugün telefonu aracın Android Auto ve Apple Car Play destekli multimedya ekranına USB ile bağladığımda Android Auto'nun çalışmadığını fark ettim. Android Auto'yu bıraktım telefon multimedya ekranın USB girişinden şarj bile olmuyor. Bağlantı 2sn'de bir gelip gidiyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Redmi Note 8 kullanıyorum. MIUI 12 ve Android 10'a güncellemiştim. Bu güne kadar esaslı büyük bir sorunla karşılaşmamıştım. AMA bugün telefonu aracın Android Auto ve Apple Car Play destekli multimedya ekranına USB ile bağladığımda Android Auto'nun çalışmadığını fark ettim. Android Auto'yu bıraktım telefon multimedya ekranın USB girişinden şarj bile olmuyor. Bağlantı 2sn'de bir gelip gidiyor.
Bugün gelen MIUI V12.0.2.0.QCOMIXM - Kararlı 349M güncellemesinden sonra sorun çözüldü.

Şimdi 2-3 defa 2sn aralıkla bağlantı gelip gidiyor yine ama akabinde (yani 3 ya da 4. kezde) Android Auto bağlantı gerçekleşiyor. Telefon Multimedya ekrandan şarj da oluyor artık.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bencede öyle ama cihazı ilk alınca çıkan sürümle daha iyi çalışıyor diye düşünüyorum:)

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
yavaşlamayı yaşadım. mi 8 lite kullanıcısıyım. ayrıca bir kaç aydır arka plana attığım uygulamalara geri döndüğümde baştan başlatıyor o uygulamaları