Xioami Mi 10 Lite X Redmi Note 9 Pro X Realmi 6 Pro -

Hangi telefonu öneriyorsunuz?

• Xioami 10 Lite 128GB

• Xioami 10 Lite 64GB

• Redmi Note 9 Pro 128GB

• Realmi 6 Pro 128GB

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba Arkadaşlar;

Xioami Mi 10 Lite 64GB veya 128GB, Redmi Note 9 Pro 128GB ve Realmi 6 Pro 128GB arasında kaldım epey'den karşılaştırma yapmama rağmen bir sonuca varamadım, farkları nelerdir? Hangisini önerirdiniz?
Yorum, düşünce ve yerdımlarınızı bekliyorum..
telefon.jpg

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba Arkadaşlar;

Xioami Mi 10 Lite 64GB veya 128GB, Redmi Note 9 Pro 128GB ve Realmi 6 Pro 128GB arasında kaldım epey'den karşılaştırma yapmama rağmen bir sonuca varamadım, farkları nelerdir? Hangisini önerirdiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 103320
Realme 6 Pro öneririm.Realme 6 Pro muhteşem Batarya performansı, Dolby destekli mono hoparlörü,90 Hz ekran hızı, akıcı arayüzü ile bu cihazlar arasında benim favorim.

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Realme 6 Pro öneririm.Realme 6 Pro muhteşem Batarya performansı, Dolby destekli mono hoparlörü,90 Hz ekran hızı, akıcı arayüzü ile bu cihazlar arasında benim favorim.

Realme 6p'yi direk ele 90hz ekran dışında diğer iki cihaza göre hiçbir üstünlüğü bulunmuyor ve bu üçlüden en düşük batarya performansını veren cihaz ayrıca fiyatlandırmada çok kötü 3k üstü edecek bir cihaz değil.

şeklinde bir yorum aldım ve çoğu forumda güzel yorumlar görmedim o yüzden realmi konusunda biraz çekimserim hocam. yine de yorumun için teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
6,381
Mi note 10 lite öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

şeklinde bir yorum aldım ve çoğu forumda güzel yorumlar görmedim o yüzden realmi konusunda biraz çekimserim hocam. yine de yorumun için teşekkür ederim.
Aldığınız yorum yarı haklı yarı haksız. 90Hz dışında üstünlüğü yok ama 3k da altı etmez.

Reaksiyon puanı
6,381
hangi özelliklerinden dolayı?
Çok çok iyi batarya performansı, çok çok iyi video stabilizasyonu ve fotoğraf performansı. Mi note 10 lite farklı renkli ışıklar altında bile çektiğiniz nesnenin rengini en doğru şekilde verebiliyor. Özellikle de gece sarı sokak ışıkları altında verdiği renk doğrulu çok iyi. Bir de ekranı ve tasarımı. Tasarımı inanılmaz premium ve edge ekran özellikle baya bir iyi. Ekranı ise güneş altında falan baya bir okunaklı.

Realme 6 pro'nun ekranı özellikle, siyahlarda, ve sıcak renklerde çok soluk duruyor. Ekran olarak realme 6 pro'da sadece 90Hz olması güzel.

Birde mi 10 lite değil, mi note 10 lite. Xiaomi isimlendirme konusunda çok kötü. Mi ile mi note'u çok karıştırıyorum ben şahsen. Ki kalemi olmayan bir şeye neden note dediler ki?

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
oyun oynicaksan REALME 6 PRO oyun yoksa xiaomi mi note 10 lite ben olsam mi note 10 lite alırdım

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Çok çok iyi batarya performansı, çok çok iyi video stabilizasyonu ve fotoğraf performansı. Mi note 10 lite farklı renkli ışıklar altında bile çektiğiniz nesnenin rengini en doğru şekilde verebiliyor. Özellikle de gece sarı sokak ışıkları altında verdiği renk doğrulu çok iyi. Bir de ekranı ve tasarımı. Tasarımı inanılmaz premium ve edge ekran özellikle baya bir iyi. Ekranı ise güneş altında falan baya bir okunaklı.

Realme 6 pro'nun ekranı özellikle, siyahlarda, ve sıcak renklerde çok soluk duruyor. Ekran olarak realme 6 pro'da sadece 90Hz olması güzel.

Birde mi 10 lite değil, mi note 10 lite. Xiaomi isimlendirme konusunda çok kötü. Mi ile mi note'u çok karıştırıyorum ben şahsen. Ki kalemi olmayan bir şeye neden note dediler ki?

Xioami'nin sabah 10'da attıkları tweet'en sonra zaten büyük ihtimal mi note 10 lite ve yeni telefonun karşılaştırmasını yapmaya çalışacağım.o_O

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Realme 6 proyu tavsiye ederim.Mi note 10 lite bataryası daha iyi diyenlere aldırma.Mi note 10 lite bataryada kağıt üzerinde üstün ama xiaominin batarya yazılımının iyi olmamasından dolayı 5260 mah bir anlam ifade etmiyor.Ekran tarafında Mi note 10 lite daha iyi bir ekrana sahip ama Realme 6 pro nunda ekranı bence yeterli.Kamerada fotoğraf tarafìnda Realme 6 pro daha iyi,video da Mi note 10 lite daha iyi ama video da çok büyük farklar yok.Xiaominin kamera ve batarya yazılımına güvenmediğim için Realme 6 pro tercih ederdim.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba Arkadaşlar;

Realme 6 pro ile mi note 10 lite arasında bir tercih yapmanızı tavsiye ederim. İki modelinde kendince güzel noktaları var. Realma 6 pro 90hz ekran paneline sahip. mi note 10 lite amoled panele sahip. Buradaki tercih sizin. Mesela ben amoled panel tercih ederim. Performans bakımından iki model de benzer performansları sunuyor. Ama realme 6 pro'nun cpu throttling test sonuçları daha başarılı. Kamera performansı konusunda realme 6 pro videolardaki titreşim engelleme konusunda çok başarılı. Fotoğraf performansı konusunda özellikle gdr ve dinamik renk aralığı bakımından mi note 10 lite daha iyi bir model. Ön kamerada ise realme 6 pro'yu daha başarılı buldum. Eldeki premiumluk his bakımından mi note 10 lite alümünum çerçeveler ve kıvrımlık ekranı ile daha başarılı. Realme 6 pro da kasa bakımından güzel fakat plastik çerçeveler premium his deneyimini mi note 10 lite'a göre biraz daha geride kalıyor.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba Arkadaşlar;

xiaomi mi note 10 lite a tek atarım. Ama diğerlerinden birinide alırsan üzmez.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Mi Note 10 Lite al diğerleri çöp değil ama bu daha iyi.

Yorum yapan yardımcı olan herkese teşekkür ederim. ☺
Xiaomi Mi Note 10 Lite -128 GB-Nebula Moru- 3.599,90 TL'ye aldım.
?
En güzel rengini almışsın hayırlı olsun :)

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Yorum yapan yardımcı olan herkese teşekkür ederim. ☺
Xiaomi Mi Note 10 Lite -128 GB-Nebula Moru- 3.599,90 TL'ye aldım.
?
Öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu teli ya da realme 6 pro yu düşünüyorum. mor rengi 128 liği diğer renklerdeki 64gb liği ile aynı fiyatta. Ama mor renginin alınıp alınamayacağı konusunda kararsız kaldım. Mor aşırı sevdeğim bir renk değil. Rengin duruşu fotoğraflardaki gibi böyle tam mor mu yoksa birkaç videoda görmüştüm biraz maviye de çalan bir renkti. Canlı görme fırsatım olmadı. Telefon elinize geçince renk konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu teli ya da realme 6 pro yu düşünüyorum. mor rengi 128 liği diğer renklerdeki 64gb liği ile aynı fiyatta. Ama mor renginin alınıp alınamayacağı konusunda kararsız kaldım. Mor aşırı sevdeğim bir renk değil. Rengin duruşu fotoğraflardaki gibi böyle tam mor mu yoksa birkaç videoda görmüştüm biraz maviye de çalan bir renkti. Canlı görme fırsatım olmadı. Telefon elinize geçince renk konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

Cuma günü gelecek elbette görselini gönderirim, diğer renkler 4k iken Nebula Moru 128gb 3600tl'idi (Redmi Note 9 Pro 128gb ile aynı fiyat) benim pek renk takıntım olmadığı için (hatta aracımda menekşe moru:) ) rengini beğenmezsem kılıf veya kaplama ile kapatırım düşüncesi ile aldım.

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
WhatsApp Image 2020-06-19 at 00.42.22.jpeg
WhatsApp Image 2020-06-19 at 00.42.21.jpeg

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Tekrardan hayırlı olsun. Renk gördüğüm kadarı ile mos mor değil. Fotoğraflar için teşekkürler. Sizin fikirlerinizi de duymak isterim?

Bir de bir sorum daha olacak: Kutunun içinden şeffaf kılıf mı çıktı yoksa siyahımsı şeffaf kılıf mı çıktı? Sormamın nedeni bazı kutu açılış videolarında şeffaf kılıf çıktı ama bazılarında siyahımsı şeffaf kılıf çıktı.

Son düzenleme: