Xiaomi'nin Ekran Altı Kameralı Telefonu Görüldü!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Bunu da yazılımsal hata deyip, beğenmemezlik yapmazlar herhalde.

Bence çok iyi. Bir de ekran altından görüntü çıkabilmesi için çok yüksek bir işlem gücü gerekiyor, galiba bu telefon çıkacak olan SD 875++++ modelini kullanıyor.

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bunu da yazılımsal hata deyip, beğenmemezlik yapmazlar herhalde.

Bence çok iyi. Bir de ekran altından görüntü çıkabilmesi için çok yüksek bir işlem gücü gerekiyor, galiba bu telefon çıkacak olan SD 875++++ modelini kullanıyor.
Burada yazılımsal hata denilecek bir durum yok. Daha satışta bile olmayan telefonun özelliklerine bakıp yorum mu yapacağım ?
Ben bayağı sevdim bu teknolojiyi ama yazılımsal hata çıkması muhtemel. Üstelik bu ihtimal yüksek.

Reaksiyon puanı
6,381
Burada yazılımsal hata denilecek bir durum yok. Daha satışta bile olmayan telefonun özelliklerine bakıp yorum mu yapacağım ?
Ben bayağı sevdim bu teknolojiyi ama yazılımsal hata çıkması muhtemel. Üstelik bu ihtimal yüksek.
Ne demek istediğimi anlamamışsınız ama aslında gayet anladığınızı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ben yine de delik çentik tercih ederdim. Hem görünüşü çok premium duruyor. Edge ekran ile birleşince daha bir müthiş duruyor.

Giriş segment cihazda da olsa da anlaşılıyor birinin premium olduğu, diğerinin ise giriş segment olduğu.

Ama çentiksiz veya hiç bir şey olmayan bir ekranda neyin ne olduğu da belli olmuyor. Mesela poco f2 pro çok iyi hissiyatı olan bir telefon ama önden bakınca reno 2z'den farksız oluyor.

Son düzenleme:

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Kamerayı ekranın altına koymuşlar da çerçeveyi niye kalınlaştırmışlar? Ne anladım ben o işten o zaman

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kamerayı ekranın altına koymuşlar da çerçeveyi niye kalınlaştırmışlar? Ne anladım ben o işten o zaman
Cihaz daha tanıtım cihazı olmadığı için detaysal bir tasarım yoktur o yüzden. Ama çerçeveler yine de çok kalın değil.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekli dosyayı görüntüle 114033
Son yıllarda kameraların ekrana sabitlenmesi ile başlayan serüven kameraların ekranın altına gizlenmesi ile devam edecek gibi duruyor.
Ekran altı kamerayı ortaya atan Visionox adlı Çinli ekran üreticisinden sonra ikinci (ilki Zte) adımı atan firma da Xiaomi oldu. Görseldeki iki cihaz da aslında Xiaomi'nin bu ay tanıttığı Mi 10 Ultra modeli. Fakat aralarında bir fark var; kamera stili. Sol taraftaki cihazda kamera ekranın altına gömülmüş şekilde duruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 114039
Burada da görüldüğü üzere çok dikkatli bakılmadıkça kamera modülünü görmek oldukça zor.
2021 yılında üretilmeye başlanacağı söylenen ekran altı kameralı Mi 10 Ultra modelinin ekranı da China Star tarafından üretilecek. Aşağıdaki videoda da iki cihazın karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

Peki siz bu yeni kamera modülünü nasıl buldunuz. Daha yeni alıştığımız delikli ekran modelinin yerini sizce alabilir mi?
İyi güzel hoş da anca bakarız hocam anca rüyamizda elimize alıp kullanırız teknolojinin ülkemizde pahalı olması kadar rezil bir durum yok abi teknoloji her gün form degistiren bir yapıya sahip bugün senin kullandigin S10 benim kullandigim Mİ9T 3 sene sonra modası gececek biz teknolojiye ayak uydurmazsak çağ dışı kalırız teknoloji çağında yaşıyoruz haksız mıyım ?
edit: kimseye abi demiyoruk benim konuşma tarzım öyle bastan belirtmek istedim

Çerçeve o kadar da kalın değil, rahatsız etmez diye düşünüyorum. Hala ince bir çerçeve.

Ama evet, kenarlar daha kalın.
Çene kısmı kalın olmasın yeter orası kalın olunca göz zevkim bozuluyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Mİ9T 3 sene sonra modası gececek biz teknolojiye ayak uydurmazsak çağ dışı kalırız teknoloji çağında yaşıyoruz haksız mıyım ?
Tam ekran olduğu için 9T'nin modası diğerleri kadar kolay geçmez. :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İyi güzel hoş da anca bakarız hocam anca rüyamizda elimize alıp kullanırız teknolojinin ülkemizde pahalı olması kadar rezil bir durum yok abi teknoloji her gün form degistiren bir yapıya sahip bugün senin kullandigin S10 benim kullandigim Mİ9T 3 sene sonra modası gececek biz teknolojiye ayak uydurmazsak çağ dışı kalırız teknoloji çağında yaşıyoruz haksız mıyım ?

Çene kısmı kalın olmasın yeter orası kalın olunca göz zevkim bozuluyor
Aslında Mi 9T yine tam ekran sayılır hocam. Asıl benimkinin geçecek..

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Moda derken popülerliğini güncelliğini yitirecek demek istedim

Aslında Mi 9T yine tam ekran sayılır hocam. Asıl benimkinin geçecek..
Pop-up'ın modası geçti neden bütün firmalar delikli ekran tasarımına gecti sence ?

9T tercih etme sebeplerimden biri

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mekanik parça olduğu için korkuyorlar. Yoksa hepsi tam ekran istiyor.
Ekran altı kameralı telefonlar gelince bu problem kökten çözülmüş olacak acaba orta segmente gelir mi ve maliyeti ne kadar arttırır ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ekran altı kameralı telefonlar gelince bu problem kökten çözülmüş olacak acaba orta segmente gelir mi ve maliyeti ne kadar arttırır ?
Mutlaka gelecektir. Bak mesela ekran altı parmak izi başta premium bir özellikti. Şimdi orta segmentte bile var.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mutlaka gelecektir. Bak mesela ekran altı parmak izi başta premium bir özellikti. Şimdi orta segmentte bile var.
AMOLED ekran tercih etmemin en büyük sebeplerinden biri ekrandan parmak izi premium bir hava katıyor ben bu özelliği ilk OnePlus 6T'de görmüştüm ve çok etkilenmiştim ama bence daha da geliştirilmesi gerekiyor çünkü bazen yavaş algılıyor fiziksel parmak izi okuyucusu kadar hızlı okumuyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
AMOLED ekran tercih etmemin en büyük sebeplerinden biri ekrandan parmak izi premium bir hava katıyor ben bu özelliği ilk OnePlus 6T'de görmüştüm ve çok etkilenmiştim ama bence daha da geliştirilmesi gerekiyor çünkü bazen yavaş algılıyor fiziksel parmak izi okuyucusu kadar hızlı okumuyor
Nano ekran koruyucu kullanman lazım. Temperliler sıkıntı çıkarır.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
@grbzz haberi şu şekilde değiştir istersen firmanın 3. nesil ekran altı kamerası olan çalışır halde görüntülenen ilk cihazı. Daha önceki ekran altı kamera nesillerinin denendiği ama gösterilmediği prototipler mutlaka vardır.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
@grbzz haberi şu şekilde değiştir istersen firmanın 3. nesil ekran altı kamerası olan çalışır halde görüntülenen ilk cihazı. Daha önceki ekran altı kamera nesillerinin denendiği ama gösterilmediği prototipler mutlaka vardır.
Herhangi bir netlik olmadan öyle bir şey eklemem ya da düzeltme yapmam yanlış olur. Farklı firmalarınkini gördük fakat Xiaomi'den öyle bir sızıntı görmedik.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Herhangi bir netlik olmadan öyle bir şey eklemem ya da düzeltme yapmam yanlış olur. Farklı firmalarınkini gördük fakat Xiaomi'den öyle bir sızıntı görmedik.

Yanlış olacak ne var cümlede. Firma bu ekran altı kameranın 3. nesil olduğunu söylemiş. O zaman 3. nesil ekran altı kameraya sahip xiaominin görüntülenen ilk telefonu demekte herhangi bir net olmayan durum yok.

Net bir şey yok mu adamlar en başından beri tüm nesillerde prototipleri göstermişler. Kanıt istersen linkleri ekledim. İlk nesil ekran altı kameralı telefonu twitterdan Haziran 2019da paylaşmışlar.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ekli dosyayı görüntüle 114033
Son yıllarda kameraların ekrana sabitlenmesi ile başlayan serüven kameraların ekranın altına gizlenmesi ile devam edecek gibi duruyor.
Ekran altı kamerayı ortaya atan Visionox adlı Çinli ekran üreticisinden sonra ikinci (ilki Zte) adımı atan firma da Xiaomi oldu. Görseldeki iki cihaz da aslında Xiaomi'nin bu ay tanıttığı Mi 10 Ultra modeli. Fakat aralarında bir fark var; kamera stili. Sol taraftaki cihazda kamera ekranın altına gömülmüş şekilde duruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 114039
Burada da görüldüğü üzere çok dikkatli bakılmadıkça kamera modülünü görmek oldukça zor.
2021 yılında üretilmeye başlanacağı söylenen ekran altı kameralı Mi 10 Ultra modelinin ekranı da China Star tarafından üretilecek. Aşağıdaki videoda da iki cihazın karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

Peki siz bu yeni kamera modülünü nasıl buldunuz. Daha yeni alıştığımız delikli ekran modelinin yerini sizce alabilir mi?
Güzel olmuş

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
@grbzz "Herhangi bir netlik olmadan öyle bir şey eklemem ya da düzeltme yapmam yanlış olur. Farklı firmalarınkini gördük fakat Xiaomi'den öyle bir sızıntı görmedik." dedin.

Link paylaştım halen haber aynı duruyor. Hani ortada önceki telefonların sızıntıları yoktu. Tamam ortada sızıntı yok çünkü firma ilk nesilden 3. nesile kadar 3 telefonu da kendisi paylaştı.

@grbzz

Anlaşılan haberi güncellemeyeceksiniz. Ben elimden geleni yaptım.

@grbzz verdiğim linkleri inceleme fırsatı bulabildin mi ?

@grbzz haberi düzeltecek misin merak ediyorum ?

@BHA
@Creative
@Dora
@BJKolik

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
@Fakehero Net bir bilgi mevcut mu? Tam olarak konuyu anlamadım ancak araştırmak isterim.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Yanlış olacak ne var cümlede. Firma bu ekran altı kameranın 3. nesil olduğunu söylemiş. O zaman 3. nesil ekran altı kameraya sahip xiaominin görüntülenen ilk telefonu demekte herhangi bir net olmayan durum yok.

Net bir şey yok mu adamlar en başından beri tüm nesillerde prototipleri göstermişler. Kanıt istersen linkleri ekledim. İlk nesil ekran altı kameralı telefonu twitterdan Haziran 2019da paylaşmışlar.

Alıntıya bakarsan ilk nesil ekran altı kameralı modeli resmi twitter hesaplarından Haziran 2019da paylaşmışlar görebilirsin @Creative

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Alıntıya bakarsan ilk nesil ekran altı kameralı modeli resmi twitter hesaplarından Haziran 2019da paylaşmışlar görebilirsin @Creative
Sizin anlamadığınız kısım şu, benim hazırlamış olduğum içerik Xiaomi'nin piyasaya süreceği ilk ekran altı kamera sistemine sahip olan cihazı. Daha önceki hazırlanan protatiplerden bahsetmememin nedeni o. Xiaomi'nin bu süreçte ne yaptığı değil satışa sunacağı ilk cihazdan bahsediyorum.

Son düzenleme:

Mustafa trhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Çok iyi ona takılan varmiki acaba ama takıntısı olanlar için çok iyi birşey

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Sizin anlamadığınız kısım şu, benim hazırlamış olduğum içerik Xiaomi'nin piyasaya süreceği ilk ekran altı kamera sistemine sahip olan cihazı. Daha önceki hazırlanan protatiplerden bahsetmememin nedeni o. Xiaomi'nin bu süreçte ne yaptığı değil satışa sunacağı ilk cihazdan bahsediyorum.
Burada bir ekleme yapayım piyasaya sürülmeye hazır ekran altı kamera sisteminin 3. neslinin kullanıldığı prototip telefon. Sonuçta firmanın ilk olarak hangi telefonla bunu resmi olarak seri üretim şeklinde satacağının bilgisi yok sadece gelecek yıl seri üretimli telefon satışına başlayacaklarını bildiriyorlar.

Xiaomi mühendislerimizin en son şaheserini sunmaktan gurur duyuyoruz: 3. Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisi! Gerçek tam ekran görüntüler hemen yakında! Bunu önümüzdeki yıl seri üretime sokmayı planlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Tamamdır herkes hata yapabilir. İlginiz için teşekkürler

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Burada bir ekleme yapayım piyasaya sürülmeye hazır ekran altı kamera sisteminin 3. neslinin kullanıldığı prototip telefon. Sonuçta firmanın ilk olarak hangi telefonla bunu resmi olarak seri üretim şeklinde satacağının bilgisi yok sadece gelecek yıl seri üretimli telefon satışına başlayacaklarını bildiriyorlar.

Xiaomi mühendislerimizin en son şaheserini sunmaktan gurur duyuyoruz: 3. Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisi! Gerçek tam ekran görüntüler hemen yakında! Bunu önümüzdeki yıl seri üretime sokmayı planlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!
Ben herhangi bir düzenleme yapmayacağım. Eğer siz içeriği eksik ya da hatalı buluyorsanız kendiniz bir konu açabilirsiniz. Ben editör değilim ve her bilgiyi yazıma ekleme gibi bir zorunluluğum yok. Ha yazıda derim ki bu telefonda 2. Nesil ekran altı kamera sistemi olacak, tamam o zaman haklısınız yanlışlık olmuştur düzeltirim. Ancak bu konuya ek bir ibare eklemeyi düşünmüyorum.