Xiaomi redmi note 9 pro Vs realme 6 8gb Huawei p40 lite

Bu konuyu okuyanlar

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Realme 6'nın 4/128 ve 8/128 olmak üzere iki versiyonu var.
8gb lık versiyonu mu yoksa xiaomi redmi note 9 pro siz olsanız hangisini tercih edersiniz ? orada zaten açıklamışsınız hangisinin özelliklerinin iyi olduğunu dediğim gibi hangisini tercih edersiniz ?
Birde p40 lite kullanan bir arkadaşım var google servisleri şuan var diyor.
Eğer p40 lite ın google servislerini yükleyebilirsem hangisini tercih etmeliyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar ekleme yapayım birde. farklı bir forum da da bu konuyu açmıştım mesaj yazan bir arkadaş redmi 9 pro nun malzeme kalitesinin kötü olduğunu söyledi ne düşünüyorsunuz ? doğru mu ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
8gb lık versiyonu mu yoksa xiaomi redmi note 9 pro siz olsanız hangisini tercih edersiniz ? orada zaten açıklamışsınız hangisinin özelliklerinin iyi olduğunu dediğim gibi hangisini tercih edersiniz ?
Eğer p40 lite ın google servislerini yükleyebilirsem hangisini tercih etmeliyim ?

Arkadaşlar ekleme yapayım birde. farklı bir forum da da bu konuyu açmıştım mesaj yazan bir arkadaş redmi 9 pro nun malzeme kalitesinin kötü olduğunu söyledi ne düşünüyorsunuz ? doğru mu ?
Redmi Note 9 Pro'yu mağazada inceleyince hoşuma gitmişti. Malzeme kalitesi hiç kötü değil, 8 serisinde kötüydü.
İkisi arasından Realme 6 öneririm.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Arkadaşınız doğru söylemiş. P40 Lite'a korsan yollarla Google Servisleri yüklenebiliyor. Ben olsam Redmi Note 9 Pro alırdım işlemcisinden dolayı. Malzeme kalitesi güzel bence.

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki yazdıklarınız için teşekkür ederim. p40 lite elendi, realme 6 8gb ya da 9pro nun videolarını izleyip ikisinden birini alırım

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@Erenist2020 Realme 6 önerene beğeni atıyorsun sonra 9 pro önerene beğeni atıyorsun kafamı karıştırıyorsun :D hangisini önerirsin ?

Reaksiyon puanı
181
realme piyasaya yüzünü yeni gösterdi ama xioami tanıdık xioami tercih ederim nerde baksan servisi vardır hep ama kamerada tozlanma problemi var diyorlar

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
@Erenist2020 Realme 6 önerene beğeni atıyorsun sonra 9 pro önerene beğeni atıyorsun kafamı karıştırıyorsun :D hangisini önerirsin ?
İkiside güzel cihaz sadece Realme 6 nın işlemcisi bana uzun vadede acaba dedirtiyor.Mediatek işlemciye güveniyorsan Realme 6 al yok güvenmiyorum diyorsan Redmi note 9 Pro al geç.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Önceliklerinize bağlı.

Ekran, arayüz için Realme 6.

Video, genel olarak kamera, batarya için rn9pro
Bu videoya göz atın derim.
Arka kamera fotoğrafta note 9 pro renkleri parlatıyor. Görüntü gerçekçi değil.
Realme 6'nın eksisi batarya, video çekim ve mtk işlemci.

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu videoya göz atın derim.
Arka kamera fotoğrafta note 9 pro renkleri parlatıyor. Görüntü gerçekçi değil.
Realme 6'nın eksisi batarya, video çekim ve mtk işlemci.
mtk işlemci uzun vadede sıkıntı yaratır mı ? ısınıyor diyorlar da.
Birde sırf kamerası iyi değil diye, performanstan ödün vermeli miyim ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Note 9 pro hakkında sorun varsa yardımcı olabilirim.

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Note 9 pro hakkında sorun varsa yardımcı olabilirim.
Ne zamandır kullanıyorsunuz ?
Genel olarak oyunlardaki performansı nasıl ?
Kamerasına toz kaçma gibi bir olaydan bahsediliyordu, sizde öyle bir şey oldu mu ?
Realme 6 8gb 9pro arasında kalsanız hangisini alırdınız ?

Birde son olarak konuyla alakası yok ama, yarın bildiğim kadarıyla xiaominin 10 yılına özel indirimleri olacak sizce ne kadar fiyat düşer ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ne zamandır kullanıyorsunuz ?
Genel olarak oyunlardaki performansı nasıl ?
Kamerasına toz kaçma gibi bir olaydan bahsediliyordu, sizde öyle bir şey oldu mu ?
Realme 6 8gb 9pro arasında kalsanız hangisini alırdınız ?
2-3 haftadır kullanıyorum, kamera toz kaçma olayı bir parti ürünlerde yaşanmış sanırım, xiaomi ürünleri değişimden bulunun diyordu. Çok şükür şuana kadar bende böyle bir sorun olmadı. Oyun performansından aşırı memnunum, 40 dakika pubg oynadım gram ısınma olmadı. Şarjı bütün gün telefonu kullansanız günü çıkartıyor. Hatta 1.5 güne kadar gidiyor şarjı. Ben realme 6 ile 9 pro arasında kaldım ve 9 pro aldım şuanda çok memnunum bir sorun yaşamadım.