Xiaomi redmi note 9 pro Vs Oppo realme 6 8gb

Bu konuyu okuyanlar

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

Hangisini önerirsiniz nedenleriyle yazarsanız sevinirim

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çok kararsız kaldım ya yardımcı olabilecek başka kimse yok mu ?

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Telefonu aldığımda en azından bir 4 5 yıl değiştirmeyi düşünmüyorum.

Hangi telefon daha uzun ömürlüdür ?

Çok oyun oynamam ama oynadığım oyunlarda hangisi daha fazla performans verir ?

Birde hangisinin kamerası daha iyi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikleriniz nedir ? Daha iyi yönlendirebiliriz.
İstediğim öncelikleri yazdım. Sizce hangi telefonu almayalıyım

Arkadaşlar başka yardımcı olabilecek biri yok mu ?

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
RN 9 Pro kullanıyorum aklında soru işareti varsa yardımcı olabilirim.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hayır anlamıyorum bi sorunun yokki iki de bir başka yardımcı olabilecek yokmu diye yazıyorsun. Açtığın konu kişiye göre göreceli birşey.sen alıcaksın telefon, o yüzden sen karar vericeksin. Aç videoları bak kıyaslamalar,bak özelliklerine, sana hangisi hitap ediyorsa onu al.cvp verenler vermiş zaten kendine göre cvp vermişler. Bu tarz konularla kirletmeyin artık forumu. Üstelik şu iki söylediğin teller için başka konu açıldı. Arama yapmadan konu açmak ne oluyorsa..

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır anlamıyorum bi sorunun yokki iki de bir başka yardımcı olabilecek yokmu diye yazıyorsun. Açtığın konu kişiye göre göreceli birşey.sen alıcaksın telefon, o yüzden sen karar vericeksin. Aç videoları bak kıyaslamalar,bak özelliklerine, sana hangisi hitap ediyorsa onu al.cvp verenler vermiş zaten kendine göre cvp vermişler. Bu tarz konularla kirletmeyin artık forumu. Üstelik şu iki söylediğin teller için başka konu açıldı. Arama yapmadan konu açmak ne oluyorsa..
Neden bu tarzda konuştuğunu anlamadım. adam soruyor hangi özelliklerden hoşlanıyorsun diye adama cevap veriyorum adam geri dönmüyor. dönüp dönmemesi beni ilgilendirmez ama adam bir soru soruyor cevabını veriyorum aynı adama yine soruyorum geri dönmüyor. o yüzden o şekilde yardım eden yok mu dedim
Ayrıca youtube de karşılaştırmasını izledim ikisi de çok güzel telefonlar hangisini alacağım da kararsız kaldığım için buraya konu açma gereği duydum.

Redmi Note 9 Pro'yu öneririm.
Konu kirliliği yapmayayım diye direkt sana soru sormak istiyorum.
Huawei p40 lite mı redmi note 9 pro mu yoksa realme 6 mı ?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
P40 Lite iyi cihaz ama huawei'in içinde bulunduğu durumdan dolayı google servisleri yok Redmi Note 9 Pro öneririm

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Google servisleri olsaydı ben alacak olsam P40 Lite alırdım
Yanlış anlama birazcık mantıklı düşündüğüm için böyle bir şey söyleyeceğim.

Sırf google hizmetleri yok diye p40 lite almamalı mıyım ?

Ve bence google yerine başka bir şey getirebilirler diye düşünüyorum koskoca telefon firması sırf google hizmetleri gittiği için telefonlarının satılmayacağını düşünmüyorum.

Mantıksız mı sizce ?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Google servislerinin çoğunun huawei tarafında alternatifleri var da mesela youtube'un bir alternatifi yok ama bazı yöntemlerle youtube kullanılabiliyor nasıl yapıldığına bakmanız gerek, play store yerine appgallery ve başka uygulama mağazaları var yani google yok diye kullanılmaz değil sadece alışkanlıklardan ötürü genelde bu cihaz tercih edilmiyor bunların yanında işlemci, şarj, kamera (fotoğraf tarafında videodan emin değilim) aynı fiyat bandında satılan cihazlardan daha iyi tabii daha kötü olduğu taraflar da var öncelikleriniz önemli

helpbylerbayanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Google servislerinin çoğunun huawei tarafında alternatifleri var da mesela youtube'un bir alternatifi yok ama bazı yöntemlerle youtube kullanılabiliyor nasıl yapıldığına bakmanız gerek, play store yerine appgallery ve başka uygulama mağazaları var yani google yok diye kullanılmaz değil sadece alışkanlıklardan ötürü genelde bu cihaz tercih edilmiyor bunların yanında işlemci, şarj, kamera (fotoğraf tarafında videodan emin değilim) aynı fiyat bandında satılan cihazlardan daha iyi tabii daha kötü olduğu taraflar da var öncelikleriniz önemli
Önceliklerimi karşılayan zaten bu fiyat bandında 3 tane telefon buldum hepsi de çok güzel hangisini almam gerekir. kafam çok karışık gerçekten.
Huawei p40 lite 3000 3200 tl fiyat bandındaki en iyi telefon diye biliyorum yanlışsam düzeltirseniz sevinirim. huawei nin işlemcisi redmi note 9 pro ve realme 6 dan daha iyi kamera bakımından hangisinin daha iyi olduğunu söylerseniz sevinirim. aslında aman aman öyle önceliğim yok. kamerası iyi olsun, içindeki donanımlar kaliteli olsun, ve uzun ömürlü olsun hangi telefonu önerirsiniz ?