Xiaomi Xiaomi Redmi Note 9, Note 9s ve Note 9 Pro Kullanıcıları Kulübü

baturhansemiz

Öğrenci
mesela bu görüntü gibi arka taraf simsiyah arkadaşım note 8 pro ile bu şekilde bir fotoğrafımı çekti

Ekli dosyalar

• low-key.jpg
    low-key.jpg
    81.2 KB · Görüntüleme: 12

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Note 9 proda portre modunda görmedim sadece bulanıklık ayarı filitre ve güzellik ayarı mevcut

_Zaur_

Dekan
Hatanın sebebini buldum kurcalayarak.

Ve büyük bir oranda Kilit açılmasında fon resimi iki kere ileri geri hızlıca geçip ekran patlaması yaşatmıyor daha.

Ayarlar---} Ek ayarlar ---} Erişebilirlik ---} Animasyon Kaldır (seçeneği aktifleştirilmeli)

Eğer kimde Kiliti kaydırıp açınca sorun yaşanıyorsa fon resimi parlaması yada iki üç defa hızlı resimler arası geçiş yaşanırsa rahatsız edici durum oluşuyor.

Gariptir ki Program açık kaldığında kilit kapatıp açınca Programa güzelce dönüş yapıyor.
12.0.4 güncellemesiyle sorun giderildi.

Artık kilit açılınca takılmalar yaşanmıyor.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Hocam o özellik galeride var. Portre fotoğraf çekildikten sonra galeriden düzenlenebiliyor
Sizin yazınızdan sonra gördüm bende şahsen
ilk olarak galeriden portre modunda çekilmiş resmi açalım
Resme tıkladığımızda alt kısımda resimdeki gibi bir simge göreceksiniz
1.jpg

Bu simgeye tıkladığınızda yine ufak bir ayar gözükecek size
2.jpg

Buradan değeri ufaltınca bulanıklık artar yyani f2.0 ve aşağısına yükseltirseniz bulanıklık düşer.Biz şimi Bulanıklık değil stüdyo ışıklandırmasına tıklıyoruz ve yine ekrana gelen
3.jpg

görüntüdeki gibi simgelerden aydınlatmayı yapabiliyoruz ilk damla olan yukarıdaki örnekdeki karanlığı veriyor.

İlker.svndm

Öğrenci
Ekli dosyayı görüntüle 121224

Ekli dosyayı görüntüle 121225
Buradan değeri ufaltınca bulanıklık artar yyani f2.0 ve aşağısına yükseltirseniz bulanıklık düşer.Biz şimi Bulanıklık değil stüdyo ışıklandırmasına tıklıyoruz ve yine ekrana gelen
Ekli dosyayı görüntüle 121226
görüntüdeki gibi simgelerden aydınlatmayı yapabiliyoruz ilk damla olan yukarıdaki örnekdeki karanlığı veriyor.
Yoğunluğumdan dolayı sadece cevap yazabilmiştim. Resim eklemeniz iyi oldu teşekkürler.

baturhansemiz

Öğrenci
Ekli dosyayı görüntüle 121224

Ekli dosyayı görüntüle 121225
Ekli dosyayı görüntüle 121226
Tamamdır çok teşekkürler

lordare

Profesör
Arkadaşlar Redmi Note 9S kullananlar var mı uzun kullanım yorumları alabilir miyiz kronik sıkıntılar falan yazanlar olmuş herhangi bir sıkıntı yaşayan var mı