Xiaomi redmi note 8 mikrofon sorunu

Bu konuyu okuyanlar

OOFspider001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha yeni redmi note 8 aldım. 1080p veya diğer çözünürlüklerde video çektiğimde ses çok güzel fakat 4K 30 fps de vir video çekince ses çift çıkıyor. Mesela merhaba dediğim zaman merhabamerhaba şeklinde oluyor. Bu yazılımsal bir sorunmu yoksa telefon mu bozuk? Yazılımsal bir sorunsa eğer çözümün bilen varmı acaba?

Reaksiyon puanı
6,381
Daha yeni redmi note 8 aldım. 1080p veya diğer çözünürlüklerde video çektiğimde ses çok güzel fakat 4K 30 fps de vir video çekince ses çift çıkıyor. Mesela merhaba dediğim zaman merhabamerhaba şeklinde oluyor. Bu yazılımsal bir sorunmu yoksa telefon mu bozuk? Yazılımsal bir sorunsa eğer çözümün bilen varmı acaba?
İşlemci 4k 30 kare videoda zorlandığı için mikrofonu yeterince iyi çalıştıramıyor olabilir ya da telefondan kaynaklı yani yazılımdan kaynaklı olabilir. Önce mikrofonu temizleyin sonra düzelmezse servise götürün (Servise götürün diyorum ama şu zamanda nasıl götüreceksiniz ki? )

OOFspider001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler mikrofonu temizlemeyi deneyeceğim. Olmazsada artık daha sonra servise götürürüm

Reaksiyon puanı
6,381
Temizlerken dikkat edin yanlışlıkla zarar gelirse mikrofona serviste bunu gözünüze sokarlar (Yanlış anlamayın gerçekten serviste öyle yapıyorlar biliyorsunuz).

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Bence servise götürmeden önce arayıp bir sorun. belki farklı bir video kayıt uygulaması kullanırsanız sorun düzelebilir.

Muzaffer DmnGz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Redmi Note 8 kullanıyorum. Telefonun donanım test sistemini açtıktan sonra test yaptırdım fakat telefonun mikrofon sistemi bozuldu. Kamerayı açtığımda kısa çekim modunda mikrofon çalışmıyor normal video moduna alınca çalışıyor. Telefonun kendi ses kayıt ediciden. Çalışmıyor telefonla konuştuğumda sesini dışına verince sıkıntı yok normale aldığımda sesim gitmiyor karşıya. Bazende gidiyor. Sorun nedir acaba nasil giderilir