Xiaomi Redmi Note 8 kullanıcı yorumu

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Herkese merhaba. 19 Ocak 2020 den beri Redmi Note 8 4gb ram 64gb rom global versiyon kullanıcısıyım. Bu entry de telefonun özelliklerini ve deneyimlerimi aktaracağım

EKRAN SÜRESİ: Cihazda 4000mah batarya var makul seviyede.Telefonu ilk açtığınızda sizi MIUI10 karşılıyor.Güncelleme yapmadan önce 6-7 saat günlük kullanım süresi veriyordu. Güncelleme yaptıktan sonra ise bu süre 5-6 hatta 5.30 saate kadar düştü. (corona tatili öncesine kadar telefonda uzun süre oyun oynuyordum ancak şuan sosyal medyada geziyorum sadece. verdiğim veriler corona öncesine ait günümüzdeki süreyide test edip yazacağım). Oyun oynarsanız(pubg brawl stars CoC clash royale v.b) 1 gün veya daha az bir süre dayanıyor. Oyun oynamazsanız 1.5 günü rahat çıkarıyor.

OYUN PERFORMANSI: Ben Pubg Mobile de düşük ayarlarda ve orta kare hızında oynarım.(telefon düşük ayarlarda yüksek kare hızı destekliyor) Bugüne kadar gram takılma olmadı. Asphalt 9 v.b rahgat oynatıyor. İsterseniz oynadığınız oyunun redmi note 8 gameplay videosunu izleyebilirsiniz kafanızda daha somut bir düşünce olur(asphalt 9 redmi note 8 vb)Fortnite a gelince işler umduğumuz gibi gitmiyor. Fps düşük oluyor ve cihaz aşırı ısınıyor. Cihaz şuan resmi olarak desteklenmiyor. Resmi destek gelirse test edip yazacağım.

KAMERA: Kamera konusunda fiyatına göre çok iyi (ben hepsiburada dan 1660 tl civarına almıştım) google camera yüklerseniz aradaki farkı gözle görebiliyorsunuz özellikle gece çekimlerinde. kamera konusunda çok bilgim olmadığı için mi turkey in bilgi verdiği sitenin linkini bırakıyorum daha fazla bilgi alabilirsiniz Mi Turkey
Ancak kameranın bana göre tek eksisi o çıkıntısı. Kılıf takmadan kullanırsanız kameranın olduğu taraf havada duruyor resmen

HOPARLÖR: ses kalitesi iyi sesleri tam veriyor. Hoparlörün en büyük özelliği kendini temizleyebilme özelliğinin olması. Ses dalgaları ile titreşim yaratarak içinde toz vb. varsa dışarı atıyor.

EKRAN: Cihazda 6.3 inch 2340x1080 full hd + ekran var. Renkleri güzel ve canlı gösteriyor.

TASARIM: Cihazın yan çerçeveleri plastik. Arka kısmı corning gorilla glass 5 ile korunan bir cam. Parmak izi bırakıyor. Cihazın altında hoparlör jak girişi ve type c girişi bulunuyır. Üstünde mikrofon ve kızıl ötesi sensör var

KİLİT YÖNTEMLERİ: Cihazda hem parmak izi sensörü hem de yüz tanıma var. İkiside hızlı çalışıyor. Yüz tanıma telefonu yüzünüze doğru getirdiğinizde anında açıyor telefonu

KUTU İÇERİĞİ: Kutunun içinden kulaklık çıkmıyor onun yerine güzel bir kılıf çıkıyor. 5v 2a şarj alet type c kablosui garanti belgesi ve telefonın kendisi çıkıyor.

ŞARJ ETME BİLGİSİ: Cihaz 18W hızlı şarj destekliyor. Ama kutunun içinden hızlı şarj çıkmıyor. Kutunun içinden çıkan adaptörle cihazı 0 dan 100 e 2 saatte şarj edebiliyorsunuz

evet vereceğim bilgiler bu kadardı. Umarım yararınıza dokunur. Aklınızda takılan şeyler varsa çekinmeden sorabilirsiniz

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum. PUBG Mobile'ı yüksek kare hızı yüksek grafikte oynayabiliyorum. Call of Duty Mobile'dan bahsetmemişsiniz yüksek kare hızı ve maksimum grafikte (Yüksek grafiğin bir üstü) oynayabiliyorum.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum. PUBG Mobile'ı yüksek kare hızı yüksek grafikte oynayabiliyorum. Call of Duty Mobile'dan bahsetmemişsiniz yüksek kare hızı ve maksimum grafikte (Yüksek grafiğin bir üstü) oynayabiliyorum.
CoD mobile hiç oynamadım. Ama pubg de yüksek kare hızında cihaz aşırı ısınıyor mu şarjı fazla gidiyor mu acaba?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Güle güle kullanın yaklaşık 10 gün kadar önce kızıma aldım aynı cihazdan. Umarım güzel günlerde sorunsuz bir şekilde kullanır. Şöyle bir baktım cihaz gayet iyi. Ekranına hayran kaldım gerçekten.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
CoD mobile hiç oynamadım. Ama pubg de yüksek kare hızında cihaz aşırı ısınıyor mu şarjı fazla gidiyor mu acaba?
Şarjı hızlı gidiyor fakat değer yüksek grafik ve kare hızı müthiş bir şey. Cod mobile'ı kesinlikle indirip oynayın mükemmel bir oyun. Kendi battle royale modu bile var. Grafikler vs. Çok güzel

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Şarjı hızlı gidiyor fakat değer yüksek grafik ve kare hızı müthiş bir şey. Cod mobile'ı kesinlikle indirip oynayın mükemmel bir oyun. Kendi battle royale modu bile var. Grafikler vs. Çok güzel
Tavsiyeniz için teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güle güle kullanın yaklaşık 10 gün kadar önce kızıma aldım aynı cihazdan. Umarım güzel günlerde sorunsuz bir şekilde kullanır. Şöyle bir baktım cihaz gayet iyi. Ekranına hayran kaldım gerçekten.
Teşekkür ederim hocam. Hep beraber güzel günlerde kullanmak dileğiyle......

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Çıktığından beri kullanan biri olarak söylüyorum, cihazı defalarca gerek betona gerek halıya düşürdüm ekrandaki küçük çaplı çiziklerden başka bir şey yok. Fakat bir ekran koruma camı almanızı tavsiye ederim. İyi günlerde kullanın

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Çıktığından beri kullanan biri olarak söylüyorum, cihazı defalarca gerek betona gerek halıya düşürdüm ekrandaki küçük çaplı çiziklerden başka bir şey yok. Fakat bir ekran koruma camı almanızı tavsiye ederim. İyi günlerde kullanın
Teşekkür ederim, siz de güzel günlerde kullanın, evet dediğiniz gibi bir tane ekran koruma almam gerekiyor, Cuma günü kızımla birlikte çıkayım alayım hemen.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
2 ay sonra Güncel Fortnite Testi ile karşınızdayım.
2 ay önce bu değerlendirmeyi yapmıştım.'' Fortnite a gelince işler umduğumuz gibi gitmiyor. Fps düşük oluyor ve cihaz aşırı ısınıyor. Cihaz şuan resmi olarak desteklenmiyor. Resmi destek gelirse test edip yazacağım. '' 2 ay önce yaptığım değerlendirmeye göre biraz daha iyileşme var.

Öncelikle FPS düşüklüğü nispeten ortadan kalkmış gibi gözüküyor. Ben 3D Çözünürlük %100 ve Orta ayarlarda 26-27FPS arasında gidip geldiğini gözlemledim.Ama nadiren FPS dropları giriyor. 3D Çözünürlük %100 ve Düşük ayarlarda da aynı durum mevcut. Örnek vermek gerekirse cihazın Pubg'de 1-2 maçta ulaşacağı sıcaklık değerine Fortnite maç yükleme ekranında ulaşıyor. Ancak cihaz hala resmi olarak desteklenmiyor. Ben şahsen resmi desteğin geleceğini düşünmüyorum. Optimizasyon problemlerinden dolayı Fortnite hala Redmi Note 8'de oynanabilcek bir oyun değil.