Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba arkadaşlar, bugünkü inceleme konuğum Xiaomi Redmi AirDots olacak. Hızlı bir şekilde incelememize geçiyorum.
Öncelikle tasarımından başlamak istersek aslında tahmin ettiğinizden çok daha küçük bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.
A789C140-077D-4DA8-9AAF-723AFC566284.jpeg

Kutu mat bir siyah kutu, kulaklıklar da aynı şekilde mat bir tasarıma sahip. Çizilme durumu oluşabilir, alacak arkadaşlara dikkatli kullanmalarını öneriyorum.

Kendi kutusunun(dışındaki) tasarımı ise aynı Mi Band kutularına benziyor yapı olarak. Biraz daha küçük bir kutuya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Diğer bir ayrıntı ise bu cihazı çakmalardan ayırt edecek şey kutusunun üstünde mavi renkli nokta nokta kabartmalar bulunuyor. Bu cihazın orjinal olduğunu belirtir, mağlum günümüzde herşeyin çakması üretilmeye başladı, orjinalini bulmak da güç olabiliyor. Kutu içeriğinden de kısaca bahsetmek istiyorum. Bir adet kullanma kılavuzu, kulaklığın kendisi ve şarj kutusu, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu yer alıyor. Üç farklı boyutta kulaklık silikonunun da yer aldığını belirtelim.

Şimdi ise kulaklıkların yapısından biraz bahsedelim.
Kulaklıklar daha öncesinde de dediğim gibi mat bir yapıya sahip yuvarlağımsı bir yapısı var, ayrıca üzerinde bir adet de fiziksel tuş barındırmakta.

Ses kalitesine geçersek de fiyatına göre oldukça iyi bir ses kalitesi sunduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ne de olsa 129₺ fiyat etiketi olan bir cihazdan bahsediyoruz. Cihaz Bluetooth 5 teknolojisine sahip, bununla birlikte tere de dayanıklı. Mikrofon anlamında çok iyi bir ses verdiğini söyleyemeyiz, çevre seslerini aşırı iletiyor. Kalabalıkta sesleri duyamama sorunu da oluşabilir. Puan kırdığım tek nokta bu oldu. Ses kalitesi tarafında ise baslar az değil, ama fazla da değil, ortalama JBL T110 kulaklığın verdiği bir performansa eşdeğer görebiliriz. Ses kalitesi fiyatına göre gayet iyi diyebiliriz.

Yavaş yavaş son sözlere geçelim;
Arkadaşlarım kullandığım süre boyunca cihazdan memnun kaldım, ileride uzun kullanım yazımı da paylaşacağım, kulaklığı puanlamak gerekirse 7/10 rahatlıkla verilebilir.

Umarım yazım sizler için faydalı olmuştur, bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşçakalın.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Valla fazla incelenecek bir şeyi yok, uzun süre tecrübe eden biri olarak söylüyorum, klasik çin malı tırt bir cihaz.

Kulağımda kablosuz bir şeyler dursun diye alınabilir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Valla fazla incelenecek bir şeyi yok, uzun süre tecrübe eden biri olarak söylüyorum, klasik çin malı tırt bir cihaz.

Kulağımda kablosuz bir şeyler dursun diye alınabilir.
Biraz abartı olabilir:)
Dediğiniz kadar kötü olduğunu düşünmüyorum, TWS Çin malı kulaklıklardan çok daha başarılı buldum ben, fiyatına göre de sesini de beğendim açıkçası.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Biraz abartı olabilir:)
Dediğiniz kadar kötü olduğunu düşünmüyorum, TWS Çin malı kulaklıklardan çok daha başarılı buldum ben, fiyatına göre de sesini de beğendim açıkçası.

:) Ben 5 ay kullandım, sağ taraf bozuldu. İlk aldığımda güzel gibiydi ama 5 ayda perte çıktı.

Sol tarafında da ses karşı tarafa gitmiyor bazen, kopuyor.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Kulaklığı yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntısı olmadı kopma kırılma sesin bozuk gitmesi vb. bu yüzden tavsiye ederim kulaklık güzel

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Kulaklık piyasaya sunulalı 1 sene oldu, sen nasıl 1.5 senedir kullanıyorsun :)

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Ses kalitesi hakkında hiç olumlu şey duymadığım, incelemelerinin hep fiyatıyla ilgili sunulduğu, onu alacağıma hiç almam dediğim cihazdır