Xiaomi mibox 4 netflix sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,056
Merhaba arladaşlar yaklaşık 1-2 ay önce hepsiburadadan mibox4 aldım ürün gayet güze sadece film izlemek için kullanıyorum ancak netflix için diyemem bir film açıyorum ilk 10 saniye yüksek kalite sonra yavaş yavaş düşüyor kalite ve öyle kalıyor internet hızımız gayet iyi 20mbps ne yapabilirim bu kalitenin düşmemesi için

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Eğer modeme wifi üzerinden birden fazla cihaz bağlıysa ve internet cihazlarda aktif kullanılıyorsa wifi hızının ethernetten yavaş olduğunu göz önüne alırsak kalitenin videolarda düşmesi muhtemel. Ayrıca modem ile mi box arasındaki mesafeniz nedir o da önemli. Ben de 2 gün önce amazon türkiyeden aldım herhangi bir problem yaşamadım.

Reaksiyon puanı
1,056
Ozaman 20 mbps değilmiş.
O zaman neden ilk önce yüksek kalite açıyor yavaş internet her zaman yavaştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer modeme wifi üzerinden birden fazla cihaz bağlıysa ve internet cihazlarda aktif kullanılıyorsa wifi hızının ethernetten yavaş olduğunu göz önüne alırsak kalitenin videolarda düşmesi muhtemel. Ayrıca modem ile mi box arasındaki mesafeniz nedir o da önemli. Ben de 2 gün önce amazon türkiyeden aldım herhangi bir problem yaşamadım.
Ethernet kablom var ancak ethernet girişi yok :(

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Kullandığınız netflix aboneliği HD 2 cihaz destekli paket ise videoyu açtığında yüksek kalite açacak çünkü paket hd olduğu için kalite yüksek tanımlı. Sonrasında internet hızınıza göre kalite düşebiliyor.

Reaksiyon puanı
1,056
Modem hemen üstünde duruyor

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Cihazda zaten ethernet girişi yok ama resimdeki üründen eklerseniz cihaz hem usb hem ethernet girişine sahip olacak. Ülkemizde bu ürün satılmakta ama iyi bir bağlantı kalitesi için bu adaptörün güç kaynağı girişli olan modelini almak gerekiyor. O da ülkemizde var mı biraz belirsiz.

1598424353868.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürün gücünü USB üzerinden aldığında stabil olmayabilir çünkü 3 usb ve ethernet portunu kullandığınızda güç yeter ama mi box cihazına yüklenmiş olur bunların sadece ethernet portlu olanları var o zaman usbden feragat ediyorsunuz iyi bir seçim olmaz.