Xiaomi mi5s şarj sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar daha dün kullanmaya başladığım xiaomi mi5s telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor. Hiçbir işlem yapmasam dahi kendi kendine azalıyor.. Bu durumla karşılaşan var mı ya da çözümünü bu durumun nedenini bilen..

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlk gün bizde de vardı birden düzeldi sanırım. MİUİ8 beklemede biraz fazla pil yiyor diyorlardı bir yerlerde birde ama sizde de ne kadar yediği önemli şimdi

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Dostum gece yatmadan %100 bırak telefonu sabaha kadar ortalama 8 9 saat sürede %5 %6 yiyorsa çokta kafaya takma

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Kaçtan kaça düşüyor ? kaç saatde düşüyor ? tam olarak problem ne ?

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kaçtan kaça düşüyor ? kaç saatde düşüyor ? tam olarak problem ne ?
Şarjı hiç işlem yapılmasa dahi azalıyor.. Yani birden yüzde 30 dan yüzde 20 ye düşme söz konusu değil ama 5 saat işlem yapılmasa bile 7 8 azalıyor
--- Gönderi Güncellendi ---
İlk gün bizde de vardı birden düzeldi sanırım. MİUİ8 beklemede biraz fazla pil yiyor diyorlardı bir yerlerde birde ama sizde de ne kadar yediği önemli şimdi
Evet beklemede çok şarj yiyor bnm eski telden hiç bir farkı yok bi günü çıkarması imkansız
Dostum gece yatmadan %100 bırak telefonu sabaha kadar ortalama 8 9 saat sürede %5 %6 yiyorsa çokta kafaya takma
Daha fazla düşer sanırım
Evet beklemede çok şarj yiyor bnm eski telden hiç bir farkı yok bi günü çıkarma
Peki sizin nasıl düzeldi

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Evet beklemede şarj yiyor ben stabilden betaya geçtim batarya daha iyi yine beklemede yiyor ama betada parmak izi ve batarya daha iyi gidiyor romdan anliyorsan geç betaya sorun yok şuan ama 1 ay daha bekle miui9 geliyor umarım batarya iyileştirilcektir

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet beklemede çok şarj yiyor bnm eski telden hiç bir farkı yok bi günü çıkarma
Evet beklemede şarj yiyor ben stabilden betaya geçtim batarya daha iyi yine beklemede yiyor ama betada parmak izi ve batarya daha iyi gidiyor romdan anliyorsan geç betaya sorun yok şuan ama 1 ay daha bekle miui9 geliyor umarım batarya iyileştirilcektir
Ben de onu bekliyorum umarım 9 da düzelir.. Olmadı betaya geçeriz artık başka çare yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
Diğer şeylerini beğendin mi bari telefonun ? Yeni aldın herhalde hatırlıyorum telefon soruyordun burda

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
tipik şayomi telefonları aptal yazılım sorunları. süper telefonlar yaparlar ama kullananlar sürekli rom arar

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Gece %100'de bırak Wi-Fi açık şekilde sabah % kaça düşmüş onu yaz buraya :) Android cihazlar bazı modeller hariç genel olarak çok tüketiyor ne yazık ki ekran kapalı olsa dahi.

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Diğer şeylerini beğendin mi bari telefonun ? Yeni aldın herhalde hatırlıyorum telefon soruyordun burda
Evet yeni aldım.. Telefonun hızı çok iyi kamerası da hoşuma gitti ama ufak tefek tema sorunları var çok önemli olmasa da.. Şarjı çok kötü ve ısınıyor
Gece %100'de bırak Wi-Fi açık şekilde sabah % kaça düşmüş onu yaz buraya :) Android cihazlar bazı modeller hariç genel olarak çok tüketiyor ne yazık ki ekran kapalı olsa dahi.
Tamam bu gece deniyim
Pek çözümü nedir?

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gece 12 de çıkardım %100 dü, sabah 8 de %92 ye düşmüş

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beklerken bu kadar şarj yediği zaman gün içinde bir daha şarj etmek durumdan kalıyorsun :) bu da sorun işte :) daha önce Gm 4g kullanıyordum 2 sene kullandım o bile bekleme moduna bundan daha az şarj yiyordu.. Ki kaldı ki bununla işlem yapınca hiç yetmiyor.. Öyle tavsiye edebileceğin rom falan var mı ne yapmalıyım şarjının uzun süre gitmesi için?

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Beklerken bu kadar şarj yediği zaman gün içinde bir daha şarj etmek durumdan kalıyorsun :) bu da sorun işte :) daha önce Gm 4g kullanıyordum 2 sene kullandım o bile bekleme moduna bundan daha az şarj yiyordu.. Ki kaldı ki bununla işlem yapınca hiç yetmiyor.. Öyle tavsiye edebileceğin rom falan var mı ne yapmalıyım şarjının uzun süre gitmesi için?

Valla ne yazık ki birçok Android böyle. Nispeten Sony cihazları (üst seviye / Snapdragon işlemcili) olanlar bu konuda daha iyi. ROM için araştırıp denemen lazım, çok çok büyük bir fark göreceğini sanmıyorum.