xiaomi mi note10 lite vs realme 6 pro

Bu konuyu okuyanlar

ramo_yasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
sizce realme 6 promu yoksa xiaomi mi note 10 lite mı alıyım

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Amoled ekran istiyorsan mi note 10 lite öneririm. Cidden amoled ekran daha iyi..

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
sizce realme 6 promu yoksa xiaomi mi note 10 lite mı alıyım

Olay kriterlerine bakar:

Daha iyi fotoğraf performansı
Amoled ekran
Daha iyi batarya dersen Mi Note 10 Lite.

90hz ekran
Daha iyi video performansı
Daha ince ve zarif kasa tasarımı dersen Realme 6 Pro derim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bence Mi Note 10 Lite

ramo_yasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kişiden kişiye değişir. Bence kesinlikle mi note 10 lite ama başkası realme 6 pro daha iyi diyebilir. Kamera kişiden kişiye değişen bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyisi sizin karar vermeniz.
mi 10lite birazcık soluk gibi ve bir de gölgeli bir ortamdaki ışık dengesini tam sağlayamıyor gibi ama bataryası daha iyi fotoğraf çekmesi ve amoled ekranı olması iyi realme 6 pro gereksiz renk patlamaları ve gece modundaki gereksiz sararması kötü 90hz ekranı daha yüksek zoom değeri ve video performansı sanırım oyun performansı kaderi belirliycek

Mi note 10 lite öneririm. Ben de satın aldım hatta şu an mi note 10 lite tan yazıyorum. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
oyun ve pil performansı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim bir de telefonun günlük ve oyun kullanımındaki ısınması ile ilgili bilgilendirmenizi istiyorum çünkü muğla gibi yazları aşırı sıcak bi yerde yaşıyorum

cevap yazan herkese çok teşekkürler :grinning:

Reaksiyon puanı
6,381
oyun ve pil performansı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim bir de telefonun günlük ve oyun kullanımındaki ısınması ile ilgili bilgilendirmenizi istiyorum çünkü muğla gibi yazları aşırı sıcak bi yerde yaşıyorum
İkisi arasında bir fark yok. Arada ki performans farkını sentetik testler yaparsanız anca fark edebilirsiniz. Realme 6 pro 1 tık daha iyi. O da zaten dediğim gibi sentetik testlerde ortaya çıkıyor. 2 cihazda yüksek ayarlarda zorlayıcı oyunlarda stabil 60 fps veriyor. Ama eğer bir oyun yüklediğiniz zaman o oyunu zor açıyorsa o oyunun optimizasyonu ile alakalı. Tabii realme 6 pro 90 Hz olduğu için bazı fps artışlarında o fps artışlarını görebileceksiniz. Ama IPS. Mi note 10 lite ise 60Hz, ama Amoled.

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Oyun performansı çok güzel, özellikle pubg de resmen çağ atladım. Ben bu oyunu tabletimden oynuyordum(iPad Air 2) bu telefonda oynadıktan sonra resmen tabletteki kasıyormuş gibi gözüktü. Batarya da telefon bugün elime ulaştı, açtığımda 50 ydi. Kurulum yaptım ve baya bi inceledim, oyun oynadım, ayarlarda baya bir keşif yaptım, biraz sosyal medya ve toplamda 6saat 40dk ekran süresi gördüm. Beni hızlı şarj çok tatmin etti bu kadar büyük bir bataryayı ne kadar sürede doldurur acaba fln diyordum. Bugün 0 dan 100 e yaklaşık 1sa 15 dk de doldurdu. Isınma konusunda da ben de şu an günlük sıcaklık yüksek bir yerdeyim ama absürt bir ısınma yaşamadım. Tabi ki ısınıyor ama hiç böyle elimi yakan ahan telefon yanıyor dediğim bi sıcaklık görmedim. Şarjdayken bir ısınma oldu bunu da biraz araştırdım hızlı şarjdan dolayı diyenler gördüm büyük ihtimalle sebebi bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana?.

ramo_yasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Oyun performansı çok güzel, özellikle pubg de resmen çağ atladım. Ben bu oyunu tabletimden oynuyordum(iPad Air 2) bu telefonda oynadıktan sonra resmen tabletteki kasıyormuş gibi gözüktü. Batarya da telefon bugün elime ulaştı, açtığımda 50 ydi. Kurulum yaptım ve baya bi inceledim, oyun oynadım, ayarlarda baya bir keşif yaptım, biraz sosyal medya ve toplamda 6saat 40dk ekran süresi gördüm. Beni hızlı şarj çok tatmin etti bu kadar büyük bir bataryayı ne kadar sürede doldurur acaba fln diyordum. Bugün 0 dan 100 e yaklaşık 1sa 15 dk de doldurdu. Isınma konusunda da ben de şu an günlük sıcaklık yüksek bir yerdeyim ama absürt bir ısınma yaşamadım. Tabi ki ısınıyor ama hiç böyle elimi yakan ahan telefon yanıyor dediğim bi sıcaklık görmedim. Şarjdayken bir ısınma oldu bunu da biraz araştırdım hızlı şarjdan dolayı diyenler gördüm büyük ihtimalle sebebi bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana?.
çok teşekkürler

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Kamerada bana realme 6 pro daha hoş geldi.
Amoled Ekran,Batarya, Edge ekran Mi note 10 lite
Video, Kamera, 90hz ekran, az farkla performans realme 6 pro.
Ben realme 6 pro alırdım.