Xiaomi Mi Note 10 Lite mı yoksa Realme 6 Pro mu ? ve Xiaomi mi note 10 lite ta ısınma sorunu olduğu doğru mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Echidna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Xiaomi mi note 10 Lite almayı planlıyordum ama Şarj esnasında başta olmak üzere Telefonda ısınma sorunu olduğunu duydum. Kullanan var ise bu doğru mu acaba ? ve Sizce Onun yerine Realme 6 Pro almak daha mı uygun olur ? Fikirlerinizi verirseniz sevinirim Sizce hangisi daha iyidir

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Genel toplamda Realme 6 Pro.
Öncelikleriniz nelerdir ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Xiaomi mi note 10 Lite almayı planlıyordum ama Şarj esnasında başta olmak üzere Telefonda ısınma sorunu olduğunu duydum. Kullanan var ise bu doğru mu acaba ? ve Sizce Onun yerine Realme 6 Pro almak daha mı uygun olur ? Fikirlerinizi verirseniz sevinirim Sizce hangisi daha iyidir
Şarjda ısınması normal. Hızlı şarj yapıyor ve bataryası büyük. Ekranını koruyabileceksen ve kavisli ekrana alışabileceksen alabilirsin. Realme 6 Pro'nun artıları performans, ön kamera.

Echidna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şarjda ısınması normal. Hızlı şarj yapıyor ve bataryası büyük. Ekranını koruyabileceksen ve kavisli ekrana alışabileceksen alabilirsin. Realme 6 Pro'nun artıları performans, ön kamera.
Ne kadar ısınıyor ? Telefona zarar vermez mi ısınması ? Hızlı şarjı olan Her telefon aynı sorunu yaşıyor mu ? Realme 6 Pro nun da hızlı şarjı aynı o da aynı şekilde ısınıyor mu ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Ne kadar ısınıyor ? Telefona zarar vermez mi ısınması ? Hızlı şarjı olan Her telefon aynı sorunu yaşıyor mu ? Realme 6 Pro nun da hızlı şarjı aynı o da aynı şekilde ısınıyor mu ?
Realme 6 Pro kullanıcısıyım. Hızlı şarj 30W olduğu için ısınması normal. Telefona zarar vermez.

Echidna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Genel toplamda Realme 6 Pro.
Öncelikleriniz nelerdir ?
Pil önceliğim olduğundan Xiaomi ye biraz daha yakındım ama Realme ısınmıyor ve Xiaomi ısınıyor ise bilemedim. Bir de genel önceliğim uzun süreli kullanım. Ben biraz ara telefon olarak kullanacağım yani 1 yada 2 sene sonra başkasına vereceğim ama vereceğim kişi de kendisi 2 3 sene kullanır diye düşünüyorum yani uzun süreli idare etmesini tercih ederim. O yüzden Xiaomi ısınıyor ise sıkıntı yaratır diye düşündürdü

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Onu bilmiyorum ama bence zarar vermez.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Pil önceliğim olduğundan Xiaomi ye biraz daha yakındım ama Realme ısınmıyor ve Xiaomi ısınıyor ise bilemedim. Bir de genel önceliğim uzun süreli kullanım. Ben biraz ara telefon olarak kullanacağım yani 1 yada 2 sene sonra başkasına vereceğim ama vereceğim kişi de kendisi 2 3 sene kullanır diye düşünüyorum yani uzun süreli idare etmesini tercih ederim. O yüzden Xiaomi ısınıyor ise sıkıntı yaratır diye düşündürdü
Uzun ömürlülük öncelikse iki cihaz da en az 3 4 yıl sorunsuz kullanılır.
Bataryada mi note 10 lite üstün.
Realme 6 Pro ile
90hz+WiFi+Konum+Bluetooth hep açıkken %20 şarjda 7 saat 35 dakika ekran süresi aldım. İki cihaz da günü rahatlıkla çıkarır.
İki cihaz da birbirine yakın. Diğer üyelerin fikirlerini aldıktan sonra karar verebilirsiniz :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İkisi arasında Realme 6 Pro öneririm.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İkisi arasından Mi Note 10 Lite öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi Note 10 Lite'daki ısınma şöyle arkada kullanılan alüminyum malzeme ısıyı dışarıya daha çabuk iletiyor haliyle daha çabuk soğuyor bu yüzden kullanıcı daha fazla ısınıyormuş gibi hissediyor

Echidna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İkisi arasından Mi Note 10 Lite öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi Note 10 Lite'daki ısınma şöyle arkada kullanılan alüminyum malzeme ısıyı dışarıya daha çabuk iletiyor haliyle daha çabuk soğuyor bu yüzden kullanıcı daha fazla ısınıyormuş gibi hissediyor
Telefona zarar vermiyor diyorsun. Peki bu ısınma ne düzeyde, Rahatsız edicek kadar sıcak mı ? yoksa sadece hissediliyor ama fazla değil mi

Echidna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Realme 6 Pro kullanıcısıyım. Hızlı şarj 30W olduğu için ısınması normal. Telefona zarar vermez.
Tam doğru okumamışım sanırım, Realm 6 pro kullanıyor iseniz, Hızlı şarj da ısınmas durumu Realm 6 pro da da mı mevcut ? Kullanıyor iseniz bana Ne kadar memnun olduğunuzu söyler misiniz ? Performansı, Pil durumu, Isınıp ısınmıyor ve ısınıyorsa nerede ne zaman ne kadar ısınıyor olduğu ile ilgili yardımcı olursanız çok makbule geçer

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Tam doğru okumamışım sanırım, Realm 6 pro kullanıyor iseniz, Hızlı şarj da ısınmas durumu Realm 6 pro da da mı mevcut ? Kullanıyor iseniz bana Ne kadar memnun olduğunuzu söyler misiniz ? Performansı, Pil durumu, Isınıp ısınmıyor ve ısınıyorsa nerede ne zaman ne kadar ısınıyor olduğu ile ilgili yardımcı olursanız çok makbule geçer
Hızlı şarjda her telefon ısınır. Genelde 30 40 dakika sonra hissedilebilir bir ısınma oluyor. Zaten o kadar süre geçince şarj %80 seviyelerini aşıyor.
Performanstan memnunum. Herhangi bir kasma, donma yaşamadım.

Ayın 30'unda 1 haftalık deneyimlerimi anlatacağım bir konu açıp daha detaylı bilgilendirme yapacağım :)