Xiaomi mi 5s vs A7 2017

Bu konuyu okuyanlar

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN ailesi bu hafta yeni bir telefon alıcam A7 ile Xiaomi mi 5s arasında kaldım ikiside alacağım yerde fiyatı aynı istediğim özellikler
-iyi fotoğraf çeksin
-beni ilerde donuyor kasıyor diye üzmesin
-sosyal medya gibi uygulamalarda sıkıntı yapmasın özellikle klavyede
-bazen telefonda yabancı dizi izliyorum şarjı uzun gitsin

Benim şimdilik gönlüm A7 2017 den yana samsung değişti gibi artık eski kasmalar yok gibi yarıyolda bırakmaz herhalde

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ5S donanım tarafında ÇOK BARİZ DAHA ÜSTÜN.
Kamera donanımı net daha iyi. Mİ5S 32GB (çünkü onda 4GB ram var. 64 GB depolama olanda 3 GB RAM var.) al geç. One Plus 3T felan varsa sana fiyatı uyuyorsa direk al. Ama telefonu nerden alacaksın? Mİ5S ithalatçı garantili mi garantisiz mi? One Plus 3T delta/evo garantili bulursan al geç.

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mİ5S donanım tarafında ÇOK BARİZ DAHA ÜSTÜN.
Kamera donanımı net daha iyi. Mİ5S 32GB (çünkü onda 4GB ram var. 64 GB depolama olanda 3 GB RAM var.) al geç. One Plus 3T felan varsa sana fiyatı uyuyorsa direk al. Ama telefonu nerden alacaksın? Mİ5S ithalatçı garantili mi garantisiz mi? One Plus 3T delta/evo garantili bulursan al geç.

Mi 5s ithalatçı 64 gb var yanlız ama Mi 5s'i migrostan 32gb alabilirim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mi 5s ithalatçı 64 gb var yanlız ama Mi 5s'i migrostan 32gb alabilirim
Ben kardeşime Mİ5S 32 gb 1250 TL iken hepsi buraddan 1250 Tl'ye almıştım şuan 1700 olmuş. HB'nin stokları bitmiş. Ordan alın derdim aslında.
Migrosta 1400 TL fiyatı vardır sanırım. Onu almanızı tavsiye ederim. Mİ5S'in iki eksiği var hoparlörü zayıf(hoparlörü kaliteli değil bu kadar net yani) ve parmak izi okuyucusu çok verimli değil bunu bilerek alın.
Ekran çok kaliteli
Hız olarak çok hızlı
Bataryası güzel yine kullanıma göre ekran süresi 4.5 saatle 7 saat arasında değişiyor. Kullanıma göre dediğim uzun süre kullanımda ekran süresi uzuyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Parmak izi verimliliği son güncelleme ile düzeltildi deniyor ben denemedim.

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmmm ya beni yolda bırakmasın 1-2 sn geç açsın sıkıntı değil o konuda 5S ten alışıpım o kadarda rahatsız etmiyor [emoji23][emoji23] ama internet hızı olsun mailler olsun daha hızlı ve stabil gireyim mesaj yazarken donmasın klavye parmak izi sensörü videoda izledim A7 de çok hızlı okuyor aynı zamanda kamerada biraz önde gibi geldi bana yani oyun oynamam oynarsamda max clash of clans gibi boyutta oyun oynarım [emoji23] yolda canım sıkıldıkça film izleyeceğim telefon arıyorum epey diye bir site var karşılaştıemalarına baktım işlemci dışında başa başlar gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başa baş değiller. Kamerada gündüz Mİ5S fotoğraf olarak önde video olarak daha yetenkli ben kendim S7 kullanıyorum ben diyorum cihazın kaliteli kamerası var. Hoparlör dışında parmak izi dışınca Mİ5S al geç. 1600-1700 verilmez A7 17'ye. İlla şeysen git Zenfone 3 al.

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok garanti hakkında hepsi aynı hoparlör sıkıntıysa bass artırıcı kullanırım peki kulaklıkla da aynı sıkıntı geçerli mi apple kulaklık var biraz fark ediyor sesi artmış hissi veriyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok garanti hakkında hepsi aynı hoparlör sıkıntıysa bass artırıcı kullanırım peki kulaklıkla da aynı sıkıntı geçerli mi apple kulaklık var biraz fark ediyor sesi artmış hissi veriyor
Kulaklıkta sıkıntı yok hoparlör sesi düşük ve kalitesiz
Dedim ya o fiyata nerdeyse eksiği yok. Performans olarak falan çok iyi, işin performansa tamam. Ekran da güzel.

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kulaklıkta sıkıntı yok hoparlör sesi düşük ve kalitesiz
Dedim ya o fiyata nerdeyse eksiği yok. Performans olarak falan çok iyi, işin performansa tamam. Ekran da güzel.

Kardeşim merak edip araştırdım hoparlör kalitesini hep mi 5 ile ilgili var mi 5s ile ilgili yok herhalde modelleri karıştırmış olabilir misin??

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmmm peki sağol kardeşim

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba SDN ailesi bu hafta yeni bir telefon alıcam A7 ile Xiaomi mi 5s arasında kaldım ikiside alacağım yerde fiyatı aynı istediğim özellikler
-iyi fotoğraf çeksin

Benim şimdilik gönlüm A7 2017 den yana samsung değişti gibi artık eski kasmalar yok gibi yarıyolda bırakmaz herhalde
Mi 5s.

Reaksiyon puanı
16,118
prensip olarak adını telafuz edemediğin markayı alma xiaomi nasıl telafuz edilir?

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
-iyi fotoğraf çeksin

Mi5s kullanıyorum ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar tavsiye ederim

Vulpis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu güzel donanıma sahip telefonda kızılötesi olmaması biraz eksi gibi durmuş evde bein connect'ten maç izlediğimiz zaman kızıl ötesine ihtiyaç oluyor gidipte televizyonun kumandasıyla giriş yapmak zor be veya klima vs gibi durumlarda kumandayı bulamayınca ..... diye kalıyorsun

Reaksiyon puanı
16,118
Hocam bu güzel donanıma sahip telefonda kızılötesi olmaması biraz eksi gibi durmuş evde bein connect'ten maç izlediğimiz zaman kızıl ötesine ihtiyaç oluyor gidipte televizyonun kumandasıyla giriş yapmak zor be veya klima vs gibi durumlarda kumandayı bulamayınca ..... diye kalıyorsun
Cep telefonunu uzaktan kumandaya dönüştürme projesi - Kendin Yap - Proje Yapımı Sitesi
ir_remote_basit_uzaktan_kumanda_yapimi_20XDXO9EW9MCEHR.jpg

yapmak mümkün.

Son mesajlar