Xiaomi Mi 5 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba forumdaşlarım.1 seneyi aşkın süredir Z3 compact kullanıyorum. Bu telefonu almadan önce çok yardımlaştık tartıştık istişare ettik iyi güzel. Performanslı benim tüm işlerimi şu an gören bir cihaz. Ama şu xiaomi mi 5 tanıtıldıktan sonra nedense telefonun siyahını almak istedim. Snapdragon 820 andreno 530 ve full hd ekran beni cezbetti. Parmak izi okuyucusuda iyi sanırım. Ön kamerası her halukarda z3 compacttan iyidir :) Sorum şu ki bu tel ne zaman sitelere düşer fiyatı da ne kadar olur, garanti işleri türkiyede sıkıntı çıkarır mı? Var mı aranızda daha önce internetten mi4 alanınız vs? Şu konuyu bir tartışalım??

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Hmm.. Biliyorsunuzdur ki, Xiomi'nin Türkiye'de bırak ofisi, disrübütörü bile yok.

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hmm.. Biliyorsunuzdur ki, Xiomi'nin Türkiye'de bırak ofisi, disrübütörü bile yok.

Aynen yok. internette hepsiburada da falan mi4 vardı. Yani demek istediğim nete düşse, ben alsam, diyelim ki bozulsa, benim nasıl bir yol izlemem gerekir? Tecrübeniz var mı?

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kullanan birisi olarak yazıyorum: evet

Telefonu kullandınız beğendiniz ve öneriyorsunuz. Teşekkür ederim, benim alma kararımdan daha önemli olan kısım sonrası? bir bozulsa elimde kalır mı, ithalatçı firmalardan daha önce hiç telefon almadım.

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Telefonu kullandınız beğendiniz ve öneriyorsunuz. Teşekkür ederim, benim alma kararımdan daha önemli olan kısım sonrası? bir bozulsa elimde kalır mı, ithalatçı firmalardan daha önce hiç telefon almadım.
Eğer bir sıkıntı çıkarsa, maalesef merdiven altı telefon "servislerine" mahkum kalırsın.

Şu arkada iz bırakma olayı vardı onun hakkında ne düşünüyorsunuz.
Kılıf falan kullanırsın, göz ardı edilebilecek bir şey bence. :p

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Eğer bir sıkıntı çıkarsa, maalesef merdiven altı telefon "servislerine" mahkum kalırsın.

Kılıf falan kullanırsın, göz ardı edilebilecek bir şey bence. :p
ben almayacagin zatende videoda cok belli oluyordu.gunluk kullanimda nasil, Hakkı abinin dusuncesi nedir onu merak ediyorum :)

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Pantolununa sür geçer :) Tasarımı çok hoştu bence. Ve arkadaşım soruna gelirsek cihaz bozulursa "Tanıdık" telefonculara götürmekten başka bir çaren kalmıyor 'Fiyat kitlemesi' ile de karşılaşman muhtemel ancak değer mi dersen ben değer derdim. :) Türkiye'ye gelmesi sıkıntılı zaten internete düşerse eğer bir garanti firmasıyla anlaşılıp düşecektir o yüzden beklemenden yanayım.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
ithalatçı garanti ile getirip satanlar var. 2800 tl ye g5 almaktansa 1500 e gider mi5 alırım. gider çin sitelerinden de en incesinden, şeffaf vs kılıfını aldın mı 1-2 dolara. mis gibi kullanılır.

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Pantolununa sür geçer :) Tasarımı çok hoştu bence. Ve arkadaşım soruna gelirsek cihaz bozulursa "Tanıdık" telefonculara götürmekten başka bir çaren kalmıyor 'Fiyat kitlemesi' ile de karşılaşman muhtemel ancak değer mi dersen ben değer derdim. :) Türkiye'ye gelmesi sıkıntılı zaten internete düşerse eğer bir garanti firmasıyla anlaşılıp düşecektir o yüzden beklemenden yanayım.

Yorumun için teşekkür ederim. Bende beklemedeyim zaten, bir düşsün internete tekrar bir değerlendireceğim. Isparta da bazı telefoncular var belki onlar getirir kullanma şansım falan olur, hiç belli olmuyor adamlara :)

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Türkiye de fanı çok keşke bu tarafa da açılsalar marka olarak

M.Enes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye ye mi5 plus resmi olarak geldiği zaman düşünmeden alırım

hesapsilinsin

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Mi5 bir gelse ben de çok ciddi almayı düşünüyorum.Sabah şu videoyu izledim s7 edge kamerası ile mi5 kamerası karşılaştırılmış.İki telefon arasında ki fiyat farkını da düşünmek lazım.

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yok mu hiç şirket sahibi girişimci bir insan. Alın bir depo şu telefondan satın Türkiye de ya.

SeksiGenç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefonu tedarikçiler getirmeye başladı.Segmentine göre yarı fiyatına olan bu telefon harika.Garanti çokta büyük sorun değil bu açıdan.Zaten alacağınız telefon android olduğu için sistem hataları kişi hal edebiliyor,donanımsal hatalarda kullanıcı hataları sebep oluyor.Kaldıki yeni aldığınız cihaza gereken dikkati vermiyorsanız o sizin sorununuz.Bir diğer ihtimalde batarya olabilir ama lı-on bataryalar 2-3 yıl sonunda dikkate değer performans kaybı yaşatır.Tüm bunlara rağmen telefon hasarlarını tamir eden bağımsız ,kaliteli şirketlerde var.Bu şirketlere tamir için vereceğiniz parayı bile hesap etseniz yine rakiplerinin fiyatını geçmemek.Bu söylediklerim garantinin düşünülmesi içindi zaten bunu getiren tedarikçiler garanti ile satıyorlar.Satıcıların güvenirliğini yapacağınız küçük araştırmayla anlayabilirsiniz,uzun yıllardır bu işi yapan firmalar var.
En can alıcı kısım ise hepsiburada...mi4 ü getiren şirketin mi5 i getirmemesi büyük hata olur.Eğer bu işten biraz anlıyorsalar,ülkemizde sükse yapmış bu markayı getirip büyük damga vururlar.Zaten hepsiburada nın garantisi tartışmaya gerek yok.
Samsung,lg,htc tabi büyük markalar ama bunlarında uzak doğu malları olduğunu unutmayıp,aradaki fiyat farkının aradaki performans farkını kat ve kat geçtiğinide hesaba katmalıyız.Kendimce yorumum budur,firsatını bulduğum anda almak için sabırsızlanıyorum...

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba forumdaşlarım.1 seneyi aşkın süredir Z3 compact kullanıyorum. Bu telefonu almadan önce çok yardımlaştık tartıştık istişare ettik iyi güzel. Performanslı benim tüm işlerimi şu an gören bir cihaz. Ama şu xiaomi mi 5 tanıtıldıktan sonra nedense telefonun siyahını almak istedim. Snapdragon 820 andreno 530 ve full hd ekran beni cezbetti. Parmak izi okuyucusuda iyi sanırım. Ön kamerası her halukarda z3 compacttan iyidir :) Sorum şu ki bu tel ne zaman sitelere düşer fiyatı da ne kadar olur, garanti işleri türkiyede sıkıntı çıkarır mı? Var mı aranızda daha önce internetten mi4 alanınız vs? Şu konuyu bir tartışalım??
Kesinlikle alınır

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Fiyatı fena değil asıl önemli olan f/p ürünümü yani üst segment telefon olmadığı için yeterli seviyedemi

Keremg12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim bende redmi note 4x 64 gb almayi dusunuyorum ayni senin kafandayim çok hoşuma gitti özelliklerine göre fiyatı çok uygun hele işlemcisi 10 çekirdek olması uçak hissi verdi ama yinede biraz supheciyim yakın zamana kadar duymamistim garantisi ne durumdadir ?ülkede ne kadar kullanan var ? Ortada biraksa ne yaparim ? Çin işi bu belli olmaz SAR degerinede bakmak lazim yani şöyle böyle gider daha :)

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Biraz daha zorlama imkanın varsa tabi Mi 5s al.Hoş ve güzel başarılı bir cihaz ben de Çin den getirtmeyi düşünüyorum.

Celal baysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şuan ilk defa hepsi burada comdan telefon alıcam oda xiaomi mi 5 şuan güncel fiyatı 1299 tl satıcısı hepsi burada com alsam sıkıntı çıkarmı daha önce hep alışveriş yaptım sadece bir kez sorun çıktı belkide ondan biraz tedirginin sorun şeydi belkin marka kulakiçi kulaklık sipariş verdim snoppy oyuncu kulaklığı geldi aynı şey satıcısı hepsi burada com olan telefonlarda da olurmu tecrübeli biri yardım ederse sevinirim

Mustafa Uluağaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Arkadaşlar Xiaomi Mi 5 almak istiyorum fakat internette birçok varyasyonla karşılaştım. Mi 5s, Mi 5 pro vs gibi. Hangisini almak gerek. Bi de nerden alıcaz.

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Merhaba Arkadaşlar Xiaomi Mi 5 almak istiyorum fakat internette birçok varyasyonla karşılaştım. Mi 5s, Mi 5 pro vs gibi. Hangisini almak gerek. Bi de nerden alıcaz.

MI5S almanızı öneririm. Büyük ekranlı Plus modeli de var. HepsiBurada.Com üzerinden çoğu Xiaomi modellerini satın alabilirsiniz.

Mustafa Uluağaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
7fold ilgine teşekkürler kardeş, vaktin varsa bilgilendir beni neden mi 5s sence

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36

Celal baysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mi 5 pro en yükseği galiba bende onu alıcaktım hepsi burada comdan ama kalmamış şimdi mi 5 prime bakıyorum oda güzel cihaz ben hepsi burada comdan alıcam eğer hb alışveriş yaptıysanız güveniniz varsa siteye ordan alabilirsiniz

Son mesajlar