Xiaomi Haylou gt 1 inceleme

Redmi airdots vs haylou gt1

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Evet arkadaşlar bugünkü konumuz Xiaomi'nin alt markası olan haylou gt1'in nasıl göründüğü, sesi, konuşması vs. Gibi konular.:)

Öncelikle dıştan içe doğru giderekten tasarımı anlatayım sizlere. Kulaklık cidden çok ufak gerçi benim ellerim normal ellerden daha büyük o yüzden de olabilir ama tam avucuma oturuyor. Kutunun içi ve kulaklıkların yuvası mıknatıslı olup yuvaya yerleştirince şap diye oturup daha da düşmüyorlar. Hoş bir yapısı var. Yüzeyi oldukça pürüzsüz ve redmi airdotsa kıyasla tasarımsal olarak daha minimalist ve şık duruyor ayrıca daha sağlam olduğunu da söyleyebilirim Allah'a emanet gibi durmuyor, tabii yine de çok fazla sağlam değil siz her ihtimale karşı dikkatli olun ve evladınız gibi dikkatli bakın ona.

Kulaklıklar ise kulağa iyi oturuyor gibi, gerçi bende pek iyi oturmuyor gibi hissettiriyor. Büyük ve orta kulak pedlerini kullandım bu his geçsin diye amma velakin pek de etkili olduğu söylenemez gerçi şöyle bir şey var ki kulaklık düşmüyor ne kadar kafamı sallasam da düşmüyor ama düşecek gibi hissettiriyor. Kulaklıkların yapısı da kutusu gibi oval ve pürüzsüz. Yere düşse de pek bir şey olmayacak gibi hissettiriyor ama tabii ki böyle bir şey denemeyin zaten 147 lira baydım kulaklığa bir tane daha kaldıramam.:)

Sesine gelirsek çok beğendim özellikle o enstrümanları net bir şekilde duymak falan cidden çok iyi, ses kalitesi harika. Ses yüksekliği ise oldukça yüksek. full seste minibüs ve ya metrobüste dış sesi keser mi bilmiyorum ama korkmayın biraz equalizer ayarı ile sesi yüksek miktarda arttırabiliyorsunuz hemde çok yüksek miktarda. Dışarı evde denediğim kadarıyla en yüksek seste dışarı ses veriyor ama fazla değil ne dinlediğiniz anlaşılmıyor.Tiz,mid ve bass'tan pek anlamam açıkçası ama sesini çok beğendim orası kesinlikle net olan bir şey.

Konuşma konusuna gelirsek evde bir deneyeyim dedim odaya geçtim aradım ses iyi ve net gidiyor ama dışarıda pek böyle olacağını sanmıyorum sonuçta kulak içi kulaklık.

Pil konusu ise şöyle ki daha alalı bir kaç saat oldu ve tam teşekküllü bir şekilde inceleme fırsatım olmadı o yüzden resmi rakamlara göre 3.5 saat gidiyor ve kutu full şarjda iken 3 kere kulaklıkları doldurabiliyor. Ayrıca kulaklığın pil yüzdesini telefonda görebiliyorsunuz hoş bir özellik.

Senkronize olayında ise hiç bir şey yaşanmadı kulaklığı çıkarttım kendi kendine bağlandı Bluetooth'u açtım anında bağlandı hiç bir şeyle uğraşmak zorunda kalmadım ayrıca bir kere bağlandıktan sonra kulaklığı kutudan çıkarttıktan sonra otomatik telefona bağlanıyor tabii Bluetooth'unuz açık ise. Bir de kulaklık Bluetooth 5.0 benim telefonda 5.0 oyunlarda falan denemedim ama duyduğum, okuduğum ve izlediğim kadarıyla çok ufak bir ses gecikmesi oluyormuş neyse bağlantı konusu bana göre çok iyi.

Ve kontrollere gelecek olursak kulaklık dokunmatik yüzey ile çalışıyor sağ kulaklığa iki kere tıklarsanız ileri müzik, sol kulaklığa iki kere tıklarsanız geri müzik, her iki kulaklığa bir kere tıklarsanız müziği durdurma ve 3 kere tıklayınca da Google asistan açılıyor ama ben Google asistan'ı açamadım 3 kere tıklayınca sadece bir ses çıkıyor sanırım Google asistan uygulamasını yüklemem gerek bu özelliğini kullanabilmek için.

Ben kulaklığı 26.12.2019 tarihinde sipariş verdim ve kulaklık bana 27.12.2019 tarihinde akşam vaktinde teslim edildi. 147 liraya Xiaomi Türkiye Garantili aldım gerçi biraz şanslı olabilirim çünkü ben aldıktan sonra ürün tükendi. Kulaklığı tavsiye edermisin derseniz eğer paranız varsa alın yoksa da biraz biriktirip alın paranıza kesinlikle değer.
Merak ettiğiniz bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz bilgim dahilinde açıklayabilirim.

Haydi hayırlı teknolojiler.:)

Bilal Bilgiç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Qct t1 pro gibi modellerde dışardıdan gelen sinyallerin kulaklığa etki ettiğini duymuştum. Şimdiye kadar böyle bir sorun yaşadınmı. Yani sesin bi anlık gidip gelmesi gibi

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Qct t1 pro gibi modellerde dışardıdan gelen sinyallerin kulaklığa etki ettiğini duymuştum. Şimdiye kadar böyle bir sorun yaşadınmı. Yani sesin bi anlık gidip gelmesi gibi
Hayır öyle bir şey henüz yaşamadım eğer öyle bir şey olursa hemen yazarım.