Xiaomi Galeri sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Merhaba Xiaomi redmi note7 cihazımda galeri sorunu yaşıyorum. Sorunu şöyle
Galeride Albümler kısmında bir fotoğrafı, videoyu taşımak istediğim zaman daha önce oluşturup Silmiş olduğum klasörler gözüküyor
Örneğin Okul fotoğrafları diye bir albüm oluşturdum diyelim bu albümü sonrasında silmiş olduğumu düşünelim aradan 1 ay geçtikten sonra bile bir fotoğrafı taşımak istediğimde albüm seçme ekranında o oluşturup sildiğim albümde gözüküyor.
Dosyalardan silmek istediğimde bulunmuyor. İçine fotoğraf atıp albümü görünür kıldıktan sonra sildim yine o albüm ismi gözükmeye devam etti.
Telefonu alalı 1 yıl oldu ilk gün oluşturmuş olduğum albümler dahi duruyor sinir edici bir durum.

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Dosya yöneticisinden silmeyi denediniz mi ? Bi' deneyin isterseniz,büyük ihtimalle sorun olmayacaktır.

Şevket Can Gök

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Galeride Albümler kısmında bir fotoğrafı, videoyu taşımak istediğim zaman daha önce oluşturup Silmiş olduğum klasörler gözüküyor
Örneğin Okul fotoğrafları diye bir albüm oluşturdum diyelim bu albümü sonrasında silmiş olduğumu düşünelim aradan 1 ay geçtikten sonra bile bir fotoğrafı taşımak istediğimde albüm seçme ekranında o oluşturup sildiğim albümde gözüküyor.
Dosyalardan silmek istediğimde bulunmuyor. İçine fotoğraf atıp albümü görünür kıldıktan sonra sildim yine o albüm ismi gözükmeye devam etti.
Telefonu alalı 1 yıl oldu ilk gün oluşturmuş olduğum albümler dahi duruyor sinir edici bir durum.
Buldun mu çözümü

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Buldun mu çözümü
Aynı devam ediyor. 2 Ay önce formatladım düzeldi ama 2 ay içinde oluşturup silmiş olduğum tüm klasörler halâ duruyor. Ayrıca şöyle de sorunum var. Bir den fazla WhatsApp ve Instagram klasörü oluşturuyor. Örneğin bir tane WhatsApp images klasörü var diyelim.
Bir tane de WhatsApp images_37 klasörü oluşuyor ikisinde de aynı fotoğraflar oluyor. Birinden silince diğerinden de gidiyor. Instagram klasöründen 3 tane oluyor. Instagram ınstagram_14 Instagram_7 adında sürekli olarak yeni klasörler meydana geliyor çok garip. Örneği aşağıda ki resimde var. ??
IMG_20210405_011306.jpg

higlift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
emin olmamakla birlikte samsunlglarda vipe data chace dölümü vardı açılış ekranında 3 tuş kombinasyonu ile giriliyordu, xiaomi telefonlarda böyle bir bölüm var ise ön belleği sıfırlamayı deneyebilirsin birde galeri uygulamasının ayarları kısmında veri sıfırlama vardır ordan verleri si kısmını bir dene istersen

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
emin olmamakla birlikte samsunlglarda vipe data chace dölümü vardı açılış ekranında 3 tuş kombinasyonu ile giriliyordu, xiaomi telefonlarda böyle bir bölüm var ise ön belleği sıfırlamayı deneyebilirsin birde galeri uygulamasının ayarları kısmında veri sıfırlama vardır ordan verleri si kısmını bir dene istersen
Tamamdır teşekkür ederim.

esmksk93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sorun çözüldü mü acaba ben de tıpatıp aynısını yaşıyorum şu an ama wipe data cache olayını yapmaya korktum tamamen sıfırlanır diye. siz çözebildiniz mi?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Merhabalar öncelikle sorununuz yazılımsal kaynaklı sorununuzun çözümünün 2 yolu var galeri uygulamasını devre dışı bırakıp ve verileri temizle yapabilirsiniz ama bu geçici bir çözüm olacaktır çünkü sorun yazılımsal kaynaklı olduğu için yeni bir güncelleme gelmesini beklemek zorundasınız ikinci çözüm ise tüm yedeklerinizi alıp telefona hard reset dediğimiz format atmaktır başka bir sorunuz varsa sorabilirsiniz

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Konu açılalı baya olmuş ama buna benzer sorun yaşayan varsa, Galeri uygulamasında çöp kutusu mevcut. Siz fotoğrafı silince çöp kutusuna atıyor. Albüm kısmında hala göstermeye devam ediyor. Çöp kutusundan da silmeniz gerekiyor.

esmksk93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben bu konuya kendi kendime bir çözüm buldum, ama aynı albümden 2-3 tane oluşturmasına değil, içi boş albümlerin silinememesine.
1 ayarlardan mi hesabı kısmına gelip xiaomi clouda giriyoruz
2 cloud verilerini yönete tıklıyoruz.
3 cloud'da ögeleri görüntüleyin kısmına basıyoruz
4 oradan oturum açıp galeriye basıyoruz ve sağdaki menüden albümlere giriyoruz.
5 içinde fotoğraf olmadığı halde sildiğimizde geri gelen albümler orada boş biçimde duruyor olacak. onları oradan silince sorun çözülüyor.
aman dikkat edin içinde fotoğraf olan albümleri silmeyin, galeriden de gider çünkü.

Son mesajlar