Xiaomi Evofone Mağdurluğu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Xiaomi Türkiye garantili Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazımın fotoğrafta görüldüğü üzere ön kamera yanı ekranı gitti. Xiaomi Evofone yetkili servisine telefonu verdim ve ürün garantili olmasına rağmen (ekranda hiçbir şekilde darbe izi, kırık ya da çatlak yoktur) fotoğrafta görülen telefonun sol alt çerçevesindeki çiziği gerekçe göstererek "telefonu düşürdüğünüzden ekran içi kırılmış" açıklamasında bulunarak ekran değişimi için 1495 TL değişim ücreti istediler.

Mağaza yetkilisi olduğunu söyleyen bir çalışan ekranın çıkarılıp bakıldığını diğer çalışan ise 15 yıllık tecrübesi ile "ekrana müdahale etmeden" bakarak anladığını söyledi. Telefonunuzu garantili alsanız bile ufak bir çizikten dolayı böyle ücretlere maruz kalabilirsiniz. Ben Xiaomi Evofone pişmanlığını yaşadım umarım siz yaşamazsınız.

Ekli dosyalar

• 38e11bca-1d33-4c2e-8e78-2d4a5086b884.jpg
    38e11bca-1d33-4c2e-8e78-2d4a5086b884.jpg
    49.9 KB · Görüntüleme: 186
  • xiaomi-evofone-yetkili-servis-pismanligi-2.jpg
    xiaomi-evofone-yetkili-servis-pismanligi-2.jpg
    97.7 KB · Görüntüleme: 180

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Xiaomi Türkiye garantili Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazımın fotoğrafta görüldüğü üzere ön kamera yanı ekranı gitti. Xiaomi Evofone yetkili servisine telefonu verdim ve ürün garantili olmasına rağmen (ekranda hiçbir şekilde darbe izi, kırık ya da çatlak yoktur) fotoğrafta görülen telefonun sol alt çerçevesindeki çiziği gerekçe göstererek "telefonu düşürdüğünüzden ekran içi kırılmış" açıklamasında bulunarak ekran değişimi için 1495 TL değişim ücreti istediler.

Mağaza yetkilisi olduğunu söyleyen bir çalışan ekranın çıkarılıp bakıldığını diğer çalışan ise 15 yıllık tecrübesi ile "ekrana müdahale etmeden" bakarak anladığını söyledi. Telefonunuzu garantili alsanız bile ufak bir çizikten dolayı böyle ücretlere maruz kalabilirsiniz. Ben Xiaomi Evofone pişmanlığını yaşadım umarım siz yaşamazsınız.
Geçmiş olsun.Paran varsa Apple dan şaşma derim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Öyle bir çizikten ekran kırılması imkansız. Hukuki yollara başvurmanızı öneririm

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,247
Tüketici hakem heyetine başvurmanı öneririm.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
İyi de çizik telefon sol alt kısmında, sorunlu kısım sağ üst tarafta. Adamların mantığa bak.

Reaksiyon puanı
2
Geçmiş olsun.Paran varsa Apple dan şaşma derim.
Teşekkür ederim. Apple ürünlerinin fiyatları abartılı olmasa kesinlikle düşünebilirdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle bir çizikten ekran kırılması imkansız. Hukuki yollara başvurmanızı öneririm
ben de onu anlatmaya çalıştım fakat aldığım cevap " siz telefonu düşürmüşsünüz" oldu
İhtarnamenin akabinde hakem heyetine başvuracağım

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Teşekkür ederim. Apple ürünlerinin fiyatları abartılı olmasa kesinlikle düşünebilirdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de onu anlatmaya çalıştım fakat aldığım cevap " siz telefonu düşürmüşsünüz" oldu

Başka bir yetkili servise gittiniz mi?

Reaksiyon puanı
2
İyi de çizik telefon sol alt kısmında, sorunlu kısım sağ üst tarafta. Adamların mantığa bak.
oradaki izin sağ üst köşedeki ekran içini kırdığını söylüyorlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

oradaki izin sağ üst köşedeki ekran içini kırdığını söylüyorlar
Saçmalamışlar işte onu demeye çalıştım. Kırık ile çizik alakasız bambaşka yerlerde. THH'ye başvur derim.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

RM.YirmiUc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Benim Apple'a verecek param olmayabilir ama Samsung'un veya Xiaomi'nin en son modeline verecek param var kardeşim. Allah'ıma şükürler olsun ki para konusunda sıkıntım yok. Ister milyonlar satsın ister milyarlar satın hiç umurumda değil. Sen benim Samsung yada Xiaomi'ye verecek param olduğuma kıskanmasaydın benim mesajlarıma sazan gibi atlamazdın.​

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Sendeki olay “Kedi uzanamadığı ciğere pis der” diye düşünüyorum.Eğer iPhone alacak gücün olsaydı böyle bakmazdın.Sen istediğin kadar nefret et Apple milyonlar satmaya devam edecek.
Kardeşim adam telefon istememiş ki. Sadece servis sıkıntısını anlatmış. nie ayfon alda al alda al diye tutturuyorsun kardeş

RM.YirmiUc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Benim bu konuda ki 10. sırada ki yorumuma arkadaş sinirlenmiş. Ben ne yazdım şimdi. Illa kavga çıkaranlar türüyor işte.​

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Kardeşim adam telefon istememiş ki. Sadece servis sıkıntısını anlatmış. nie ayfon alda al alda al diye tutturuyorsun kardeş
iPhone al diye tutturmuyorum.Paran varsa ve serviste mağdur olmak istemiyorsan Apple tercih edebilirsin diyorum.Konuyu açan kişi ne istiyorsa onu alsın.Ben öneri sundum.

Reaksiyon puanı
2
İlginçtir hiçbir müdahale olmadan (ekranın içten kırık olduğunu söyleyip 1495 tl istemelerine rağmen) telefon ekranının son hali.

İç kısımda ekran hasarı olan telefonlarda hasarlı ekran kendiliğinden düzelirmi?

Bilgi sahibi arkadaşlar anlatırsa hem benim hem de benim gibi bu mağduriyeti yaşayan arkadaşlar için bir bilgilendirme olur.

Ekli dosyalar

• 01.jpg
    01.jpg
    59.3 KB · Görüntüleme: 102

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Xiaomi telefon garanti olayı çok vahim durumda. Bende bu konudaki gibi bir rezillik yaşamıştım. Garanti olayına önem veren kimseye xiaomi telefon tavsiye etmem.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841

Bu konu oldukça saçma. Birinin ekranı çıkarmadan anlayıp diğerinin ezbere konuşması. Konuyu ileteceğim.

Reaksiyon puanı
2
Bu konu oldukça saçma. Birinin ekranı çıkarmadan anlayıp diğerinin ezbere konuşması. Konuyu ileteceğim.
Umarım Konuyu iletecek birilerini bulmuşsunuzdur ve umarım ilgilenip size geri dönüş yapan birileri olmuştur. Beni ne arayan oldu nede mesaj atan.

screenshoteasy (1).png WhatsApp Image 2021-10-08 at 15.55.50.jpeg

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Darbeden dolayı ekranda bir esneme olduysa üst köşeden bu patlak vermiş olabilir. THH başvurun şansınızı deneyin.