Xiaomi cihazlarına kaç yıl yazılım desteği veriyor ???

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,265
Merhaba. Forumdaki S20+ ve iPhone 11'i karşılaştıran konuda mesajlara bakarken aklıma takıldı. Xiaomi telefonlarına kaç yıl yazılım desteği sağlıyor?? Samsung amiral gemisi hariç Max 3 sene sağlıyor. Benim eski Samsung telefonuma sadece 1 güncelleme gelmişti. Şuan Redmi Note 8 kullanıcısıyım. Açıkcası merak ettim :D Uzun süredir Xiaomi cihazlarını kullananlar ve bu konu hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

batucode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben de redmi note 9 pro ya da mi note 10 lite alacağım aklıma takılan sorulardan birisi de bu takipçisiyim bu konunun

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,159
Merhaba. Forumdaki S20+ ve iPhone 11'i karşılaştıran konuda mesajlara bakarken aklıma takıldı. Xiaomi telefonlarına kaç yıl yazılım desteği sağlıyor?? Samsung amiral gemisi hariç Max 3 sene sağlıyor. Benim eski Samsung telefonuma sadece 1 güncelleme gelmişti. Şuan Redmi Note 8 kullanıcısıyım. Açıkcası merak ettim :D Uzun süredir Xiaomi cihazlarını kullananlar ve bu konu hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
Mi serisi redmi serisinden bir tık fazla alır.

The Cyclist

Dekan
Reaksiyon puanı
6,937
Xiaomi'de "cihaza göre" 1-3 arası Android güncellemesi geliyor. Android'in ardından da belli bir süre MIUI güncellemesi veriliyor.

Ben Redmi Note 8 Pro ile 2 ana güncellemeyi(10'u aldım, 11'i de alıp kapatıtım) alırım herhalde:)

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,265
Benim şahsi fikrim Redmi 7 serisinden sonra çıkan serilerin modeller (Android 11'i aldıktan sonra güncelleme almaz. Ama sizlere de danışmak istedim.(Redmi Note 8 kullanıcısıyım) Ama Redmi 8A ve Redmi 8'i bilemem.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,206
Pixel serisi hariç android cihazlar en az 2 yıllık Android güncellemesi ve 3 yıllık güvenlik güncellemesi alıyor diye biliyorum. Yalnız bu ara sıra değişiyor. Bazen daha uzun süre de desteklenebiliyor.

Pixel serisi ise 2 yıl yerine en az 3 yıllık android güncellemesi alıyor

İphonelar ise son zamanlarda en az 4 yıllık güncelleme süresi alıyor.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,265
Pixel serisi hariç android cihazlar en az 2 yıllık Android güncellemesi ve 3 yıllık güvenlik güncellemesi alıyor diye biliyorum. Yalnız bu ara sıra değişiyor. Bazen daha uzun süre de desteklenebiliyor.

Pixel serisi ise 2 yıl yerine en az 3 yıllık android güncellemesi alıyor

İphonelar ise son zamanlarda en az 4 yıllık güncelleme süresi alıyor.
Hocam iPhone'lara da Apple bir zahmet versin güncellemeyi. İnsanlar para akıtıyor iPhone'a :D

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,206
Hocam iPhone'lara da Apple bir zahmet versin güncellemeyi. İnsanlar para akıtıyor iPhone'a :D
Aslında son zamanlar ucuz görünmeye başladılar gibime geldi. (Tam tersi olacağına) 2020 başından bugüne kadar Androidler daha pahalı cihazlar,apple ise aynı/daha ucuz fiyata cihazlar çıkardı

Türkiye’de elbette bu geçerli değil. Türkiye’de düşeceğine artıyorlar :D

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,265
Aslında son zamanlar ucuz görünmeye başladılar gibime geldi. (Tam tersi olacağına) 2020 başından bugüne kadar Androidler daha pahalı cihazlar,apple ise aynı/daha ucuz fiyata cihazlar çıkardı

Türkiye’de elbette bu geçerli değil. Türkiye’de düşeceğine artıyorlar :D
Aynen iPhone SE2'nin yarısından fazlası vergi :(