Xiaomi Cihaz Garantili Alınır Mı??

Bu konuyu okuyanlar

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Xiaomi forumlarında veya kullanıcı yorumlarından bana hep garantili Xiaomi almak büyük hata olur dediler. Yazılım çok sorunlu olduğu için daha az sorunlu bir rom kurmassan kullanılmaz dediler. Bu ne kadar doğru ? Her xiaomi alan custom rom mu kuruyor ?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Son 3 telefonumdur Xiaomi kullanıyorum hiçbir zaman ROM atma ihtiyacında bulunmadım siz siz olun takmayın öyle diyenlere garantili cihaz almak her zaman en güvenilir yoldur.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Son 3 telefonumdur Xiaomi kullanıyorum hiçbir zaman ROM atma ihtiyacında bulunmadım siz siz olun takmayın öyle diyenlere garantili cihaz almak her zaman en güvenilir yoldur.
Ben de sizin gibi düşündüm ve aklımda Poco F2 Pro ve Mi10T var ikisinin de yazılım aynıymış yani sorun varsa ikisinde de vardır peki sizce hangisi daha iyi tercih?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Alınor neden alınmasın yazılımıda o kadar abartılacak kadar sorunlu değil son güncellemesi olan miui 12.5 ile çoğu sorun çözülmüş

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Garantili almayıp ne yapacaklar acaba?
"Garanti benim yeğenim." diyen telefonculara güveniyorlarsa devam etsinler.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Sorun varsa ikisinde de varmış demek yanlış işlemciler veya kullanılan teknolojiler her iki telefonda da farklı örnek verecek olursak ben Redmi Note 9S kullanıyordum annem ise Redmi Note 8 Redmi Note 8 de bazı yazılımsal sorunlar vardı MIUI 12 de ama Redmi Note 9S de asla sorun yaşamıyordum örnek gösterdiğiniz iki cihaz da sizi asla üzmeyecek 4 sene kadar güncelleme alacak cihazlardır.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Garantili almayıp ne yapacaklar acaba?
"Garanti benim yeğenim." diyen telefonculara güveniyorlarsa devam etsinler.
2.el alıp imei at rom kur diyo hepsi ama ben garantisiz alamam yani.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
2.el alıp imei at rom kur diyo hepsi ama ben garantisiz alamam yani.
Siz siz olun sakın o işlere bulaşmayın hem yasal değil ortada bir konu biraz hem de güvenilir değil.
Fiyat olarak çok cazip gelebilir ama aradaki fiyat farkını garantiniz olarak düşünürseniz daha iyi olur.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Siz siz olun sakın o işlere bulaşmayın hem yasal değil ortada bir konu biraz hem de güvenilir değil.
Fiyat olarak çok cazip gelebilir ama aradaki fiyat farkını garantiniz olarak düşünürseniz daha iyi olur.
Ben genelde aldığımda hep bir sorun çıkıyor o yüzden zaten garantisiz almam asla .

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ben genelde aldığımda hep bir sorun çıkıyor o yüzden zaten garantisiz almam asla .
Doğru yapıyorsunuz.
Düşündüğünüz cihazlar güzel indirimle satılıyormuş özellikle poco F2 Pro linklerini şöyle bıraktım ikisi de Xiaomi Türkiye Garantili

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben de sizin gibi düşündüm ve aklımda Poco F2 Pro ve Mi10T var ikisinin de yazılım aynıymış yani sorun varsa ikisinde de vardır peki sizce hangisi daha iyi tercih?
Poco'ya ikna ettiyseniz F3'ü düşünün kesinlikle. n11'de kuponla 5000'e alınabiliyor.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Yazılım çok sorunlu olduğu için daha az sorunlu bir rom kurmassan kullanılmaz dediler. Bu ne kadar doğru ? Her xiaomi alan custom rom mu kuruyor ?
Aslı astarı olmayan laflar hem garantili cihaz almak her zaman daha iyidir.

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Sakın Xiaomi alma ben aldım pişmanım Mi 10T kullanıyorum sözde iyi bir model ama ekrana dokunuyorum geç tepki veriyor bazen uygulamalara geç giriyor beklemede çok pil tüketiyor (Wifiye bağlı iken)

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Sakın Xiaomi alma ben aldım pişmanım Mi 10T kullanıyorum sözde iyi bir model ama ekrana dokunuyorum geç tepki veriyor bazen uygulamalara geç giriyor beklemede çok pil tüketiyor (Wifiye bağlı iken)
Hiç sorunu yok diyenler bile vardı bu bütçede alacak başka telefon bulamadım.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Son zamanlarda güncelleme yaptınız mı? Yoksa aldığınızdan beri mi böyle? Bu sorunlar genelde güncelleme yaptıktan sonra olan sorunlardan gibi geldi bana o yüzden sordum.

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Son zamanlarda güncelleme yaptınız mı? Yoksa aldığınızdan beri mi böyle? Bu sorunlar genelde güncelleme yaptıktan sonra olan sorunlardan gibi geldi bana o yüzden sordum.
İlk aldığımda değildi sanırsam MIUI 12.1.1 güncellemesinden sonra oluşan bir sorun oldu

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İlk aldığımda değildi sanırsam MIUI 12.1.1 güncellemesinden sonra oluşan bir sorun oldu
Diğer forumlarda 12.1.1 güncellemesiyle bazıları olumlu etkilediğini, akıcılığın arttığını söylemiş bazıları da sizdeki gibi sorunlar çıktığını söylemiş. En son 12.1.2 güncellemesi yayınlandı o güncellemeyi de aldıktan sonra yedek alıp telefonu sıfırlamanızı tavsiye ederim çünkü yanlış hatırlamıyorsam Mi 10T 12.1 ile Android 11'e geçmişti.

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Diğer forumlarda 12.1.1 güncellemesiyle bazıları olumlu etkilediğini, akıcılığın arttığını söylemiş bazıları da sizdeki gibi sorunlar çıktığını söylemiş. En son 12.1.2 güncellemesi yayınlandı o güncellemeyi de aldıktan sonra yedek alıp telefonu sıfırlamanızı tavsiye ederim çünkü yanlış hatırlamıyorsam Mi 10T 12.1 ile Android 11'e geçmişti.
Yardımcı olursanız sevinirim şuan 12.1.1 henüz kastettiğiniz güncelleme gelmedi ve Rom kurmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Rom işlerine garanti bitmeden girmek istemediğinden maalesef bilgim yok. İnternette bununla ilgili yardımcı olabilecek yerler var. Atayım size.

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Telefonum garantisiz cihaz yurtdışı
Rom kuracaksınız en stabil olan ve en çok kullanılan Xiaomi.eu romdur.
Şuan 12.1.1 android 11 olanı kullanıyorum. Mı note 10 lite telefonum. Hiçbir sıkıntı yok. Stabil ve sorunsuz. Bu romun tercih edilme nedeni, stabil olması dışında , gereksiz uygulama ve ayarların Çıkarılmış olması. Dikkat çekici bir özellik gelmediği sürece de güncelleme yapmayı düşünmüyorum şahsen.
Öneririm.

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Rom kuracaksınız en stabil olan ve en çok kullanılan Xiaomi.eu romdur.
Şuan 12.1.1 android 11 olanı kullanıyorum. Mı note 10 lite telefonum. Hiçbir sıkıntı yok. Stabil ve sorunsuz. Bu romun tercih edilme nedeni, stabil olması dışında , gereksiz uygulama ve ayarların Çıkarılmış olması. Dikkat çekici bir özellik gelmediği sürece de güncelleme yapmayı düşünmüyorum şahsen.
Öneririm.
Link atar mısınız? Rica etsem.