Xiaomi Antivirüs Uygulaması

Bu konuyu okuyanlar

skıllcrusheren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
1-Xiaoimi telefonlardaki virüs temizle uygulaması gerçekten çalışıyor mu
2- bide telefonumuza virüs girdiğinden supheleniyorsak ne yapmalıyız hemen indirilip silinen apk dosyası bişi yapar mı

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ben kendim güvenmiyorum ona ve her ürlü virüs programı adı altındaki uygulamalara sistem üzerinde gereksiz yük yapıyor dışardan güvenmediğiniz kaynaktan apk yükleme ve dosya indirme yapmadığınız sürece pek sorun olacağını düsşünmüyorum

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
2- bide telefonumuza virüs girdiğinden supheleniyorsak ne yapmalıyız hemen indirilip silinen apk dosyası bişi yapar mı
Bence onu kullanmayın.
İndirdiğiniz APK'ya göre değişir bu arada.

skıllcrusheren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ben kendim güvenmiyorum ona ve her ürlü virüs programı adı altındaki uygulamalara sistem üzerinde gereksiz yük yapıyor dışardan güvenmediğiniz kaynaktan apk yükleme ve dosya indirme yapmadığınız sürece pek sorun olacağını düsşünmüyorum
İndirdiğim gibi sildim ama telefonun herhangi bi yerinde dosya kalmış mıdır

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Xiaomilerdeki veya başka modellerde gömülü gelen antivürüsler yüzeysel tarama yapıyor kök dosyalarını taramıyor ayda 1 kez kaspersky veya malvarebytes indirip taratın devamlı dutmanıza gerek yok

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Malwarebytes yeterli olur tarama için, gerçek zamanlı korumayı açık yapmayın, arkaplanda çalışıp kasmaya neden olabilir. Kök dosyalara AV'ler erişemiyor dolayısıyla (rootsuz telefonda) virüsler de erişemez. Kurulum yapılmamış APK dosyaları zarar vermez.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
İndirdiğiniz apk açmadı iseniz bir şey olmaz. Telefonların kendi koruyucalarını çoğunlukla avast sağlıyor ve yetersiz. Mobil tarafta eset en iyi antivirüs, 3 ,4 defa beni virüsten kurtardı. Sistemi çok tüketmiyor hemde.