Xeon X3440 ve GTX 960 Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

mchdshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
AliExpress üzerinden alışveriş yaparak yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Araştırdım yararlı parçalar alan arkadaşlar olmuş, ben de her ne kadar risk de olsa çalışacağını düşünerek alacağım. Öncelikle 1000 TL Bandında İkinci El Sistem Toplama Rehberi bu rehberden esinlenerek yola çıktım bütçe gerçekten düşük gerekiyor ve performans testlerinde başarılılar.

Şimdi gelelim asıl konumuza:

- Toplamayı düşündüğüm sistemde Intel® Xeon® X3440 İşlemci kullanacağım AliExpress'te fiyatı 18.00 USD, fiyat performans ürünü olarak karşıma çıktı. Kullananlar Memnun.

- Ekran Kartı olarak Nvidia Geforce GTX960 kullanacağım. GTX1050'den eski olmasına rağmen ondan performanslı bir ürün + fiyat olarak yarı yarıya geliyor. AliExpress'te Fiyatı 88.17 USD ve 83.88 USD olan iki ürün buldum ikisinden birini alacağım.

- RAM seçeneğim 1600 MHz 8 GB kullanacağım, onun da yaklaşık fiyatı 32.56 USD

- Elimde markasını hatırlamadığım 7200 RPM 500 GB HDD mevcut. Sistemi topladığım ücrete göre SSD 240 GB alabilirim ek olarak onunda fiyatı 32.49 USD.

- Benim problemim Anakart seçeneği olarak H55 - P55 ürünlerinden biri öneriliyor o işlemciye fakat danışmak istiyorum. Ne almalıyım, daha önce AliExpress'ten alan memnun kalan varsa link verebilecek var mı?

- İkinci bir sorun kasa ve PSU ihtiyacım olması. Elimde 10 yıllık bir sistem var onun üzerinde 300W'lık bir PSU var işimi görür mü, eğer görmez ise PSU önerisinde bulunabilecek var mı?

- Ha bir de unutmadan işlemciyi overclocklayıp 4.0 GHz olarak kullanacağım, bana işlemci soğutucu ne önerirsiniz?

Bütçem 1200-1300 TL civarı, önerilerin fiyat performans ürünü olması benim için çok gerekli. Onu göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olan arkadaşlara.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
paranı çöpe atarsın... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık...

mchdshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
paranı çöpe atarsın... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık... yazık...
Neden böyle düşündüğünüzü açıklarsanız benim için yararlı olabileceğini düşünüyorum.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
xeon işlemcileri oyun ve multi medyada işe yaramaz + kaç yıllık onlar eski seride değiller mi? meltdown + spectre serileri ile güvenlik yamalarındanda performans kalacakta... 10 yaşında server işlemcisi... server için eski oyun için eski çöp oğlu çöp...

mchdshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
B
xeon işlemcileri oyun ve multi medyada işe yaramaz + kaç yıllık onlar eski seride değiller mi? meltdown + spectre serileri ile güvenlik yamalarındanda performans kalacakta... 10 yaşında server işlemcisi... server için eski oyun için eski çöp oğlu çöp...
1000 TL Bandında İkinci El Sistem Toplama Rehberi Buradaki rehberden yola çıkarak bu fikri oluşturdum test videosunda da ben yeterli performansı verdiğini görüyorum zaten bütçem düşük olduğu için ben high ayarlarda oynamayı düşünmüyorum 60 fps gibi bir değeri gördüğüm zaman oyunlarda benim için yeterli olur ömür olarakta 3 yıl yetse bana 3 yıl sonra daha iyi bir sistem toplarım zaten

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
daha ucuz yeni performansı daha iyi işlemciler varken...

mchdshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
daha ucuz yeni performansı daha iyi işlemciler varken...
İşte keşke bunları böyle yazacağına tavsiye olarak söylesen de ben ve diğer bilmeyen arkadaşlarda senin söylediklerinden yararlansak

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Sizin sorunuza gelecek olursak, anakart olarak Gigabyte H55-UD3H öneririm, ayrıca H55 chipsetli anakartlar slot başına 4gb ram desteklediği için 4x2 çift kanal ram yapmanız gerekecektir. PSU olaraksa minimum 450W olmasında fayda var. Soğutucu olaraksa Aerocool Verkho4 yeterli olacaktır.

mchdshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sizin sorunuza gelecek olursak, anakart olarak Gigabyte H55-UD3H öneririm, ayrıca H55 chipsetli anakartlar slot başına 4gb ram desteklediği için 4x2 çift kanal ram yapmanız gerekecektir. PSU olaraksa minimum 450W olmasında fayda var. Soğutucu olaraksa Aerocool Verkho4 yeterli olacaktır.
Bunları aklımın bir kenarına yazdım teşekkür ediyorum

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Yanlış bilgilendirme yapmayalım, bu Xeonlar hala çok güçlü OC edildiğinde GTX 1070'i bile besliyor. Sanırım hiç Xeon kullanmadınız. Biraz benchmark videolarına bakın sonra gelin.
asıl sen yanlış bilgi verme 17 yıllık işlemciye para saçmaya meraklıysan anakartınıda al ver o işlemci server işlemcisi... antika işlemci için para saçmak istemeyen almaz...
daha yeni işlemcilere yönelmek daha mantıklı...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
asıl sen yanlış bilgi verme 17 yıllık işlemciye para saçmaya meraklıysan anakartınıda al ver o işlemci server işlemcisi... antika işlemci için para saçmak istemeyen almaz...
daha yeni işlemcilere yönelmek daha mantıklı...
Bir Youtubedan benchmark videolarına bak, overclock edildiğinde 1080 besleyen bir işlemci bu. Zaten farkındaysan bütçe kısıtlı. Ayrıca işlemci 17 yıllık değil 10 yıllık çıkış tarihi okumayı öğren önce. Daha çıkış tarihi okumayı bilmiyorsun benimle münakaşaya giriyorsun. Eski diye hiçbir işlemci kötü olmak zorunda değil.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Bir Youtubedan benchmark videolarına bak, GTX 1080 besleyen bir işlemci bu zaten farkındaysan zaten bütçe kısıtlı. Ayrıca işlemci 17 yıllık değil 10 yıllık çıkış tarihi okumayı öğren önce. Eski diye hiçbir işlemci kötü olmak zorunda değil.
yeni yep yeni daha performanlı ucuz işlemciler varken 10 yaşında kimbilir neler yaşadığı meçhul işlemciyi bedava verseler almam önermemde...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Ya kardeşim bu işlemciler hakkında hiçbir şey bilmiyorsun, sen öner o zaman yepyeni yeni işlemcilerden, bakalım kaç para masraf çıkacak. Burada bütçe kısıtlı ve 2. El topluyuruz. Bu işlemciler OC edildiğinde 1080 besliyor diyorum sana.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sana bu benchmark videosunu bırakıyorum daha da bişey demiyorum https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=2ahUKEwj-meqcy6fgAhXI-6QKHYOrBnoQwqsBMAF6BAgLEAo&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

Son düzenleme: