xDrive Profesyonel Koltukları Pişmanlıktır

Bu konuyu okuyanlar

Sago0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Maalesef 06.04.2023 tarihinde Bahçeşehir şubesinden ALTAY model koltuğunuzu 8.900₺ küsür nakit para ile aldım.(Şuan 9.520₺)

Bir dünya para verip aldığım ALTAY ile yaşadığım sorunları sizler ile aşağıda paylaşıyorum, lütfen dikkatlice okuyunuz.
xDrive'in en iyi koltuğu alıp ben bu kadar sorun yaşadıysam siz diğer koltukları almadan önce bir değil bin kez düşünün derim.
2000-3000₺'lik koltuk olsa bu kadar detay vermedim. En iyi koltukları, şuandaki asgari ücretten daha pahalı 10.000₺ yakın bir koltuk söz konusu.

XDrive_Sallantı
XDrive_Kolçak_Kapak_Vida_Kısa

1. Mağduriyet
Koltuğu eve getirip kurdum, ertesi gün odada çok kötü bir koku oldu.(kokuyu tarif etmek gerekirse, küf, nem, rutubet ölü dedi kokusu gibi.)
Koltuğu 2 gün boş bir odada, cam ve kapı açık havalandırdım ama koku gitmedi, evin her yeri kötü koktu.
Sonrasında internet biraz araştırdım Şikayetvar'da birçok konu var. Kokunun sebebi süngerin kalitesiz olduğu bilgisine ulaştım.
Bu sorunu koltuğu aldığım Bahçeşehir şubesine kendi imkanlarım ile götürdüm.
Binde birde olsa fıçının en üstündeki veya en altındaki süngerlerden olabileceğini söylediler ve koltuk değişimi yapıldı.

2. Mağduriyet
Yeni koltuğu aldım, hevesle kurdum ve sol kolçağın ileri-gerisi bozuktu.
Bu sorunu da Bahçeşehir şubesine kendi imkanlarım ile götürdüm ve sol kolçak değişimi yapıldı.

3. Mağduriyet
Altay koltuklarında sağ kolçağın altındaki plastik kapak vidası ucu ucuna üretilmiş, 2 koltuk içinde zor takıldı.
Bir diş bile zar zor tutuyor, tutturmak için çok fazla baskı yapmak gerekiyor.(Video'da mevcuttur.)

4. Mağduriyet
Bu koltuğu çalışma koltuğu olarak aldım ancak sabitleme modu açıkken koltuk inanılmaz bir ileri geri hareket ediyordu.
Sallantı'dan dolayı koltuk beni kavramıyor ve aşağı düşme oluyor, saat başı kolçaklara yüklenerek kendimi yukarı çekmek zorunda kaldım.
Bel rahatlığı için aldığım koltukta çalışırken inanılmaz bel ve bacak ağrısına sebep oldu.(Video'da mevcuttur.)
Kısacası dinlenmek için aldığım bu koltuk beni hem bedenen hem de ruhen cidden çok yordu.

5. Mağduriyet
İkinci koltukta koku gitmedi. Odanın hatta evin için leş gibi koktu.
(Gene fıçının en üstündeki veya en altındaki sünger denk geldi sanırsam ;)
Hatta 3.kez aldığım yere götürürken arabamın içi de leş gibi koktu.
Koltuğu götürdüm aldığım yere götürüm. Eşantiyon ve ilk koltukta baktığımda sallantı yoktu.
Bende 15 yıl önce aldığım koltukta bile bu kadar boşluk olmadığını ilettim ve para iade talebinde bulundum.
Koltuk aldığıma bin bir pişman oldum, ben yandım siz yanmayın...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit : Konu ve mesaj silinmediği için yazıyorum.
Firma sorunu çözüp ücret iadesinde bulundu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit : Konu ve mesaj silinmediği için yazıyorum.
Firma sorunu çözüp ücret iadesinde bulundu.

Son düzenleme: