Öneri Xbox series s vsPC

Bu konuyu okuyanlar

BombaLIAtom16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Merhaba bu yıl üniversiteye gideceğim elimde idarelik bi laptop var hafif oyunları açıyor ama cod warzone,RE Village,Sea of thives gibi sevdiğim çoğu oyunu açamıyor internetten biraz araştırdım series s gücünde laptoplar 10k civarı örnek verelim series s de warzone 120 fps çalışabiliyor ama rtx3050 de 120 fps çalışamıyor bunun gibi farklar var biri 10k biri 3.4k sizce hangisini almalıyım.Not xbox oyunları çok pahalı indirime ne kadar giriyorlar sıklıkla indirimler oluyormu bilen yazarsa sevinirim teşekkürer

Reaksiyon puanı
4,101
Oyun için kullanacaksın ve zaten o fiyata PC bile toplanmaz. Series S tabii ki.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
söylemeyi unutmuşum bu yıl içerisinde god of war uncharted illaki sonrasında last of us gelecek onlar içinde pc düşünmüştüm çok aradayım
O oyunları PC'de yüksek ayarlarda oynamak için RTX 3050 yeterli gelmeyebilir. Ana amacın oyunsa Series S + GamePass al geç derim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
bi laptop önerin varmı
Özellikle AAA oyunlarda iyi bir deneyim istiyorsan RTX 3060 lazım. 3050 serisindeki 4GB VRAM yeterli gelmemeye başladı çoğu yeni çıkan oyunda. 3060'lı iyi bir laptop da nerden baksan 14K. 10-11K civarı bir bütçen varsa senin yerinde olsam Series X + normal işlerimi görebileceğim çok uçuk olmayan bir laptop alırdım.

BombaLIAtom16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Özellikle AAA oyunlarda iyi bir deneyim istiyorsan RTX 3060 lazım. 3050 serisindeki 4GB VRAM yeterli gelmemeye başladı çoğu yeni çıkan oyunda. 3060'lı iyi bir laptop da nerden baksan 14K. 10-11K civarı bir bütçen varsa senin yerinde olsam Series X + normal işlerimi görebileceğim çok uçuk olmayan bir laptop alırdım.
Merhaba görkem düşüncen için öncelikle teşekkür ederim.Benim takıldığım nokta şurada PlayStation özel oyunlsrı gerçekten harika ama bunları Xbox ta oynayamıyoruz OyÜzden PC Xbox arasında kaldım ve series x diyecek olursan 4k TV yad bir monitörüm yok.Xbox gamepass dışındaki oyunlarda çok pahalı ye yapsam bilemedim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhaba görkem düşüncen için öncelikle teşekkür ederim.Benim takıldığım nokta şurada PlayStation özel oyunlsrı gerçekten harika ama bunları Xbox ta oynayamıyoruz OyÜzden PC Xbox arasında kaldım ve series x diyecek olursan 4k TV yad bir monitörüm yok.Xbox gamepass dışındaki oyunlarda çok pahalı ye yapsam bilemedim
PS özel oyunlarının PC tarafındaki fiyatları da pek ucuz sayılmaz bence. Hani 5 oyun alayım desen 1500 TL'den aşağı çıkamazsın gibi. Series X'i önermemin sebebi uzun ömürlü olur diye. Birde Series X'de oyunların grafikleri daha iyi oluyor. Hani PS5 desen oyunların fiyatı belli zaten. Oyun fiyatı 200-300 TL bana çok koymaz ara ara alır oynarım, zamanla o özel oyunları PC'de eritirim diyorsan o zaman olabilir ama dediğim gibi uzun soluklu bir PC istiyorsan 3060 almalısın muhakkak.

Wyntkha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Xbox series x almanı tavsiye ederim yakın zamanda geforce now ile xbox üzerinden steam kütüphanendeki oyunları da oynayabileceksin zaten ondan dolayı paranı xbox series x + gamepass + geforcenow a verirsen daha düşük fiyatlara daha güçlü bir konsol ve daha çok oyun seçeneği elde etmiş olursun.