x2 Torrentleech Davetiye

Bu konuyu okuyanlar

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
2 adet TL davetiyesi mevcut.
şartlar: siteyi aktif olarak kullanması ve seedbox şartı. Kullanmayacaklar istemesin. Seedbox adres kısmında rumuz ve davetiye istenen tarih yazılı olacak. Ayrıyeten yabancı bir trackerdan ratıo örneği.(İPT ve TD hariç) Emaili spam dolmaması için ö.m ile atınız.

ilkkannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arenada aktif kullanıcıydım internetim metro ethernet 20 gönderme 20 indirme davetiye verirseniz sevinirim

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
arenada aktif kullanıcıydım internetim metro ethernet 20 gönderme 20 indirme davetiye verirseniz sevinirim
TL yi Türk torrent siteleriyle karıştırma hocam. Freeleech yok. Tutunmak çok zor. Sonra banlanırsan ben de sıkıntıya girerim. Seedboxla bile tutunmak zor.Yazdığım şartları yerine getir. göndereyim.

ilkkannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TL yi Türk torrent siteleriyle karıştırma hocam. Freeleech yok. Tutunmak çok zor. Sonra banlanırsan ben de sıkıntıya girerim. Seedboxla bile tutunmak zor.Yazdığım şartları yerine getir. göndereyim.
anlıyorum da server kiralamaya gerek zaten iş yerinde açık kalıcak bu dell r730 var kiralıyacagımdan daha yuksek bi makina emin ol. sadece update 20 benim adamların daha yuksek olabilir. ama yogunluktan oda etkilenir bende yogunlukta yok sonucta

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
anlıyorum da server kiralamaya gerek zaten iş yerinde açık kalıcak bu dell r730 var kiralıyacagımdan daha yuksek bi makina emin ol. sadece update 20 benim adamların daha yuksek olabilir. ama yogunluktan oda etkilenir bende yogunlukta yok sonucta
upload fena değil de download düşük. Adamlar 10 gbitlik hızlarla seed ediyorlar. Bu iş serverle veya 20 mbit hızla olmaz. Sen daha dosyayı indirmeden gönderecek leecher kalmıyor. cross gircen upload yapmak için o da zaten sen başka bir siteden dosyayı çekip Tlye upload yapana kadar.dosyada 20 seeder 0 leecher gibi bir durum oluyor. üstelik yeni üyelere 7 gb gibi aptal bir eşik koymuşlar. Yeni dosyaları indiremiyorsun.freleech yok. illa istiyorsn ipt göndereyim. ö.m la emailini gönder.

ilkkannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
upload fena değil de download düşük. Adamlar 10 gbitlik hızlarla seed ediyorlar. Bu iş serverle veya 20 mbit hızla olmaz. Sen daha dosyayı indirmeden gönderecek leecher kalmıyor. cross gircen upload yapmak için o da zaten sen başka bir siteden dosyayı çekip Tlye upload yapana kadar.dosyada 20 seeder 0 leecher gibi bir durum oluyor. üstelik yeni üyelere 7 gb gibi aptal bir eşik koymuşlar. Yeni dosyaları indiremiyorsun.freleech yok. illa istiyorsn ipt göndereyim. ö.m la emailini gönder.
7 gb için ne kadar süre veriyorlar

piotrsuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Cross-seeding dediğin kadar etkisiz bir yöntem değil TL'de, gayet iyi upload yapılabiliyor aslında. Ben en iyi uploadlarımı part-seedingle yapıyorum. Özellikle yeni çıkmış popüler TV serilerinin rar arşivlerine bölünmüş olanlarının aralarından seç 3-4 tane, 200-300 mb indirip 3-4 gb upload yapabilirsin.

Mesela ben yeni üyeyim, upload hızım 250 kbps/sn.

Cafe.Society.2016.1080p.BluRay.X264-AMIABLE

TL'de ilk çıktığında, bu torrentin içindeki toplam 192 mb'a denk gelen 2 partı indirdim, 4.83 gb upload yapmışım sadece bu 2 parttan. Part-seeding'le hem az indiriyorsunuz hem de popüler, güzel torrentleri erken yakalayınca oldukça fazla upload yapıyorsunuz.

Benim profil:
"UL: 31.22 GB DL: 2.63 GB Buffer: 28.59 GB"

Aşağıdakiler en çok upload yaptığım torrentler, hepsini part-seeding ile yaptım:

40QPGQ.png

Bak "Downloaded" yazanlar indirdiğim partlar. 96 MB indirmişim ikincisinden, 4.94 GB upload yapmışım. 1 ay olmadı daha ben üye olalı.

Demek istediğim her şekilde upload çok rahat yapar herkes TL'de, sadece nasıl yapacağını bilmek gerekiyor.

piotrsuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 hafta süre ratıo 0.5 tutturdun tutturdun tutturamadın ban
7 gb için ne kadar süre veriyorlar

Yanlış söylemişim daha önce, hızım 200 kbps/sn'miş.

Marvels.Luke.Cage.S01E07.720p.WEBRip.x264-SKGTV

Dün gece şu torrentin içinden 3 part indirdim, 144 MB'a denk gelen. Diğer torrentleri kapatmadan gece seed etmeye bıraktım bunu. 1,77 GB upload yapmışım. Torrentin toplam boyutu 1,38 GB. Yüksek hızlara sahip birisinin bu torrentin tamamını indirmesi birkaç dakika bile sürmez. Ben sırf 144 MB'lık kısmı indirip bunu 1,77 GB upload yapabiliyorsam bir gecede, 200 kbps/sn'lik hızla, yüksek hızlı birinin ne yapacağını siz düşünün.

Ki bu torrent aslında o kadar da popüler olmamasına rağmen bu rakamlar çıkabildi. Ve diğer torrentleri de kapatmamıştım, bir yandan onlar da seed ediyordu, 200 kbps/sn bölünüyordu yani 30-40 torrent arasında sürekli.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Yanlış söylemişim daha önce, hızım 200 kbps/sn'miş.

Marvels.Luke.Cage.S01E07.720p.WEBRip.x264-SKGTV

Dün gece şu torrentin içinden 3 part indirdim, 144 MB'a denk gelen. Diğer torrentleri kapatmadan gece seed etmeye bıraktım bunu. 1,77 GB upload yapmışım. Torrentin toplam boyutu 1,38 GB. Yüksek hızlara sahip birisinin bu torrentin tamamını indirmesi birkaç dakika bile sürmez. Ben sırf 144 MB'lık kısmı indirip bunu 1,77 GB upload yapabiliyorsam bir gecede, 200 kbps/sn'lik hızla, yüksek hızlı birinin ne yapacağını siz düşünün.

Ki bu torrent aslında o kadar da popüler olmamasına rağmen bu rakamlar çıkabildi. Ve diğer torrentleri de kapatmamıştım, bir yandan onlar da seed ediyordu, 200 kbps/sn bölünüyordu yani 30-40 torrent arasında sürekli.
Speedtest sonucunu bir koyabilir misin

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Skype ve LoL Client açıkken:
5687597578.png

Her şey kapalıyken:
5687610379.png

Bu da linkler:
Speedtest.net by Ookla - My Results
Speedtest.net by Ookla - My Results
aslında partial seed mantıklı da bizim Türk torrent kullanıcıları pek bu yollara tevessül etmez. Dahası şimdiye kadar 10 tane davetiye dağıttıysam 9 u ya düşük ratıodan ya da inactiviteden banlanmıştır. Yaklaşık 1 ay da 15 gb upload yaptım diyorsunuz. Ben boxla 1 ayda 344 gb buffer yaptım tabi daha fazla yapanlar da var. TL de seedbox kullanmadan yüksek bir upload yapmak yılları alcağı için çok zahmetli ve gereksiz bir iş.
Bence siteyi ratıo derdi olmadan istediğiniz gibi kullanmak istiyorsanız box şart. 2 ay boxla upload yapın sonra keyfinize bakın.

Son düzenleme:

piotrsuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aslında partial seed mantıklı da bizim Türk torrent kullanıcıları pek bu yollara tevessül etmez. Dahası şimdiye kadar 10 tane davetiye dağıttıysam 9 u ya ratıodan ya da inactiviteden banlanmıştır. Yaklaşık 1 ay da 15 gb upload yaptım diyorsunuz. Ben boxla 1 ayda 344 gb buffer yaptım tabi daha fazla yapanlar da var. Dahası boxsuz TL de boxsuz upload yapmak iyi bir ratıo yapmak yılları alçağı için çok zahmetli.
Bence siteyi ratıo derdi olmadan istediğiniz gibi kullanmak istiyorsanız box şart. 2 ay boxla upload yapın sonra keyfinize bakın.

Rahat kullanma olayı siteyi nasıl kullandığınıza bağlı. Çoğu film, dizi vs. public sitelerde çok çok rahat ve yüsek kalitede, yüksek hızlarda zaten bulunabiliyor. Yani mesela GoT yeni sezon çıkınca TL'den indirir miyim? Niye indireyim ki yani? Zaten 720p izliyorum, yok bluray indir filan, zaten benim uğraştığım şeyler değil, ratio diye bir şey olmasa bile indirmem yani. 720p'ler her yerde çok kolayca bulabileceğim şeyler. TL ve IPT benim için sadece bulamadığım şeyler için kullandığım hesaplardan ibaret.

İkinci olarak zaten ben bunları siz 20 mbps upload hızına sahip arkadaşa "zorlanırsın" dediğiniz için anlattım en başta, yani bence hiç zorlanmaz, hatta çok rahat bile eder demek için. O hızlar bende olsa yardırırdım yani.

Üçüncü olarak istesem aylık 30 küsür gb'dan -15 değil, profili paylaştım önceki mesajlarımda- çok daha fazla yapardım upload. Bakın 1 gecede, tüm torrentler birlikte açıkken tek bir torrenti 1,77 gb upload ettim, o torrentin sadece 144 mb'ını indirerek yaptım bunu hem de. Ancak şu an, birkaç gün geçmesine rağmen o torrentin upload sayacı 1,89 gb'ta, bu ne demek? Bir torrenti yakalayıp seed ediyorsunuz, o ilk 1-2 gün upload ediyorsunuz adam gibi, sonra duruluyor, ki çok popülerse durulmuyor bile de neyse. Yani part-seeding yapacaksanız, günlük bazda en az 1 adet günün popülerini indirip seedlemek gerekiyor.

Peki ben ne yaptım?

Ben şu anda 1 aydır upload yapıyorum, TL'den 18 torrent seed ediyorum sadece, 16'sı da IPT'den ki neredeyse hepsi daha önce TL'den indirdiklerimi outseeding ettiğim torrentler. TL'deki 18 torrentin sadece 7 tanesi part-seeding yöntemini kullandığım torrentler, bu konunun bir önceki sayfasında zaten 4-5 tanesinden bahsettim, bazıları tek başına 5 gb civarı upload edilmiş, kalanlar hali hazırda elimde bulunan filmler ve public'lerden indirdiklerimi outseeding edişlerim.

Yani ben çok popüler olmayan 1 torrentle 1 gecede 1,77 gb upload yapabiliyorken, 1 ayda sadece 7 kez part-seeding yapmışım ki bir tanesi fail oldu, hiç upload yapmadı, 58 mb'lık bir kısmını indirmiştim, 25 mb upload yaptı. :)

Miraculous-Tales.of.Ladybug.and.Cat.Noir.S01E20.HDTV.x264-W4F

Yani 6 part-seeding yapmışım sadece 1 ayda ki öyle sabah akşam sürekli açık da bırakmadım bilgisayarı. Oysa bunun yerine ben her gün, o günün birkaç adet popüler torrentini part-seedinge alsam da geceleri bilgisayarımı açık bıraksam, rahat 100 gb'ı geçerim uploadda aylık, çok çok çok rahat hemde. Ve bu 20 mbps hızı olan arkadaşsa bunu kaça katlardı bu işi benim gibi yapsa bilemiyorum gerçekten.

He ama yapmıyorum, neden? Çünkü aktif kullandığım siteler değil TL ile IPT. TL'de 25 gb civarı buffer var, IPT'te de 6 gb, bunlar da bana yetiyor, hem zaten ülkemizde de AKN diye bir gerçek var yani, 1 aylık AKN'mi zaten yalan ettim çoktan, bir daha ihtiyaç olmadıkça etmem. Zaten public siteler her işimi hayli hayli görüyor, dediğim gibi bunlar sadece bulamadığım şeyler için kullandığım siteler.

Yani sonuç olarak, böyle düşük hızlara sahip olanlar bile, günlük olarak 1-2 veya 3 adet günün popüleri torrentlerinden seçimler yapıp part-seedinge alıp gece boyu upload yaparak çok çok güzel ratiolara ulaşabilirler. Garanti ediyorum. :)

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
hocam bırak upload yapmayı biz indirdiğimiz dosyayı bile seed etmeden kaçan bir milletiz. Türk torrent sitelerinde o ratıo oranları ve bekleme süreleri olmasın sunumlarda 1 tane seeeder bulamazsınız. Zaten dünyanın en kaliteli sitelerinde hit-run ve fakeden dolayı kötü bir ünümüz var. IRC kanallarına giriyorsun 5. sınıf insan muamelesi görüyorsun. Türkiyede upload miktarları çok düşük. Çoğunluğu 0,65 mbitle upload hızı ile TTnet kullanıcısının, en popüler dosyanın bile maksimum 10 dakkada leechersiz kaldığı TL gibi bir sitede partial seed yaparak belki tutunabilecek kadar bir ratıo yapabilir. O yapılan uploadda zaten siteyi rahat bir şekilde sömürmenize izin vermez. Sizin avantajınız genel kullanıcının aksine 2 mbit upload hızına sahip olmanız.
Başka hangi siteler kullanıyorsunuz yabancı olarak.

piotrsuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam bırak upload yapmayı biz indirdiğimiz dosyayı bile seed etmeden kaçan bir milletiz. Türk torrent sitelerinde o ratıo oranları ve bekleme süreleri olmasın sunumlarda 1 tane seeeder bulamazsınız. Zaten dünyanın en kaliteli sitelerinde hit-run ve fakeden dolayı kötü bir ünümüz var. IRC kanallarına giriyorsun 5. sınıf insan muamelesi görüyorsun. Türkiyede upload miktarları çok düşük. Çoğunluğu 0,65 mbitle upload hızı ile TTnet kullanıcısının, en popüler dosyanın bile maksimum 10 dakkada leechersiz kaldığı TL gibi bir sitede partial seed yaparak belki tutunabilecek kadar bir ratıo yapabilir. O yapılan uploadda zaten siteyi rahat bir şekilde sömürmenize izin vermez. Sizin avantajınız genel kullanıcının aksine 2 mbit upload hızına sahip olmanız.
Başka hangi siteler kullanıyorsunuz yabancı olarak.

Benim ratio kastığım siteler bunlar var sadece, torrentleech ve iptorrents, tl hesabını 1 ay önce açtım, ip'yi de 1 hafta önce, birkaç yıl önce tl hesabım vardı zaten ama inaktiflikten silinmişti. Bunlar dışında aşağıdakileri kullanıyorum, hepsi için üyeliğim var ama seeding yapmaya kasmıyorum hiçbiri için, ratio kuralları da katı değil zaten.

demonoid, zamunda, rarbg,
ahashare, extratorrent, eztv
privatehd

Hiçbir Türk torrent sitesine girmişliğim yok doğru düzgün bugüne kadar. Bana önerebileceğin bir Türk sitesi var mı?

Türk filmleri,
Dublajlı çizgi filmler,
Dublajlı belgeseller,
Dublajlı çocuk/animasyon filmleri

Bu tarz güzel içerikleri olan bir Türk torrent sitesi varsa katılabilirim aslında.

Bu arada bence Türklerin seed yapmaması upload hızlarının düşük olmasından değil, çok basit olarak yapmak istemiyorlar, umursamıyorlar ve bir de tabi AKN gerçeği. Yapan da bilmeden açık unutup yapıyordur herhalde. :)

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
dünyanın en kaliteli torrent sitelerini barindiran Çin mesela internet hızı bizden iyi mi hayır. Rusya da hakeza oyle ama bakıyorsun hdclubde 5 yıllık sunumu bile son hiz cekebilirsin. Elin Bulgarinda bile eski dosyalari gayet hizli cekebiliyiorsun. adamlarin internet hizina baksan beğenmezsin. Romanya mesela gir fileliste son hız istediğin dosyayı çek internet hizi desen kotu. Yabancılarda seedbox aliskanligi var birde bizim gibi dosyayı indirip kaçmıyorlar.
Türk sitelerinde kalite olarak hdturk, genel icerik ve kaynak sunum açısından türk torrenti önerebilirim

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
TL de ratıo sistemi değişti. Minimun tutturmanız gereken ratıo 0,4. İlkin 6gb indirdikten sonra 6 gün içinde ratıoyu 0.4 e eşitleyemezseniz banlanıyorsunuz.
Siteden alıntı,
What is the minimum ratio I should keep?
  • Every user is expected to maintain an overall site ratio of 0.4 after downloading 6GB. If you fail to do this the site will automatically warn your account and you will have 6 days to get back to an overal account ratio of 0.4 The warning will automatically be removed as long as your account is still over the 0.4 minimum site ratio as soon as it expires. It will NOT remove itself as soon as you reach a ratio of 0.4
  • There is also a per torrent minimum which is also 0.4 If you are not able to seed the torrent to 0.4 then you will need to leave it seeding for 60 hours within a 72 period (Ideally 60 hours straight) or you could receive a warning for Hit & Run

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
2 adet TL davetiyesi mevcut.
şartlar: siteyi aktif olarak kullanması ve seedbox şartı. Kullanmayacaklar istemesin. Seedbox adres kısmında rumuz ve davetiye istenen tarih yazılı olacak. Ayrıyeten yabancı bir trackerdan ratıo örneği.(İPT ve TD hariç) Emaili spam dolmaması için ö.m ile atınız.
Davetiye dağıtımı halen devam etmektedir yok mu istekli

sonadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam. Ben isterim ama daha önce seedbox kullanmadım. Kullanmayı da bilmiyorum. Turk torrent sitelerinin hepsine üyeyim. çoğunda ratio 20'nin üzerinde. Hatta arenada 5 TB dan fazla upload vardı. Eskiden IPT üyeliğim vardı ama inaktiflikten silindi. Uzak doğu torrent sitelerine üyeliğim var. Bağlantım 16 mbit AKN malum herkeste var. Evdeki PC sürekli açık. 10 TB civarı film dizi HD arşivim var. Bir o kadarda izlediklerimi silmişimdir heralde. seedbox olmadan yukarıda yazdığınız şekilde sitede tutunabileceğimi sanıyorum.

[email protected]

selcx105n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüksek raito ile Bittürk üyesi idim. Mahkeme kararıyla engellendi.
Arena-tr de yüksek raito ile üye idim. Kapandı. :(((
Şimdi de Torrentleech üyesi olmak istiyorum.
Raito konusunu merak etmeyin. Sınırsız fibernet kullanısıyım.
Davetiye gönderirseniz sevinirim.
[email protected]

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Yüksek raito ile Bittürk üyesi idim. Mahkeme kararıyla engellendi.
Arena-tr de yüksek raito ile üye idim. Kapandı. :(((
Şimdi de Torrentleech üyesi olmak istiyorum.
Raito konusunu merak etmeyin. Sınırsız fibernet kullanısıyım.
[email protected]

Torrentleech üyelikler açık şu an için

selcx105n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bittürk ve Arena-Tr kullanıcısıydım.
Raitom yüksek ve sınırsız fibernet kullanısıyım.
[email protected]