x box One son güncelleme (mayıs 2019) ile ilgili sorular

Bu konuyu okuyanlar

brs32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, 1-2 aydır sadece Netflix için kullandığım Xbox One da direksiyon alınca oyun oynamak istedim.Konsolu açtığımda güncelleme var dedi.(Belkide öyle denk geldi..) Ancak her zamankinden farklı bir ekranla karşılaştım.. Bana 2 seçenek sunuyordu; ''Eski bilgileri koruyarak sıfırlama'' yada ''herşeyi sıfırlama'' diye hatırlıyorum.Ben ilk seçeneği seçip yaklaşık 45 dk-1 saat yüklemesini bekledikten sonra güncellemeyi tamamlayıp 2. kol olarak aldığım orjinal xbox one kolu ve kontorland direksiyonu bağlamak istedim. kolların 2 sinide (Her 2 orjinal koluda güncelledim..) 10 sn de tanıyıp güncelledi.Ancak Kontorland 1001 direksiyonu bağlayınca güncelleme gerekli diyip,ok dediğinizde ''güncelleniyor'' ekranında saatlerce kalıp güncellemiyor. (sağolsun murat bey baya ilgilendi - driver vs buldu ama bilg direksiyonu görmedi bile..)

Şimdi,
1. soru = Acaba ben konsolun güncellemesini-sıfırlamasını mı yanlış yaptım da direksiyonu görmedi? ne yapmalıyım?
2. soru = Herşeyi sıfırla desem; para vererek yüklediğim oyunlar yada kod kullanarak yüklediğim oyunları geri nasıl alacağım?

Direksiyonun firma yetkilisiyle görüştüm,böyle bir güncellememiz mevcut değil ama gene merkez fabrikaya mail atalım dedi.. Henüz cevap yok.. Neyseki güncellemeye ''iptal'' diyip oyun oynamama izin verdi ama her bağladığımda güncelleme gerekli uyarısı alıyorum bu da çok sinir bozucu..Ayrıca her yeni açtığım oyunda beni 2-3 dk bekletip yenileme yapıp,bir kısmını açtı-bir kısmını açmadı.. Açmayanları sildim..

Biraz uzun oldu biliyorum ama yeni başlıklar açmamak için bunu da buradan sorayım,

3. soru = 2 kişi (ailece...) keyif alabileceğimiz oyun tavsiyesi lütfen.. Eğlenceli, (dead or alive 5 gibi..) Dövüş,araba vs çok fazla hızlı- hareketli olmayanlar olabilir..
4. soru = bu oyunları uygun fiyata bulabileceğim bir yer tavsiyesi..

Rica ediyorum..Teşekkürler..

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
1- Konsolu yanlış güncelleme veya sıfırlama ihtimalin olmaz otomatik olarak senden onay aldımı iş sonuna kadar gider tabi elektirk kesintisi vb durumlar haric
2- Sıfırlasanda yine aynı mail hesabı ile oturum açtığında almış olduğun oyunlar yüklemeye hazır kısmında gözükür
LlBEPG.jpg

3- bir önerim yok açıkcası
4- Abonelik sistemi olan gamepass var aylık 59 tl ye yüzlerce oyun aboneliğin devam ettiği sürece oynayabiliyorsun ben satın alacam dersen
cdkeys.com ve mtc var ne kadar güvenilir bir şey diyemem

brs32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1- Konsolu yanlış güncelleme veya sıfırlama ihtimalin olmaz otomatik olarak senden onay aldımı iş sonuna kadar gider tabi elektirk kesintisi vb durumlar haric
2- Sıfırlasanda yine aynı mail hesabı ile oturum açtığında almış olduğun oyunlar yüklemeye hazır kısmında gözükür
LlBEPG.jpg

3- bir önerim yok açıkcası
4- Abonelik sistemi olan gamepass var aylık 59 tl ye yüzlerce oyun aboneliğin devam ettiği sürece oynayabiliyorsun ben satın alacam dersen
cdkeys.com ve mtc var ne kadar güvenilir bir şey diyemem

Oh Maşallah 133 oyun, hafıza baya büyük yada oyunlar az yer kaplıyor.. Benimki 500 gb ama bu kadar oyun yok..50-60'ı geçmez.. son 16 gb boş yer kaldı.. Yukardakilerin hepsini satın mı aldınız? gamepass mı?

Son olarak win10 da mevcuttaki oyunları oynayabiliyormuyum? Açıyorum xbox uygulamasını ama sanki oyun oynarken kayıt ettiğim foto-video vs leri paylaşabileceğim bir pencere açılıyor..

Cevaplar için tşk ederim..

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Benim cihaz 1 TB lik o yüzden sıkıntım yok.Oyunların tamamını almadım tabiki bir kısmı aylık Lice Gold ile verilen oyunlar. Her oyun win 10 PC de oynamıyor .