Wraith Prism ile R7 3800x kullanan var mı

Bu konuyu okuyanlar

KontofMonte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Wraith Prism ile R7 3800x kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacak

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
3700X kullanan kuzenim var. Oyunlarda 70 derece üstüne çıkmıyor. Bazı işlemciye yük bindiren oyunlarda 75 derece olabiliyor.

KontofMonte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
cpb pbo açık mıdır bilgin var mı

kaç ghz kaç v değerinde kullanıyor
İşlemcinin frekans değeri ile oynamadı. Nasıl geldiyse öyle yani. BIOS üzerinden de voltaj değerine dokunmadı. Normal 3700X kullanımı işte Ancak sistemi toplarken fanları ve kasayı iyi almaya özen gösterdik. Ön tarafta 3 tane Corsair 120mm fan, arka tarafta 1 ve yukarıda da 1 olmak üzere toplamda 2 tane Corsair egzoz fan var yine. Kasa da MSI Gungnir 100P.

KontofMonte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
önde 3 üstte 2 1 tane de egzoz fanı var yan temperli camı çıkarınca taş çatlasın 5 derece oynuyor işlemci mi sıkıntılı bende mi bir sıkıntı var çözemedim gitti bios ayarlarını default yapınca direk sıcaklık uçuyor cbp ve pbo açıldığından dolayı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
önde 3 üstte 2 1 tane de egzoz fanı var yan temperli camı çıkarınca taş çatlasın 5 derece oynuyor işlemci mi sıkıntılı bende mi bir sıkıntı var çözemedim gitti bios ayarlarını default yapınca direk sıcaklık uçuyor cbp ve pbo açıldığından dolayı
Bu durum anakarta göre çok fark ediyor. 3000 serisinden mi kaynaklı yoksa anakartlarda mı bir sorun var bilmiyorum ancak ilk kurulumdan itibaren voltaj ayarı saçmalayan anakartlar oluyor. Misal benim bir diğer kuzenime de Ryzen 3600 + ASUS TUF X570 bir sistem toplamıştım. Kasa ve fanlar yukarıda dediğim şekilde aynı. İşlemcisi ilk kurulumda 80-85 derece üstüne çıkıyordu. Belli olmuyor yani.

KontofMonte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu durum anakarta göre çok fark ediyor. 3000 serisinden mi kaynaklı yoksa anakartlarda mı bir sorun var bilmiyorum ancak ilk kurulumdan itibaren voltaj ayarı saçmalayan anakartlar oluyor. Misal benim bir diğer kuzenime de Ryzen 3600 + ASUS TUF X570 bir sistem toplamıştım. Kasa ve fanlar yukarıda dediğim şekilde aynı. İşlemcisi ilk kurulumda 80-85 derece üstüne çıkıyordu. Belli olmuyor yani.
vatandan aldım sistemi komple kasanın rgb fanları bi geliyor bi gidiyor mod değişmiyor 3 ü yanıyor 3ü yanmıyor hdd bad sector verdi işlemci böyle yani bir haftada gidip geleceğini bilsem a dan z ye sağlam olan şeyleri bile garantiye göndericem sıkıldım iyice