WordPress’te Kullanmanız Gereken 8 Önemli Eklenti

Bu konuyu okuyanlar

BHA

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE...
Emektar
Katılım
16 Ara 2015
Mesajlar
1,809
Reaksiyon puanı
2,144
Puanları
113
Yoast – Seo
SEO (arama motoru optimizasyonu) web sitenizin ilgili anahtar kelimelerle google’da üst sayfa ve sıralarda görünmenizi sağlar. Bir SEO uzmanı değilseniz bile yoast-seo eklentisiyle üst sıralarda görünebilirsiniz.

Yoast Seo kurulumunu tamamladıktan sonra ilgili sayfalarda yapmanız gereken düzenlemeleri sizlere madde halinde sunmaktadır. Seo ve okunabilirlik yeşil renge döndüğü zaman artık google tarafından indexlenecek ve üst sıralarda çıkmanıza imkan sağlayacaktır.

MonsterInsights
Google Analytics bildiğiniz gibi, Google’ın website trafiğini ölçümleyen ve analiz etmenizi sağlayan ücretsiz aracıdır. MonsterInsights ile websiteniz ile Google Analytics entegrasyonunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Jetpack
Her ne kadar Google Analytics üzerinden trafik izleme ve analiz etme aracını kullansak da, bazı kullanıcılar WordPress üzerinden de sayfa trafiğini görmek isterler. Bunun için Jetpack eklentisini kurduktan sonra hangi ülkeden, hangi yolla, hangi sayfalarınızın ziyaret edildiğini gün/hafta ve ay bazında inceleyebilirsiniz.

Broken Link Checker
Sayfanızda ya da blogunuzdaki kırık linkleri farketmenize ve onları onarmanıza neden olmaktadır. Kırık linkler SEO’ya olumsuz etki etmektedir. Size mail yoluyla da bilgilendirme yapılmaktadır. Bu eklenti sayesinde kullandığınız linkleri tek tek kontrol etmekten kurtularak, maddelenmiş kırık linkleri onarabilir ya da revize edebilirsiniz.

WP Fastest Cache
Dinamik içerikleri statik halde önbellekleyerek kullanıcıya sunma hizmeti verir. Belgeleri sıkıştırarak sitenin optimizasyonuna katkı sağlar.

Klasik Düzenleyici
WordPress Gutenberg özelliği ile bir çok kullanıcının alışkanlığının bozulmasına neden oldu. Gutenberg’in Blok düzenleme özelliğinden hoşnut olmayan kullanıcılar Klasik düzenleyici eklentisi ile eski WordPress arayüzüne kavuşma imkanı elde etti.

Akismet Anti-Spam
Spam yorumlara karşı web sitenizi koruyan önemli bir eklentidir. Özellikle yurtdışındaki kullanıcılar SEO için otomatik yorumlarla bir çok web sitesine yorum gönderiyor. İşte Akismet web sitenizi bu tür yazılımları engelliyor.

WP Forms
WordPress’ten gelen kullanıcıların form doldurmaları için kullanılan bir eklentidir. İletişim formu, teklif formu, şikayet ve öneriler için geri bildirim almak isteyebilirsiniz. WP Forms ile bir kaç adımda kolaylıkla formu web sitenize kurabilirsiniz.​
 

Szayel

Profesör
Katılım
14 Ağu 2019
Mesajlar
2,035
Reaksiyon puanı
1,151
Puanları
113
Akismet çoğunlukla aşılır, premium türünden gidilmeli bence.
Wp form yerine de yılların contact form'unu tavsiye ederim.
 
Üst