WordPress Mahkeme Kararı İle Engellendi !

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Binlerce Kişinin Blogunu oluşturduğu Wordpress.com Bu gün itibari ile Türkiyeden Girilmesine yasak getirildi.

wordpess834x345ir7.png

* İşe bakın Daha 2 Gün Önce Blog tutmaya kararverdim, Wordpress'e Güvendik, Şimdi Engellendi bu ne Şansızlık

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnanamıyorum yaaa. Olamaz, peki nedeni nedir ki?

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Youtube, Worldpress, sırada kim var dersiniz. Bi' ipucu vereyim "Gözlük" :)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
www.anonymouse.org dan girin veya Anti-Ban programını kullanın.

Hiç değilse siteyi kapatırkende daha düzgün bir şekilde kapatmaya başlıyorlar :} :} Eskiden sayfa başlığı Untitled Document iken şimdi Site Kapama olmuş.Bende nelere bakıyorum yaw :} :}

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
blogculara geçmiş olsun, acaba diğer internet sağlayıcılarında da ban var mı sadece ttnet mi?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Korkmayın ya anti-ban programıyla girilebiliyor.İyiki bloggere kapama yapmıyolar yoksa dalarım :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
gokhans19 dedi ki:
Korkmayın ya anti-ban programıyla girilebiliyor.İyiki bloggere kapama yapmıyolar yoksa dalarım :D
bekle hemen warez blog vs. açıp ttnet'e iletiyorum :p

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aa anlatan acaba sen olabilir misin :mad: Buraya kopyalayıp yapıştırsan bişey olurdu sanki!

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar önemli olan kendi bloğumuza ulaşması değil, diğer genel kullanıcıların ulaşması değilmi? Sonuçta mahkeme olayı çözene kadar girip bloğa devam etmenin anlamı yok...

fenerlee1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben linki kopyalayıp yapıştırmayı uygun gördüm. sen kopyalayıp yapıştırabilirsin yazımı izin veriyorum ;)

bu arada web 2.0 sitelerinin engellenmesi internete vurulan bir darbedir. sonuçta kullanıcıların etkileşimi, sitelerin tanınmasını web 2.0 formatındaki siteler sağlamaktadır. bu saçma sapan sansüre karşı tepkimizi göstermeliyiz. varsa bu engelin kaldırılması için bir iletişim hattı paylaşır mısınız?

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yahu sen bela mısın?Ne kadar forum varsa hepsine girip aynı linki verip duruyorsun! :mad:

fenerlee1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana mı sorcam? birşeyler paylaşıyorum en azından. forum kurallarını ihlal etmediğim sürece sen bana hesap soramazsın!

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
m1903 dedi ki:
Aa anlatan acaba sen olabilir misin :mad: Buraya kopyalayıp yapıştırsan bişey olurdu sanki!
Ama o zaman sitesine girmezsinki oda nasıl reklam yapacak. :mad:
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya linkini koyarım buyrun burda biri size cevap vermiş derim ne güzel hitim artar :mad:

fenerlee1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
m1903 dedi ki:
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya]

1) site ile kullanıcılıktan öte bir alakam yok.
2) yorumu oraya yaptım ve oraya yaptığım kendi yaptığım yorumu başka bir yere kopyalamak istemem. tıklamak sizlere kalmış. isteyen tıklar istemeyen tıklamaz. oraya tıklamak istemiyorsanız google'da aratın bulun ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
fenerlee1907 dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
m1903 dedi ki:
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya]

1) site ile kullanıcılıktan öte bir alakam yok.
2) yorumu oraya yaptım ve oraya yaptığım kendi yaptığım yorumu başka bir yere kopyalamak istemem. tıklamak sizlere kalmış. isteyen tıklar istemeyen tıklamaz. oraya tıklamak istemiyorsanız google'da aratın bulun ;)
Peki ordaki yorumu buraya koymak yerine veya buraya yorum yazmak yerine niye link veriyosun.Sence her gelen üye amaa yenidenmi yazıcam aşağıdaki sitede yazmıştım girin oraya bakın derse bu forumun hali ne olur..

fenerlee1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 kardeşim sende haklısın. fakat oraya sadece ben yorum yapmıyorum. giren başka insanlarda var. benim çözümüm belki bazı pclerde geçersiz olacak oraya başka bir çözüm yazan insanınki işe yarayacak. onun için oranın linkini verdim. misal o verdiğim linkteki kendi yorumumda buulunan dns ayarı mevzusunu bir arkadaşım beceremedi. pcnet'teki konunun linkini verdim oradaki br başka çözümü uygulayarak siteye girebildi. böylede bakmak lazım ;) neyse adminler uygunsuz gördüyse sizin şikâyetçi olduğunuz mesajı silebilirler. konu uzayabilir akşam akşam kimse gerilmesin.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

En büyük sorun erişim engellenince "sitenin kapatıldığı"nın sanılması. Devekuşu misali...

Türkiye Cumhuriyeti hâlen internetle ilgili hukuk konusunda 20. yüzyılda kalmıştır. En büyük mesele bu.

Güzel günler.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Henster herhalde antiban falan kullandı yada proxy kullanıyor kullandığınıda unutmuş :D

henster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaşlar farkındayım biraz önce wordprees'e erişim sağlanıyordu. (A) meğerse geçiciymiş 2-3 dakka sonra yeniden gitti.şu anda da yok :O

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Telekomun açıklama yapmaması gerçekten ilginç ve rezilliğin boyutunu artırıyor.
Onlara da hak vermek lazım bir subdomain yüzünden tüm wordpressi yasakladık deseler daha büyük tepki alacaklar, ihtimaller üzerinde yorum yapılması işlerine geliyor herhalde >X<

Berkin Bozdoğan'ın SDN'deki wordpress haberine yazdığı yorumdan:
Forumdaki bir mesaj yüzünden kapatılmanın eşiğine gelen bir sitenin yayın yönetmeni olarak söylemeliyim ki, suç işleyenindir ve...
Böyle bir şey var mı gerçekten o_O

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Güncel

14:25 An itibari ile Wordpress'e Türkiyeden ulaşılabiliyor.

2.Edit: Siteye bazen ulaşılıyor ancak anasayfadan başka bir yere gidemiyoruz, bloglar gibi

3.Edit: http://tr.wordpress.com 'dan anasayfaya ulaşılıyor, ancak www.wordpress.com'dan ulaşılamıyor.

asya yusof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar tam 4 yildiremek verdigim ve yaptigim wordpres blokuma turkiyeden kimse giremiyor okuyucularimin yuzde 90 i turkiyeden giriyordu benim sitem sadece kimseye zarari olmayan bir yemek sitesiydi okadar cok uzuldum kendi ailemde dahil hic bir arkadasim siteme girip yemek tariflerime bakamiyorlar turkiye cumhuriyeti mahkemesini cok kiniyorum bu bizimgibi kiseye zarari olmayan kendi kendine kose yazarlarina yapilan cok buyuk bir haksizliktir..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
asya yusof dedi ki:
Arkadaslar tam 4 yildiremek verdigim ve yaptigim wordpres blokuma turkiyeden kimse giremiyor okuyucularimin yuzde 90 i turkiyeden giriyordu benim sitem sadece kimseye zarari olmayan bir yemek sitesiydi okadar cok uzuldum kendi ailemde dahil hic bir arkadasim siteme girip yemek tariflerime bakamiyorlar turkiye cumhuriyeti mahkemesini cok kiniyorum bu bizimgibi kiseye zarari olmayan kendi kendine kose yazarlarina yapilan cok buyuk bir haksizliktir..
Blogun yedeği duruyorsa blogger veya başka bir domain altında yeni bir blog açabilirsin.Yedeği yoksa da almak için beklemeye ne hacet :)