Word Alternatifi Uygulama Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
İyi günler arkadaşlar, bildiğiniz Word alternatifi ve
C:
int main() {

int sayi1, sayi2, toplam;

printf("Ilk sayiyi girin: ");
    scanf("%d",&sayi1);

printf("Ikinci sayiyi girin: ");
    scanf("%d",&sayi2);

toplam=sayi1+sayi2;

printf("Toplam: %d",toplam);

return 0;
bu şekilde kod yazabileceğim (Kodu IDE'ye yazmışım gibi görünmesini istiyorum.) bir uygulama var mı? Ücretli ücretsiz fark etmez.

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
LibreOffice.
Ama IDE gibi gözükmesini sağlayamaz. Hiçbiri yapamaz. Kendin renklendirmelisin.

1610008023241.png

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Notepad++'da menüden programlama dilini seçince, yazdığın kodları renklendiriyor. güzel bir uygulama. pek çok dili de destekliyor. tabi derleme yapmıyor, kodları çalıştırmaz :tearsofjoy: visual studio code belki işinize yarayabilir, derleme de yapabilirsiniz. ama her dili desteklemez muhtemelen, araştırıp bakabilirsiniz.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Libreoffice

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Notepad++'da menüden programlama dilini seçince, yazdığın kodları renklendiriyor. güzel bir uygulama. pek çok dili de destekliyor. tabi derleme yapmıyor, kodları çalıştırmaz :tearsofjoy: visual studio code belki işinize yarayabilir, derleme de yapabilirsiniz. ama her dili desteklemez muhtemelen, araştırıp bakabilirsiniz.
Hocam ben Word tarzı dedim siz derlemeye falan geçmişsiniz :D Bir şey derlemesini beklemiyorum tabiki amacım not tutmak.

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Hocam ben Word tarzı dedim siz derlemeye falan geçmişsiniz :D Bir şey derlemesini beklemiyorum tabiki amacım not tutmak.
ihtiyacın olursa diye ekledim onu, ama öncelik tabiki de notepad++;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim dediğim gibi yapabilirsiniz.
hocam libreoffice'de kendi renklendirmekle çok uğraşır, özellikle kodlar fazla ise. notepad++ menüden seçilen programlama diline göre kodları otomatik renklendiriyor.

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
hocam libreoffice'de kendi renklendirmekle çok uğraşır, özellikle kodlar fazla ise. notepad++ menüden seçilen programlama diline göre kodları otomatik renklendiriyor.
Aklıma bir şey geldi, olur mu bilmiyorum.

Burada CODE tagına kodları yapıştırıp önizlemeye baksa, sonra o önizlemeyi kopyalayıp belgeye yapıştırırsa belki biçimlendirme kalır.

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Aklıma bir şey geldi, olur mu bilmiyorum.

Burada CODE tagına kodları yapıştırıp önizlemeye baksa, sonra o önizlemeyi kopyalayıp belgeye yapıştırırsa belki biçimlendirme kalır.

denemesi lazım, biçimlendirme kalırsa ne güzel, kullansın ;)

Şu daha kolay sanki hocam :)

aga yükle, dene. hangisi kolayına gelirse onu kullan. aşağıda notepad++ örneği attım. Senin kodu kopyaladım, normal metin formatında yazılıydı.

1610011621718.png

Gösterdiğim menüden seçince kendi formatına göre renklendirdi. Tabi ayarlardan renkler muhtemelen düzenleniyordur. Bu arada program Türkçe dil desteğine sahip, menülerin ingilizce olduğuna bakma..

1610011596052.png

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
denemesi lazım, biçimlendirme kalırsa ne güzel, kullansın ;)

aga yükle, dene. hangisi kolayına gelirse onu kullan. aşağıda notepad++ örneği attım. Senin kodu kopyaladım, normal metin formatında yazılıydı.

Ekli dosyayı görüntüle 132642

Gösterdiğim menüden seçince kendi formatına göre renklendirdi. Tabi ayarlardan renkler muhtemelen düzenleniyordur. Bu arada program Türkçe dil desteğine sahip, menülerin ingilizce olduğuna bakma..

Ekli dosyayı görüntüle 132641
Bu da güzelmiş hocam, bir süre deneyip karar veririm artık. Tavsiyeler için sağolun. :)