Witcher 1 oynamadan 2 oynanır mı

Bu konuyu okuyanlar

Hakan5566

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bu konuda çok araştırma yaptım. Ama hepsi witcher everenini bilmeyen insanlar içindi. Benim bir farkım var. Tüm witcher kitaplarını okudum. Geralt triss yennefer üçgeni kaher moen, Geralt ın ciri yi yetiştirmesi gibi gibi konuları biliyorum. Bu aralar sınavlar filan var. Dersler ve öbür işlerden dolayı witcher 1 i oynamadan 2 yi sonra 3 ü OYNAYIP seçimlerine göre nasıl hikayenin nasıl sonlanacağını görmek istiyorum. 1 i atlasam çok sıkıntı çıkar mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Serinin ilk yapımı zaten çok eski. Oynarken zevk verecek türden bir şey değil.
İlk oyunun oyun hikayesini özet olarak izleyebilirsin çok bişey değil zaten.
Kitapları da okudugun için emin ol anlatılan şeylere hakim olacaksın.

Serinin ikinci yapımı oynanabilir bir halde. Grafikler ve mekanikler açısından rahatsız edecek türden değil. Hikayesi de oldukça etkili ve güzel. İstersen bununda özetini izleyebilirsin fakat oynamanı tavsiye ederim.

Serinin üçüncü yapımı her halükarda zirvesi. Gerek hikaye gerek mekanikler gerekse grafikler oldukça iyi. Zaten evrene hakim olman seni biraz daha bağlayacaktır ve oynatacaktır.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Biraz çabalayıp sistemine alışırsanız vaktin nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Yani gayette oynanır. Hele seçimlerini ilerde görmek istiyorsan hiç atlama. Zaten 30 saatlik bir oyun. 2 de benzer sürede bitiyo. Ayrıca 2'yi tam anlamıyla oynamak istiyorsan ilk chapterın sonlarını doğru saveini yedekle ve ilkinde A seçtiysen ikincisinde B seçip bir daha oyna o kısımdan itibaren. Sonraki kısımlar bayağı değişecek. Oynadığında anlarsın demek istediğimi. Spo vermeden bu kadar yazabiliyorum.

Benim witcher konusunda tavsiyem şu ya 1 den başlayın sırayla gidin ya da 1-2nin detaylı hikayelerini okuyun 3'ten başlayın.