Winload.exe ve boot sorunu

Bu konuyu okuyanlar

RotE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler elimde çok büyük bir sorun var

dün windows7 basic yüklü toshiba c855-18w modelli bilgisayarımda disk küçültmesi yaptım ve 200gb ı farklı bir disk oluşturup ona aktardım daha sonra ayarlarını yaptım sorun yoktu sonrasında bilgisayar yerel disk ve workgroup adlarını değiştirdim ve yeniden başlatılması gerekti haliyle bende başlatma seçeneğini seçtim fakat yeniden başlayınca şu sorunla karşılaştım:

a recent hardware of software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source.

if you have a windows installation disc,insert the disc and restart your computer. click "repair your computer" and then choose a recovery tool

otherwise, to start windows so you can investigate further, press enter key to display the boot menu ,press f8 for advanced boot options, and select last known good. if you understand why the digital signature cannot be verified and want to start windows without this file,temporarily disable driver signature enforcement

file:\windows\system32\winload.exe

status:0xc0000428

info:windows cannot verify the digital signature for this file

bu ekranda enter ve esc seçenekleri var esc ye basınca aynı ekran tekrar geliyor enter e basınca ise şu ekran geliyor:

choose an operating system to start, or press tab to select a tool:
(use the arrow keys to highlight your choice,then press enter)

WİNDOWS7(seçenek bu)

to specify an advanced oftion for this choice ,press f8

tools:
windows memory diagnostic(seçenek2)

bu ekranda her seçeneği seçince bir önceki ekrana atıyor f8 e basınca da bir önceki ekrana atıyor

bios tan yapmaya çalışıyorum ama asıl sorunum burda ortaya çıkıyor.normalde pc başlarken bir toshiba yazısı gelirdi ve bios u o şekilde açardım fakat artık o yazı gelmeden direkt olarak açılıyor bu yazı sayfası yani biosa giremiyorum

bios pilini çıkart dediler arkadaşlar ve bios pilini karta temas ettirmeden çıkardım ve yarım saat dinlendirdim yeniden taktım fakat bir faydası olmadı sorunun çözümünde bana yardımcı olursanız çok sevinirim internette ve burada araştırdım fakat benimle aynı sorunu yaşayan kimse yok

ve ayrıca win xp cd si buldum ve cd den yükleyeyim sonra tekrar win7 alırım bir ara dedim olmadı
bu sorun varken tıklar tıklamaz power tuşuna siyah ekranda _ simgesi yanıp sönüyor ki bu normal açılışta da oluyor ama toshiba yazısından sonra cd takınca bu ekranda _ yanıp sönmüyor ve uzun bir süre ekranda kalıyor fakat cd den yükleme başlatılamıyor

usb den format atayım dedim win8 yükledim harici diskime fakat boot ekranına giremediğimden o da faydasız

bir başka sorun ise eskiden bios açılınca kimi alt menülere erişemezdim yani seçenekleri kapalıydı o alt menü seçeneklerini nasıl aktive edebilirim bios açılınca

cevaplar için şimdiden teşekkürler

RotE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunum halloldu millet normalde toshiba yazısı gelince bir kere f12 ye basınca biosa girerdi yazı gelmeden açılma sorununda f12 yi basılı tutarak açıyoruz ve yazı gelince tuşu bırakıyoruz böylece biosa giriyoruz.
boot da ise usb yi seçerek açınca sorun ve dosyalar otomatik halloluyor(usb takmanıza gerek yok ama bunu yaparken)