Wine 1.2 Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
wine_logo.png

Windows altında çalıştırılmak üzere yazılmış çeşitli uygulamaları Linux altında çalıştıran bir emülatör olan Wine, 1.2 sürümüne güncellendi. Wine 1.2'nin kararlı sürümünü sunmaktan grur duyduklarını ifade eden Wine ekibi; bu sürümün, iki yıllık geliştirme çabasını ve 23.000 değişikliği temsil ettiğini açıkladı. Sürümde öne çıkan en önemli noktalar; 64-bit uygulamalar için destek ve Tango standardına dayalı yeni grafikler olarak ifade ediliyor. Pek çok iyileştirme içeren sürümde, 3000'den fazla hata da çözümlenmiş bulunuyor. Geliştiriciler, Linux altında Photoshop CS2 tryout, Microsoft Powerpoint 2003, Microsoft Word 2003, Microsoft Excel 2003 gibi ürünleri Wine ile kullanıp da sorun yaşayanların izlenimlerini aktarmalarını istiyorlar. Wine emülatörüne özellikle oyun meraklılarının düşkün oldukları biliniyor. Half-Life 2'den Counter-Strike ve WoW'a pek çok ilgi çekici oyunun Linux sistemde oynanabilmesini olanaklı kılan Wine'ın 1.2 sürümü hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

vampire-the-masquerade-bloodlines-20041029032945425.jpg

Wine 1.2'nin kullandığınız dağıtıma uygun paketine veya kaynak koduna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

* İndirme sayfası

2dbilgisayar.com.tr

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Aynı oyunu windows yerine wine ile linux üzerinde aynı performans ile oynayabilmek mümkün mü ? Directx destekli oyunlar gibi...

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Aynı oyunu windows yerine wine ile linux üzerinde aynı performans ile oynayabilmek mümkün mü ? Directx destekli oyunlar gibi...

Hayır.

---------- saat 16:29 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:22 eklenmişti ----------

Wine emülatörüne??? Wine Is Not Emulator.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Mümkün, ancak biraz uğraşman lazım
Regedit vb ayarlarıyla oynaman gerekebilir, her oyun için farklı ayarlar gerekiyor.
Bu ayarlar http://appdb.winehq.org/ sitesinde bulunuyor.
Düzeltme: Sanırım rütbeleri karıştırdım :D
gold
platinum
silver
bronze
garbage

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
yanlisin var real
platinium en iyisi sonra gold sonra silver ama windowsa oranla degil kendi bünyesinde calisip calismama konusunda

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
son üç rütbeden eminim ama birincisi platinum mu altın mı çözemedim :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Ya bu Wine' de oyun oynayabilmek için illaki o oyunun Wine destek listesinde olmasımı gerekiyor. Yani bugün yeni bir oyun çıksa 2 - 3 gün sonra ben yüklesem Wine çalıştırmaz mı_?

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
son üç rütbeden eminim ama birincisi platinum mu altın mı çözemedim :D

söyle desem cözmene yardimci olabilir bir oyun platinumdan öncesinde gold olur sonra platinuma yükselir örnek olarak Command & Conquer 3: Tiberium Wars bir dönem gold idi su an platinuma gecmis

---------- saat 23:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:42 eklenmişti ----------

ben bilmiyorum bu wine ye pek güvanmiyorum yani yeni sürüm bazen eski sürümün calistirdigini calistirmiyor birde her ayri dagitimda farkli calisabiliyor yani hic kararli degil