Yardım Windows'u Kms Kullanarak Etkinleştirme Sonrası Temiz Kurulum

Bu konuyu okuyanlar

Fadesb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim Windows'unu kmspico kullanarak etkinleştirmiş ben de UEFI temiz kurulum yaptım ama temiz kurulumdan önce ürün anahtarını sildim kurulum esnasında Windows'u kuracağım yeri biçimlendirdim ve kurulumdan sonra ne olur ne olmaz yine ürün anahtarını sildim etkinleştirme yerinde "Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanmadığımız için Windows'u bu cihazda etkinleştiremiyoruz" yazıyor gitmiş midir key satın alıp girsem kms sunucularıyla bağlantısı kalır mı? Yani kısacası gitmiş midir?

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Kardeşim Windows'unu kmspico kullanarak etkinleştirmiş ben de UEFI temiz kurulum yaptım ama temiz kurulumdan önce ürün anahtarını sildim kurulum esnasında Windows'u kuracağım yeri biçimlendirdim ve kurulumdan sonra ne olur ne olmaz yine ürün anahtarını sildim etkinleştirme yerinde "Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanmadığımız için Windows'u bu cihazda etkinleştiremiyoruz" yazıyor gitmiş midir key satın alıp girsem kms sunucularıyla bağlantısı kalır mı? Yani kısacası gitmiş midir?
Key girerseniz KMS'den çıkar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Orijinal Windows 10 sürümü üzerinden temiz kurulum yaptıysanız ve illegal herhangi bir aracı tekrar çalıştırmadıysanız, sorun da yaşamazsınız.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Orijinal Windows 10 sürümü üzerinden temiz kurulum yaptıysanız ve illegal herhangi bir aracı tekrar çalıştırmadıysanız, sorun da yaşamazsınız.
Duruma göre değişir. Bazı etkinleştirme programları formatla daha silinmeyen etkinleştirme yapabiliyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Duruma göre değişir. Bazı etkinleştirme programları formatla daha silinmeyen etkinleştirme yapabiliyor.
BIOS virüsünden başka bir şey değildir o zaman. Varsa da onlar iyi huylu değildir, bence. :)

Fadesb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Key girerseniz KMS'den çıkar.
Hocam ben Microsoft destek ekibine de yazdım aynı şeyleri gitmiştir ,etkinleştirmek istiyorsanız key alıp girebilirsiniz dediler key alacağım ama almasam da hala bağlı kalır mı?

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Hocam ben Microsoft destek ekibine de yazdım aynı şeyleri gitmiştir ,etkinleştirmek istiyorsanız key alıp girebilirsiniz dediler key alacağım ama almasam da hala bağlı kalır mı?
Almasanız etkinleştirebilmek için otomatik KMS'ye bağlanır. Ama gpedit'den KMS sunucuları ile bağlantıyı kesmek mümkün diye biliyorum.

Fadesb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Almasanız etkinleştirebilmek için otomatik KMS'ye bağlanır. Ama gpedit'den KMS sunucuları ile bağlantıyı kesmek mümkün diye biliyorum.
Hocam ama ben temiz kurulum yaptıktan sonra baktım hiç bir yere bağlanmamıştı zaten formattan sonra ürün anahtarını silmiştim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Düzgün bir format attıysanız büyük ihtimalle KMS'den de kurtulmuş sayılırsınız.
Yeni anahtarı girdiğiniz zaman otomatik olarak KMS ile olan bağlantınız sekteye uğrayacaktır fakat ne tür bir kaynaktan alıp indirildiği ve programın içinde ne tür işlemler gerçekleşiyor bilmediğimiz için temiz bir format ardından orijinal key girmek sorunu büyük ihtimale ortadan kaldıracaktır.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Bilgisayarcı o programla etkinleştirme yapmıştı. Kendim orjinal iso ile format attım sıkıntı olur mu, kms konusunda?