Windows XP SP3 Özellikleri Açıklandı

Bu konuyu okuyanlar

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
windowsNGN_ltr.gif

Son Günlerde Kendinizi "Kahrol Vista, Nerede Benim XP SP3"üm Diye Bağırırken Buldunuz mu ?Artık Sevinebilirsiniz Microsoft Popüler Işletim Sisteminin Kullanıcılarınıda Unutmadı.Bitimine Kısa Bir Süre Kalan ,Yeni Dev Patch'in Download Edilebilir Olması Vista Müşterini Üzecek.Açıklamaya Göre Windows XP Satışları'Da Haziran 2008'e Kadar Uzatıldı.Yeni Yayınlanacak Patch'de Internet Explorer 7 olacak Ama Activasyon Istemenyecek.Vista Için Ise Daha Büyük Şeyler Düşünülüyor.Fakat Bu Düşünce 2 Işletim Sistemi Arasında Büyük Bir Boşluk Oluşturacak.Anlaşılan Şirket Müşterilerinin Gözünde Vistanın Değerini Arttırmak Içinde Uğraş Veriyor.

Son Yayınlanan Beta 3 Paketi 334.92 MB Boyutunda Ve Built 3205 Etiketi Taşıyor.SP3 1,073 Hotfixs ve Yama ; 114 Tanede Korunma Problemi Düzeltmesi ile Geliyor.

SP3'ün Siteme Getirdigi Büyük Yenilikler Ise

* Key Aktivasyonu Istenmeyecek

* Windows Vistada Görücüye Çıkan Network Giriş Koruması Modülünün XP'yede Entegre Edilmesi

* Microsoft Çekirdek Şifrelemesi Modulu Eklenecek

* Black Hole Router Belirleme Argoritması Eklenecek

Orjinal Metin : Emil Protalinski 09 Kasım 2007 , Tarzanca Çeviri : Wolker, Alıntı: Neowin.Net

Dip not: Çeviri Çokta Süper olmadı açıkcası ama anladıgım kadarıylada size iletmek istedim,anlayışınız için teşekkürler ...

XP_DLforXP_524x294.jpg

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Peki indirmeye açıldı mı ?

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sadece açıklama indirme ne zaman olacak

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
indirilmeye açılmış dedimiş ama galiba indirilmeye daha sunulmadı. çünkü beta sürümünü dağıtıcaklarını sanmıyorum. ama bu tester lara dağıtmışlardır sanırım. onlarda p2p ye sunmuşlardır.

edit: ayrıca hani benim vista SP1'm!!! nalçak microsoft

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ilkercelik1990 dedi ki:
Kaynak belirtilmemiş
Dikkatli baksan yada zahmet edipte yazıyı okusan kaynak'ı görürdün...
Peki indirmeye açıldı mı ?
Yine Beta tester'lara gonderilmiş ama yazıdan anladagımız üzere kısa bir süre kalmış full pack'in yayınlanmasına ...

4system

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çevirin için teşekkürler.Xp de güncelleme SP2 den sonra süreceğini tahmin ediyorduk zaten.Fakat Vista ile bağlantısını tam olarka anlayamadım.Yani XP ye cıkacaq Her yama vistadan kullanıcıları uzaklaştırmaz mı ?Yani hem Xp Hem Vista politikası nasıl yürür? Şimdiden Cevaplar için Teşekkürler.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Zuahah tarzanca çeviri :D Kendine haksızlık ediyorsun wolker,haber için çok teşekkürler :) kotayı baya bi sarsacak :D

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Valla gayet güzel cıkmasını bekleyelim madem cıksın hayırlısı ile :) anlamadığım benim (Utanc ile söylüyorum) XP orjinal değil :) indirebilecekmiyim ?

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
4system dedi ki:
Çevirin için teşekkürler.Xp de güncelleme SP2 den sonra süreceğini tahmin ediyorduk zaten.Fakat Vista ile bağlantısını tam olarka anlayamadım.Yani XP ye cıkacaq Her yama vistadan kullanıcıları uzaklaştırmaz mı ?Yani hem Xp Hem Vista politikası nasıl yürür? Şimdiden Cevaplar için Teşekkürler.
Yazıdada belirttigim üzere yeni gelecek SP3'ün asıl olayı WindowsUpdate sitesini direk olarak bilgisayarlarımıza yansıtmak onun haricinda Vista ile Xp arasındaki Senkron saglanıyor anladıgım kadarıyla ama onun haricinde SP2'de ki O süper ötesi yeniliklerin hiçbirisi su anlık sp3 'ün içeriginde gözükmüyor

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Nmss dedi ki:
Valla gayet güzel cıkmasını bekleyelim madem cıksın hayırlısı ile :) anlamadığım benim (Utanc ile söylüyorum) XP orjinal değil :) indirebilecekmiyim ?

Yazıdada belirttigim üzere kurulum sırasında herhangibi bir key dogrulanması istenmeyecek tıpkı yeni çıkan ve Key dogrularması yapmayan IE7 Gibi ...

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Wolker dedi ki:
Nmss dedi ki:
Nmss sence şirket pc leri hariç kişisel kullananların % kaçı orjinal xp kullanıyo bence % 90 ı korsan bende dahil ama yardımcı programlar saolsun anladın sen orj.... programları :)

Yazıdada belirttigim üzere kurulum sırasında herhangibi bir key dogrulanması istenmeyecek tıpkı yeni çıkan ve Key dogrularması yapmayan IE7 Gibi ...

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows XP3 ü yükledim çokta birşey değişmedi, ama VistaSP1 yükleyin vistanın kullanımındaki performansında bayaa farkettiriyor kendisini.

Reaksiyon puanı
23
ErdoganTemur dedi ki:
Windows XP3 ü yükledim çokta birşey değişmedi, ama VistaSP1 yükleyin vistanın kullanımındaki performansında bayaa farkettiriyor kendisini.
1.Türkçeyi iyi kullanmanı istiyorum.
2.Çok şey farkediyor,Gözle görülmesede donanımlara etki yapıyor.

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denizhan Dakılır dedi ki:
ErdoganTemur dedi ki:

Ne o edebiyatçımısın sen?

Herkes kendi işine baksın.

apachi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ErdoganTemur dedi ki:
Denizhan Dakılır dedi ki:
ErdoganTemur dedi ki:

Ne o edebiyatçımısın sen?

Herkes kendi işine baksın.

Sende Yazarmısın,yoksa aktörr :):)

Elestırenler elestırıye acık olmalı ;)

apachi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Erdogan Bey, ilk basta sunu demek ıstıyorum

SP3 sıstemımıze ne gıbı bır faydası var,;?

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam;

Sp3; Windows XP'ye, şimdiye kadar sadece Vista'da bulunan bazı özellikleri ekleyecek ve işletim sisteminde bulunan güvenlik açıklarının yamalarını yükleyecek.
Performans olarak aşağıdaki grafiği inceleyebilirsin.

7380xp_sp3.jpg

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
grafikte sp2 sp3den daha iyi gorunuyor.???

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merakla Bekliyorum Türkçesini..

phy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vista çıkmmış adamlar sp3 diyor ???

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bende sıkı XP kullanıcısıydım, yılbaşından itibaren vista kullanmaya başladım, performans hem oyunlarda hem analiz programlarında gayet iyi, tek sorun sebepsiz donmalar !!!

xp SP3 ün performansına göre xp ye dönebilirim :*

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
phy dedi ki:
vista çıkmmış adamlar sp3 diyor ???

Konumuz Vista'mı XP'mi değil."Windows XP SP3 Özellikleri Açıklandı"

Vista'nın çıkmış olması Vista kullanacağımız anlama gelmez kaldıki hala Windows 98 NT Me 2000 kullanıcısı var.

oxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlısı oldunn inşallah bu tutulurr

dr_seyfo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
spy 3 türkçe çıkmış diyorlar ama ulaşamıyorum bir türlü