Windows XP Service Pack 3'ü Download Edin!

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Windows XP Service Pack 3, test için bazı kullanıcılara gönderilmişti. Bu gönderilen sürümü indirmek için bilmeniz gerekenler, adım adım bu yazıda anlattık.

Daha önce Windows Vista için hazırlanan Service Pack 1 için kullanılan formül, Windows XP Service Pack 3 için de geçerli. Eğer işletim sisteminiz İngilizce ise, aşağıdaki adımları uygulayarak siz de yeni hizmet paketini indirebilirsiniz. "İndirince ne olacak, başımız göğe mi erecek?" diyorsanız, bir de şu haberimize bakın derim. İşin en kötü tarafı, bu hizmet paketinin Türkçe Windows XP yüklü olan makinede yememesi.

Windows XP SP 3, Son kullanıcılara henüz duyurulmadı.

Nasıl Olacak?

:: Notepad'i açın
:: İçine aşağıdaki metni kopyalayın

@echo off
reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /f 2> NUL
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /v RCPreview /t REG_SZ /d 1c667073-b87f-4f52-a479-98c85711d869 /f
echo XPSP3 registry key has been set. Please check for updates in Windows Update.
pause

:: Dosya menüsünden "Farklı Kaydet" seçeneği ile "XPSP3.cmd" adıyla kaydedin.
:: Kaydettiğiniz dosyayı çalıştırın.
:: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows XP için yeni güncelleştirmeler bölümünde 337 MB'lık Windows XP Build 2600.xpsp.071030-1537: Service Pack 3, v.3244 güncellemesini göreceksiniz.

:: Takıldığınız yerleri, forumda çözelim.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

otek72

Üyecik
Türkçe xp için olanı lazım bulunursa bir yol şimdi hatırlamıyorum ama bi aralar forumun birinde vardı sahtemiydi ne hatta format atacagım için kurmuştum tabiki format sonrası öle bir güncelleme olmadı bende nerde vardı diye aramadım sahte olabilir diye

Wolker

Profesör
Windows vistada denemem çökmeye yol açmıştı , şimdi XP 64 bit üzerinde deneme yapacagım eger birşey olursa kırarım camınızı :D

hido_51

Üyecik
şimdi benim işletim sistemim türkçe ben bu yamayı netten bulupğ yükleyebilirmiyim. yoksa sedece inğilizce olana mı yükleniyor..

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
test sürümleri genelde sadece İngilizce işletim sistemleri için yapılıyor. bu konuda microsoft türkiye'ye sorsam iyi olur diyorum ama konun başlığına bakınca da firmayı aramaya da çekiniyorum ne yalan söyleyeyim :)

- iyi günler microsoft mu?
- evet buyurun
- biz geçen service pack 3'ün nasıl hack edildiğini anlatmıştık ama bir eksiğimiz vardı. acaba bunun türkçe'sini de bulabilir miyiz? denedik olmadı, siz yardımcı olabilir misiniz?
- .....
- alooo orda mısınız?
- bir dakika beyefendi hattan ayrılmayın.
- haa, tamam bekliyorum ben
- beklediğiniz için teşekkürler. arkadaşlar yerinizi tespit ettiler. üzerinizde hareket eden kırmızı ışığı önemsemeyin. birazdan hiçbir şeyin önemi kalmayacak....
- .....

:D

doctor

Asistan
Troy dedi ki:
test sürümleri genelde sadece İngilizce işletim sistemleri için yapılıyor. bu konuda microsoft türkiye'ye sorsam iyi olur diyorum ama konun başlığına bakınca da firmayı aramaya da çekiniyorum ne yalan söyleyeyim :)

- iyi günler microsoft mu?
- evet buyurun
- biz geçen service pack 3'ün nasıl hack edildiğini anlatmıştık ama bir eksiğimiz vardı. acaba bunun türkçe'sini de bulabilir miyiz? denedik olmadı, siz yardımcı olabilir misiniz?
- .....
- alooo orda mısınız?
- bir dakika beyefendi hattan ayrılmayın.
- haa, tamam bekliyorum ben
- beklediğiniz için teşekkürler. arkadaşlar yerinizi tespit ettiler. üzerinizde hareket eden kırmızı ışığı önemsemeyin. birazdan hiçbir şeyin önemi kalmayacak....
- .....

:D

Teşhis : Paranoya! :} :D

titanyum

Profesör
süper bir doğaçlama yaptın troy ( mahşer ile çümbüşü ) geçtin yaaaaaaa izleyen arkadaş sizcede doğru değilmi :) :) :D

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
- iyi günler, microsoft mu?
- evet buyurun
- bi üyemiz var adı doctor. kendisi bize özel mesaj atıp duruyo "microsoft'u hackledim hafızlar. haberiniz olsun" diye. gerçeklik payı var mıdır?
- IP adresini verin ilgilenelim.
- hemen.

doctor

Asistan
Troy dedi ki:
- iyi günler, microsoft mu?
- evet buyurun
- bi üyemiz var adı doctor. kendisi bize özel mesaj atıp duruyo "microsoft'u hackledim hafızlar. haberiniz olsun" diye. gerçeklik payı var mıdır?
- IP adresini verin ilgilenelim.
- hemen.

Teşhis: ? ^^

Bu arada benim özel mesajlarımdan rahtsızlık duydun galiba Troy? Canını sıkan bir durum varsa müdahale ederiz abi.