Windows XP Service Pack 3'ü Download Edin!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Windows XP Service Pack 3, test için bazı kullanıcılara gönderilmişti. Bu gönderilen sürümü indirmek için bilmeniz gerekenler, adım adım bu yazıda anlattık.

Daha önce Windows Vista için hazırlanan Service Pack 1 için kullanılan formül, Windows XP Service Pack 3 için de geçerli. Eğer işletim sisteminiz İngilizce ise, aşağıdaki adımları uygulayarak siz de yeni hizmet paketini indirebilirsiniz. "İndirince ne olacak, başımız göğe mi erecek?" diyorsanız, bir de şu haberimize bakın derim. İşin en kötü tarafı, bu hizmet paketinin Türkçe Windows XP yüklü olan makinede yememesi.

windows-xp-sp3.jpg

Windows XP SP 3, Son kullanıcılara henüz duyurulmadı.

Nasıl Olacak?

:: Notepad'i açın
:: İçine aşağıdaki metni kopyalayın

@echo off
reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /f 2> NUL
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /v RCPreview /t REG_SZ /d 1c667073-b87f-4f52-a479-98c85711d869 /f
echo XPSP3 registry key has been set. Please check for updates in Windows Update.
pause

:: Dosya menüsünden "Farklı Kaydet" seçeneği ile "XPSP3.cmd" adıyla kaydedin.
:: Kaydettiğiniz dosyayı çalıştırın.
:: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows XP için yeni güncelleştirmeler bölümünde 337 MB'lık Windows XP Build 2600.xpsp.071030-1537: Service Pack 3, v.3244 güncellemesini göreceksiniz.

:: Takıldığınız yerleri, forumda çözelim.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
puhaha daha paket çıkmadan iyi walla istikparat iyi çalışıyo heralde helal sana Troy :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Vista SP1 deki mantığın aynısı, bu hizmet paketi için de tutmuş ;)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
notepada nerden girilio :(

otek72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkçe xp için olanı lazım bulunursa bir yol şimdi hatırlamıyorum ama bi aralar forumun birinde vardı sahtemiydi ne hatta format atacagım için kurmuştum tabiki format sonrası öle bir güncelleme olmadı bende nerde vardı diye aramadım sahte olabilir diye

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Windows vistada denemem çökmeye yol açmıştı , şimdi XP 64 bit üzerinde deneme yapacagım eger birşey olursa kırarım camınızı :D

RedBull

Asistan
Reaksiyon puanı
2
vay be bunuda becerdiler bu microsoft kurtulamaz hackten :D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
maalesef galiba henüz x64 için servis pack düşünülmüyor ...

hido_51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi benim işletim sistemim türkçe ben bu yamayı netten bulupğ yükleyebilirmiyim. yoksa sedece inğilizce olana mı yükleniyor..

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
evet sadece inglizce versiyonunda

peki Türkçe versiyonu ne zaman gelecek hani bizde indirsek :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
test sürümleri genelde sadece İngilizce işletim sistemleri için yapılıyor. bu konuda microsoft türkiye'ye sorsam iyi olur diyorum ama konun başlığına bakınca da firmayı aramaya da çekiniyorum ne yalan söyleyeyim :)

- iyi günler microsoft mu?
- evet buyurun
- biz geçen service pack 3'ün nasıl hack edildiğini anlatmıştık ama bir eksiğimiz vardı. acaba bunun türkçe'sini de bulabilir miyiz? denedik olmadı, siz yardımcı olabilir misiniz?
- .....
- alooo orda mısınız?
- bir dakika beyefendi hattan ayrılmayın.
- haa, tamam bekliyorum ben
- beklediğiniz için teşekkürler. arkadaşlar yerinizi tespit ettiler. üzerinizde hareket eden kırmızı ışığı önemsemeyin. birazdan hiçbir şeyin önemi kalmayacak....
- .....

:D

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Troy dedi ki:
test sürümleri genelde sadece İngilizce işletim sistemleri için yapılıyor. bu konuda microsoft türkiye'ye sorsam iyi olur diyorum ama konun başlığına bakınca da firmayı aramaya da çekiniyorum ne yalan söyleyeyim :)

- iyi günler microsoft mu?
- evet buyurun
- biz geçen service pack 3'ün nasıl hack edildiğini anlatmıştık ama bir eksiğimiz vardı. acaba bunun türkçe'sini de bulabilir miyiz? denedik olmadı, siz yardımcı olabilir misiniz?
- .....
- alooo orda mısınız?
- bir dakika beyefendi hattan ayrılmayın.
- haa, tamam bekliyorum ben
- beklediğiniz için teşekkürler. arkadaşlar yerinizi tespit ettiler. üzerinizde hareket eden kırmızı ışığı önemsemeyin. birazdan hiçbir şeyin önemi kalmayacak....
- .....

:D

Teşhis : Paranoya! :} :D

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
süper bir doğaçlama yaptın troy ( mahşer ile çümbüşü ) geçtin yaaaaaaa izleyen arkadaş sizcede doğru değilmi :) :) :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
- iyi günler, microsoft mu?
- evet buyurun
- bi üyemiz var adı doctor. kendisi bize özel mesaj atıp duruyo "microsoft'u hackledim hafızlar. haberiniz olsun" diye. gerçeklik payı var mıdır?
- IP adresini verin ilgilenelim.
- hemen.

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Troy dedi ki:
- iyi günler, microsoft mu?
- evet buyurun
- bi üyemiz var adı doctor. kendisi bize özel mesaj atıp duruyo "microsoft'u hackledim hafızlar. haberiniz olsun" diye. gerçeklik payı var mıdır?
- IP adresini verin ilgilenelim.
- hemen.

Teşhis: ? ^^

Bu arada benim özel mesajlarımdan rahtsızlık duydun galiba Troy? Canını sıkan bir durum varsa müdahale ederiz abi.

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
puha gece gece geyik yapıyonuz hadi hayırlısı bakalım ortaya ne çıkacak

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
doktor, hayırdır abi pek alıngansın bugün :(

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Talha Ertunç dedi ki:
Yükledim,çok değişiklik yok.

Bilgisayarım'dan özelliklere girde bir screenshot at hocam bakalım nasıl gözüküyor.Türkçe Xp'ne nasıl kurdun onu merak ettim. ;D

Edit:
Neymiş yorum atmadan önce konuyu iyice bi okuyup destekli bir cevap yollamak gerekiyormuş :D

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Mr.Fastfinger dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Bilgisayarım'dan özelliklere girde bir screenshot at hocam bakalım nasıl gözüküyor.Türkçe Xp'ne nasıl kurdun onu merak ettim. ;D

Edit:
Neymiş yorum atmadan önce konuyu iyice bi okuyup destekli bir cevap yollamak gerekiyormuş :D

Ne demiştin ;)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Talha Ertunç dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Edit:

Ne demiştin ;)
Talha Ertunç dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Edit:

Ne demiştin ;)
sen nasıl kurdun ?

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Troyun dediği gibi.

Not:Benim işletim sistemim : Windows Xp Media Center Edition Engilish-Türkçe yamalı ;)

Son mesajlar