Windows XP Service Pack 3 Göründü

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Windows XP'ye gelecek olan Service Pack 3 sayesinde saatler süren yama indirme işleminden kurtulacaksınız ve sisteminiz daha da güvenli olacak. Galeriyi izleyin.

PC Magazine editörleri tarafından hazırlanan ekran görüntülerinde merakla beklenen Windows XP Service Pack 3'e ait kareler yer alıyor. Torrent sitelerinde de dolaşan bu hizmet paketi sayesinde, Service Pack 2'den sonra gelen tüm yamalar ve ürün güncelleştirmeleri yer alıyor. Böylece, çok sayıda yamayı saatlerce indirmek yerine, bu hizmet paketini kurarak hem daha etkin hem de daha güvenli bir Windows XP'ye kavuşuyorsunuz. Hatırlatalım; Türkçe Windows XP Service Pack 3'ün ne zaman download edileceği konusunda resmi bir açıklama yok.

:: Service Pack 3'ü bekleyenler, konuyu forumda yorumluyorlar.

Bilgi için: Microsoft Türkiye
SDN – http://shiftdelete.net

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hmm güzel acaba normal sp1 üzerine sp2 kurmak gibi çok uzun sürüyor mu? :*

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence uzun sürer sonuçta bu da güncelleme artı sistemi değiştiren türden güncelleme dolayısıyla uzun sürer

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bencede zaten xp en ufak güncellemelerde bile kasılırken bu büyük paketi de sp2 gibi uzun sürede yükler.

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ben kurdum kullandım sizin tehmin ettiginiz kadarda uzun sürmüyor arkadaşlar ...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İndirmeyin henüz resmi sitede yayınlanmadı.
Microsoft'un sitesine göre de 2008'den önce yayınlanmayacak.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Şu anda bizde de var SP 3

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
SP4 'ü de görecekmiyiz acep, yoksa XP öksüz mü kalacak.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Jerusalem dedi ki:

SP3'ün çıkması dahi beklenmiyordu işin doğrusu.
SP2'den sonra XP'nin destek ömürünün biteceği açıklanmıştı resmi sitesinde.
Daha sonra yayınlanan çok sayıdaki yamaların ve kullanıcıların oluşturduğu baskı neticesinde bir SP3 paketi yayınlanması kararı verildi. Ancak bu SP2 gibi düzenlemeler getirmeyecek. Sadece SP2 ile SP2'den sonraki güncelleştirmelerin bir arada toplanmış olacağı toplu yama paketi olacak.

Neredeyse koca işletim sistemi yeniden yazıldı. Ama tahminimce SP ile birlikte daha stabil bir XP olacak. Aslında bu yüzden Microsoft pek istemedi SP3 çıkarmayı; çünkü bu, Vista satışlarını olumsuz etkileyecek. O yüzden SP3 çıkarmayı kabul etmek zorunda kalmış da olsalar öyle ileri bir tarihe attılar ki paketi çıkarmayı, sabrı az olanlar hiç beklemeden Vista alsın şeklinde planlar yaptılar. SP2, 2004'de çıkmıştı. SP3 ise tam 4 yıl sonra 2008'de çıkacak. Bu Microsoft açısından bir ilk..

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Elmacik dedi ki:
Jerusalem dedi ki:

SP3'ün çıkması dahi beklenmiyordu işin doğrusu.
SP2'den sonra XP'nin destek ömürünün biteceği açıklanmıştı resmi sitesinde.
Daha sonra yayınlanan çok sayıdaki yamaların ve kullanıcıların oluşturduğu baskı neticesinde bir SP3 paketi yayınlanması kararı verildi. Ancak bu SP2 gibi düzenlemeler getirmeyecek. Sadece SP2 ile SP2'den sonraki güncelleştirmelerin bir arada toplanmış olacağı toplu yama paketi olacak.

Neredeyse koca işletim sistemi yeniden yazıldı. Ama tahminimce SP ile birlikte daha stabil bir XP olacak. Aslında bu yüzden Microsoft pek istemedi SP3 çıkarmayı; çünkü bu, Vista satışlarını olumsuz etkileyecek. O yüzden SP3 çıkarmayı kabul etmek zorunda kalmış da olsalar öyle ileri bir tarihe attılar ki paketi çıkarmayı, sabrı az olanlar hiç beklemeden Vista alsın şeklinde planlar yaptılar. SP2, 2004'de çıkmıştı. SP3 ise tam 4 yıl sonra 2008'de çıkacak. Bu Microsoft açısından bir ilk..

Analiz yapabiliyor olmak böyle bi' şey herhalde. Ben hiç "pazarlama" açısından düşünmemiştim. İleri bi' tarih seçmiş olmaları başka nasıl açıklanabilirki.Teşekkürler bu arada yanıt için.