Öneri Windows XP İçin Tarayıcı Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bilgisayarımda Windows XP kullanıyorum ve bilindik tarayıcılar (Chrome, Firefox, Opera, Brave...vb.) XP için destek vermiyorlar ondan bilgisayara hiçbir güncel tarayıcı yükleyemedim. Şu an XP'de Firefox 49.0 kullanıyorum fakat siteler düzgün açılmıyor. Bana XP destekleyen ve güncel olan bir tarayıcı önerir misiniz?

(Windows 7 ve üstünü bilgisayarda 1 GB RAM olduğu için kullanamıyorum çünkü Windows 7 800 MB RAM kullanıyor ve dosya gezgininde 2 dosya açtığımda dahi RAM doluyor.)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bilgisayarımda Windows XP kullanıyorum ve bilindik tarayıcılar (Chrome, Firefox, Opera, Brave...vb.) XP için destek vermiyorlar ondan bilgisayara hiçbir güncel tarayıcı yükleyemedim. Şu an XP'de Firefox 49.0 kullanıyorum fakat siteler düzgün açılmıyor. Bana XP destekleyen ve güncel olan bir tarayıcı önerir misiniz?

(Windows 7 ve üstünü bilgisayarda 1 GB RAM olduğu için kullanamıyorum çünkü Windows 7 800 MB RAM kullanıyor ve dosya gezgininde 2 dosya açtığımda dahi RAM doluyor.)
Maxthon 5 XP'de düzgün çalışan tek tarayıcı.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,924

Firefox 52 kurabiliyorsun en son.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
chrome kullanmaktan başka seçeneğiniz yok. Youtube vs açabilen tek tarayıcı o
Chrome'un XP desteği yok maalesef.
Maxthon 5 XP'de düzgün çalışan tek tarayıcı.
Torch Browser denediniz mi?
Denemedim. Deneyecem ama
Firefox 52 kurabiliyorsun en son.
Olmadı Firefox 52'ye daha sonrasında güncellerim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Nası ya geçen win xp ye kurmuştum çatır çutur çalışıyodu? sanırım dediğin gibi

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Hayır ya chromesetup.exe indiriyo onu yüklüyorum. Sen başka bir dosyamı indiriyon yanlışlıkla yoksa
Yok hayır chrome'un sitesinden "chrome'u indire" basıp ordan inen setup dosyasını çalıştırmayı deniyorum. Bazı program sitelerinde öyle kurulum dosyası vardı da ben onlara bulaşmamıştım. Belki onlarla yükledin diye düşündüm. Ama yarın yine bir şansımı deneyeyim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Seamonkey
Maxthon 5
Firefox Eski Sürümleri
*İşlemciniz nedir ?
+Linux'da kurabilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayarınızın özelliklerini bilebilirsek ve çok az da olsa bütçeniz var ise ram tavsiye edebiliriz.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Seamonkey
Maxthon 5
Firefox Eski Sürümleri
*İşlemciniz nedir ?
+Linux'da kurabilirsiniz.
İşlemci N270 İntel Atom 1.6 Ghz Dual-Core x86 tabanlı
Linux'a ısınamadım maalesef.
İkinci el çalışan 120 ya da 128 GB lık bir SSD işinizi görür, sanal bellek açabilirseniz sıkıntınız çözülür.

Bu bilgisayara o kadar çok para yatırmak istemiyorum açıkçası. O SSD'yi ilk önce alabilsem ana bilgisayarıma alacağım.
Bilgisayarınızın özelliklerini bilebilirsek ve çok az da olsa bütçeniz var ise ram tavsiye edebiliriz.
Bilgisayarın rami değişmiyor bilgisayar LG X110 mini laptop. Yoksa ona uygun rami ben bulmuştum bile.

Chrome 49
Firefox 52.9Esr Türkçe
Eğer sertifika hatası alırsanız bu dosyayı çalıştırın sertifikaları güncelleyecektir.
Ve mem reduct indirip rami temizleyerek PC'ni kullanabilirsin. :) Mem reduct rami temizler ve zararsız bir yazılımdır.
Aslında böyle bir ram temizleme programına ihtiyacım vardı. Olmadı son çare bunlara bakacağım.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
İşlemci N270 İntel Atom 1.6 Ghz Dual-Core x86 tabanlı
Linux'a ısınamadım maalesef.

Bu bilgisayara o kadar çok para yatırmak istemiyorum açıkçası. O SSD'yi ilk önce alabilsem ana bilgisayarıma alacağım.

Bilgisayarın rami değişmiyor bilgisayar LG X110 mini laptop. Yoksa ona uygun rami ben bulmuştum bile.

Aslında böyle bir ram temizleme programına ihtiyacım vardı. Olmadı son çare bunlara bakacağım.
Windows Vista SP1 deneyin bence :)
Yok sa RAM''i 2-4 arası bir miktar yapın.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

Win7 lite kullanın ssd alabilirseniz tadından yiyilmez :cool:

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Bende de Intel Atom N455 işlemci var. Ben performansı en iyi XP ve Linux mint de almıştım.
Tavsiye edebileceğim OS'lar:
1) Windows XP
2) Windows 8.1 embedded.
Bildiğim onboard ekran kartı Intel GMA 945di. Link: (8.1 32 bit için) Microsoft Update Catalog
3) Linux Mint XFCE
4) Lubuntu
5) Windows 7
6) Olmazsa android x86 deneyebilirsin. Ya da ChromeOS
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güvenilirlik garantisini görelim lütfen. :)
Bilişim dünyasında güvenilirlik mi var Allah aşkına herşeyimiz heryerde dolaşıyor zaten :)
Şaka bir yana düşük sistemler için içinden kırpılmış sistemler sizde win7 orıgınal iso üzerinden oynama yaparak kendi litenizi yapabilirsiniz

Son mesajlar