Windows Vista Servis Paketi 1 Dağıtım Yöntemleri

Bu konuyu okuyanlar

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
out.php

Windows Vista SP1, birkaç dağıtım senaryosu ve yöntemi ile birlikte gelecek. Bu içerik, Windows Vista Servis Paketi 1'in destekleyeceği yöntemler ve dağıtım şekilleri hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı olarak nitelendirilecek. Windows Vista için performans ve güvenlik açısından geliştirilmesine ve daha verimli kullanılmasına vesile olacak bu paket, aynı zamanda çeşitli donanım ve yazılımlar için ek destekte sağlayacak. Beta testçilere geçtiğimiz hafta 6001.16633.070803-1655 yapı numarası ile dağıtılan Servis Paketi 1, tüm denemeler tamamlandığında son kullanıcıya sunulacak.

out.php

Windows Vista SP1'in dağıtım şekilleri şöyle:

* Express [Hızlı] - Internet bağlantısı gerektiren bu dağıtım şekli, çeşitli bilgisayarlara göre sadece ihtiyaç duyulan güncellemeleri yüklemek için kullanılacak [x86 tabanlı bir bilgisayarda yaklaşık 50 MB]

* Stand-alone [Tek Başına Çalıştırılabilir] - Limitli internet bağlantısına sahip olan ve birden fazla bilgisayara servis paketini uygulayacak olan kullanıcılar için tercih edilecek bir yöntem. Yükleme boyutu, express pakete göre biraz daha fazla ancak kullanıcılar tek bir paketle herhangi bir Windows Vista sürümüne uygulayabilecekler. System Center Configuration Manager 2007 gibi bir dağıtım aracı kullanarak Windows Vista SP1 dağıtılacak. Tüm dil paketlerini içerecek olan bu dağıtım, x86 bilgisayarlar için yaklaşık 1GB civarında olacak.

* Slipstream [Entegreli] - Windows Vista SP1 slipstream sürümü, yeni bir bilgisayar alırken ya da mevcut bilgisayarı yükseltirken üretici şirket tarafından Windows Vista yüklemesine entegre edilmiş bir biçimde sunulacak. Limitli sayıda dağıtılacak. Microsoft, gelecekte Windows Vista SP1 entegre edilmiş Vista sürümlerini piyasaya sürecek. Slipstream medyalar [CD/DVD], Volume License müşterileri için de mevcut olacak.

out.php

out.php

out.php

out.php

Microsoft, hızlı ve tek başına çalıştırılabilir dağıtım yöntemleri ile ilgili aşağıdaki uyarıları da yaparak, güncelleme sırasında bir sorun yaşamanın önüne geçilebileceğini belirtiyor:

* Dizüstü bilgisayarlarda mutlaka güç kablosu takılı olmalı
* x86 [32 Bit] sistemler için minimum 7GB boş disk alanı, x64 [64 bit] sistemler içinse minimum 12GB boş disk alanı
* Tek başına çalıştırılabilir dağıtım paketi, yükleme işleminin gerçekleşebilmesi için yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabında çalıştırılmalı

TürkçeYazılım