Windows Vista Service Pack 2 YayınLandı [ DownLoad ]

Peter

Dekan
Onursal Üye
Vista: Service Pack 2'yi şimdi kurun

Vista SP2'nin öncül-beta sürümünü indirip denemeniz mümkün. Linkler ve anlatım burada...Birkaç gün önce Microsoft'un Vista için ikinci bir hizmet paketi üzerinde çalıştığını ve ilk beta sürümünü testçilere gönderdiğini duyurmuştuk. Şimdiyse tüm Vista-kullanıcılarının SP2'nin öncül bir test sürümünü kurabileceği ortaya çıktı.

Bu iş için kayıt defterindeki bazı girdileri değiştirmeniz gerekiyor. Hatırlarsanız aynı yöntemle SP1'in de beta sürümleri elde edilebiliyordu. Gerekli değişiklikleri yapıp Windows Update uygulamasında yeniden güncelleştirmeleri arattığınızda Service Pack gözüküyor. Başlamadan önce şunu unutmayın: Kuracağınız sürüm bir ön-betadır, yani öncül bir test sürümü. Günlük işlerinizi yaptığınız bilgisayarınız için düşünülmemiştir, zira birçok hatası olabilir.

Yine de SP2'ye göz atmak istiyorsanız kayıt defterinde gerekli değişiklikleri yapacak olan batch dosyasını buradan:http://banner.chip.com.tr/documents/vistasp2.zip indirin. Zip arşivi içerisinden çıkaracağınız dosyaya sağ tıklayıp yönetici haklarıyla çalıştırın. UAC diyalogunu onayladıktan sonra kayıt defteri uygun şekilde değiştirilecektir. Sistemi yeniden başlattıktan sonra güncelleştirmeleri denetleyin. "Vista SP2 Servicing Stack Update" 269,9 MB(Vista SP2 Build 16489)

Vista SP2'nin bu öncül-betasının içeriği hakkında buradan : http://www.chip.com.tr/konu/Vista-Service-Pack-2-ilk-beta-neler-sunuyor_9245.html bilgi alabilirsiniz.

Not: İlk beta sürüm olduğu için yüksek bir ihtimalle dil desteği kısıtlı olacaktır. Kesin sonuç almanız için İngilizce bir Vista sürümünde deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer Vista Ultimate kullanıyorsanız uygun dil paketiyle görüntü dilini İngilizce yapabilir ve betayı deneyebilirsiniz.

Dowland:http://banner.chip.com.tr/documents/vistasp2.zip
 

pafter

Doçent
Vista kullanırken SP1 betası çıktığında hemen indirip denemiştim ve bir çok hata ile karşılaşmış bilgisayarıma format atmak zorunda kalmıştım, ayrıca SP1 kararlı versiyonu çıktığında update ile yüklediğimde ise betasının arasında bir çok fark olduğunuda görmüştüm buna vista arayüzü dahil, şimdi oradan edindiğim tecrübe ile SP2 ninde kararlı sürümünü beklemekten yanayım.
 
Arkadaşlar 'Peter'ın emeğine saygısızlık olmasın ama beta olan bir servis paketini bilgisayarınıza yüklemenizi hiç ama hiç önermem.
Kaldı ki bana göre servis paketi yüklemeleri Windows kurulumundan sonra değil,Windows paketlerine dahil edilerek yapılmalıdır.En sağlıklısı bu bence.Ama karar sizin yine de...
 
Üst