Soru Windows Uygulamaları Çalışmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Khexa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar windows ile ilgili hiçbirşey çalışmıyor (fotoğraflar,windows store, hesap makinesi,office,takvim gibi) ne yapabilirim yardım edermisiniz
1625120322170.png

bişe açmaya çalışınca bu hatayı veriyor windows mağazasıda çalışmadığı için bişey yapamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardımedecek yokmu

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Kurtarma kısmında bilgisayar onarma yaptınız mı?

Eğer masaüstüne (sorunlu da olsa) erişebiliyorsanız, recovery (kurtarma) ekranına erişmek ve ‘Başlangıç Onarma (Startup Repair)’ aracını (programını) kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

• ‘Ayarlar (Settings)’ uygulamasını açın.
  • ‘Güncelleştirme ve Güvenlik (Update & Security)’ seçeneğine tıklayın.
  • ‘Kurtarma (Recovery)’ menüsüne tıklayın.
  • ‘Gelişmiş başlangıç (Advanced startup)’ bölümü altındaki ‘Şimdi yeniden başlat (Restart now)’ butonuna tıklayın.
Bu adımları tamamladıktan ve ‘Gelişmiş Başlangıç Ayarları (Advanced Startup Settings)’ ekranına geldikten sonra, önyükleme sorunlarını gidermek için ‘Başlangıç Onarma (Startup Repair)’ aracını kullanarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Eğer erişemezseniz windows 10 isoyu microsoft sitesinden indirip usbye aktararak boksta boot seçeneği olarak ilk sıraya aldığınızda yine buradan da onarım deneyebilirsiniz.

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Admin oturumundamısın?

Khexa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kurtarma kısmında bilgisayar onarma yaptınız mı?

Eğer masaüstüne (sorunlu da olsa) erişebiliyorsanız, recovery (kurtarma) ekranına erişmek ve ‘Başlangıç Onarma (Startup Repair)’ aracını (programını) kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

• ‘Ayarlar (Settings)’ uygulamasını açın.
  • ‘Güncelleştirme ve Güvenlik (Update & Security)’ seçeneğine tıklayın.
  • ‘Kurtarma (Recovery)’ menüsüne tıklayın.
  • ‘Gelişmiş başlangıç (Advanced startup)’ bölümü altındaki ‘Şimdi yeniden başlat (Restart now)’ butonuna tıklayın.
Bu adımları tamamladıktan ve ‘Gelişmiş Başlangıç Ayarları (Advanced Startup Settings)’ ekranına geldikten sonra, önyükleme sorunlarını gidermek için ‘Başlangıç Onarma (Startup Repair)’ aracını kullanarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Eğer erişemezseniz windows 10 isoyu microsoft sitesinden indirip usbye aktararak boksta boot seçeneği olarak ilk sıraya aldığınızda yine buradan da onarım deneyebilirsiniz.
Sorunu çözdüm powershele bir kod yazdım sabah pc yi restartladım açılıyo

Umut Hakan KAPLAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
arama kutusuna cmd yaz ve yönetici olarak çalıştır
açılan ekrana "sfc/scannow" yazıp enter a bas
bu işlem bilgisayarda sorun varsa bu sorunları düzeltecektir
1625219018546.png

"verification %100 completed" yazınca komut istemini kaptıp bilgisayarını yeniden başlat
sorun çözülmezse açamadığın uygulamaları silip microsoft store dan tekrar yükleyebilirsin

not: win8 ve 8.1 kullanıyorsanız metro uygulamalarını bidaha yükleyemezsiniz