Windows Sunucu üzerinde kopya (Duplicate) dosyaların silinmesi hakkında program tavsiyesine ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi Windows sunucu üzerinde (File Server) duplicate dosyaların mümkünse başka bir alana değilse silinmesi işlemini yapacak bir program arıyorum.

Lakin şöyle bir sıkıntım var : Büyük bir yapıda olan firmanın uzun yıllardır kullanıcılarının dosyalarını sakladığı bu alanda binlerce dosya bulunmakta. İnternet üzerinde bulduğum ve eminim sizlerinde bildiği belli başlı programlarla sunucu üzerinde duplicate dosyaları arattığımda sonuca ulaşıyorum. Fakat işlem yapılacak dosyanın benim tarafımdan seçilmesini istiyor. Bazı arama sonuçlarında 10bin 20bin gibi rakamlara ulaşan arama sonuçları karşıma çıkıyor. Haliyle bir dosya seçme bir dosya seç tek tek tıklamaya kalksam günler sürer. Günler sürmesini geçtim böyle bir sabır bende yok :)

Burada sizlerden yardım isteyeceğim. Bildiğiniz arama sonuçlarında kopya dosyalarda 1 dosya bırakacak diğerlerini seçecek ve bana sildirecek yada taşıtacak bir program biliyormusunuz? Yahut bana bir yol gösterebilir misiniz?