Soru windows ofis programlarına en yakın ücretsiz ofis yazılımı

Bu konuyu okuyanlar

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
merhaba arkadaşlar işyerinde kullanılabilecek windows ofis programlarına (word, excel genelde) görüntü, uyumluluk ve özellikler bakımından en yakın ücretsiz ofis yazılımı hangisidir? özellikle excel'de işlem, formüller ve uyumluluk yönünden... pc'de daha önce windows office programları ile oluşturulan dosyalarda uyum sorunu yaşamak istemiyorum.

Xrolapp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba LibreOffice kullanabilirsiniz ücretsizdir ve microsoft uzantıları ile uyumludur beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyorum.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Yinede microsoft kullanmak isteyenler internetten 10-15tl ye office 2019 süresiz lisans alabilir,ben office 365'i 1 yıllık hesapla aldım 10 tl gibi bir fiyata.Sanırım linuxta ücretsiz office uygulamaları da vardı.İyi forumlar.

Reaksiyon puanı
8,024
LibreOffice en başarılı Office alternatifi programdır.

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki openoffice ile ne farkı var bu programın?
kendi sorumu kendim cevaplayayım da diğer forum sakinleri faydalansın.

güncellemeler
Apache OpenOffice ve LibreOffice arasındaki en büyük farklardan biri sürüm sıklığıdır. LibreOffice, Apache OpenOffice'ten çok daha sık güncellenir, bu da yeni özellikleri ve hata düzeltmelerini daha hızlı alacağınız anlamına gelir.
Güncellemelerin sıklığı, LibreOffice'te daha fazla hata potansiyeli olduğu anlamına gelir, ancak görünenlerin hızlı bir şekilde çözülmesi muhtemeldir.
Aletler
Hem LibreOffice hem de Apache OpenOffice temelde aynı uygulama grubunu sunar (Writer, Calc, Impress, Draw, Base ve Math), ancak LibreOffice ayrıca Charts adlı bir araç içerir . Adından da anlaşılacağı gibi, bu, diğer belgelere aktarılmaya hazır, özellikle çizelgeler ve grafikler oluşturmak için küçük bir uygulamadır. Sunumlar için kullanışlı.
Dil desteği
Çok dilli iseniz, Apache OpenOffice'in diller söz konusu olduğunda esneklik açısından daha fazlasını sunduğunu ve eklentiler olarak ek dil yamaları indirmenize izin verdiğini belirtmekte fayda var. LibreOffice'i seçerseniz, başlangıçta bir dil seçmeniz ve buna bağlı kalmanız gerekir.
şablonlar
Sık sık sunum yapmanız gerekiyorsa, LibreOffice, mevcut slayt şablonlarının sayısı (ve kalitesi) açısından avantajlıdır. Her iki yazılım paketi de indirilebilecek çok sayıda kullanıcı yapımı tasarım sunar, ancak LibreOffice'in önceden yüklenmiş seçenekleri, OpenOffice'inkinden çok daha üstündür.
Tasarım
LibreOffice ve Apache OpenOffice neredeyse aynıdır. İşlevsel farklılıklar çok küçüktür; örneğin OpenOffice Writer'daki kenar çubuğu varsayılan olarak açıktır, oysa LibreOffice'te kapalıdır.
LibreOffice, daha büyük simgeleri ve ince pastel tonlara yönelmesi sayesinde biraz daha modern görünüyor, ancak günlük işlerinizi etkileyecek hiçbir şey değil.
Desteklenen dosya türleri
Bu, birçok insan için en büyük karar verme faktörü olabilir. Hem LibreOffice hem de Apache OpenOffice, DOCX ve XLSX yerel Microsoft biçimlerini açıp düzenleyebilse de, yalnızca LibreOffice bu biçimlere kaydedebilir.
Microsoft Office kullanan kişilerle belge paylaşacaksanız, bu nedenle LibreOffice daha iyi bir seçim olabilir.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Yıllardır LibreOffice kullanıyorum, gayet memnunum

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
merhaba arkadaşlar işyerinde kullanılabilecek windows ofis programlarına (word, excel genelde) görüntü, uyumluluk ve özellikler bakımından en yakın ücretsiz ofis yazılımı hangisidir? özellikle excel'de işlem, formüller ve uyumluluk yönünden... pc'de daha önce windows office programları ile oluşturulan dosyalarda uyum sorunu yaşamak istemiyorum.
Freeoffice öneririm.

User 0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
58
Merhaba,
Size önerebileceğim Ofis Yazılımları: Free Office, WPS Office, Only Office ve Libre Office