Windows Live Messenger 9 Download ve Türkçe Dil Dosyası Yaması

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
En popüler anında mesajlaşma yazılımı çağ atlamaya hazırlanıyor. Windows Live Messenger 9.0'ı ilk önce download etmek isteyenler bu haberi kaçırmasın.

Geçtiğimiz hafta, davetiye sistemi ile test için dağıtılan Windows Live Messenger 9.0 Beta'nın daha geniş kitlelere dağıtımı, bu akşam veya gece yarısından itibaren başlayacak. İlk etapta 5.000 adet dağıtılacak olan Windows Live Messenger 9.0 Beta'nın sayısı, daha sonra artacak. Microsoft'un, rakiplere oranla elinin en güçlü olduğu alanlardan biri olan anında mesajlaşma yazılımının bu sürümünde köklü değişikliklere gideceği bildiriliyordu. Bu yeniliklerden daha önce bahsetmiştik.

Nasıl İndiririm?

Yazılımı ilk indirenlerden olmak için aşaıdaki adımları takip edin;

:: http://connect.microsoft.com adresine girin.
:: MSN hesabınızla (Windows Live ID) giriş yapın ve istenen bilgileri güncelleyin.
:: "Available Connections" bağlantısına tıklayın.
:: Açılan sayfada gözleriniz "Windows Live Messenger 9" arasın.

:: Yeni MSN'de ne olmalı? İsteklerinizi bu başlığa yazın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Seçilecek program ismi 'Windows Live betas' olarak geçiyor ,size birkaç soru soruluyor ve verdiginiz cevaplar değerlendirilmek için gönderiliyor artık ne zaman invite edilirseniz Allah Kerim ^^

Birkaç çalıntı aman alıntı ^^ (çevirecektim üşendim ^^

The major feature changes in Windows Live Messenger 9.0 Beta are:

* Sign-in and messaging in multiple locations - You asked for it, now you have it! You can now sign into Messenger from more than one computer at a time, up to four at once. Simply sign into Messenger from one computer, install Messenger on another computer and sign in using the same account. (Only works if all computers are running Messenger 9.0 Beta. Currently enabled only for users whose Windows Live ID country is US or Canada.)
* Signature sounds – Pick your own personal sound that your contacts will hear when you sign into Messenger (only works if you and your contacts have Messenger 9.0 Beta).
* Per contact sounds - Pick unique sounds for each of your contacts. You will be able to tell from across the room who is sending you a message.
* SPIM Reporting - If users send you unsolicited messages or invitations that you consider spam, you can block them and report them as spammers. If you report a user as a spammer, the messenger service will collect this data and put appropriate restrictions on the spammer accounts. All reports of spammers are kept confidential.
* Animated Display Pictures – Show your moves! Messenger now supports animated .gif files as display pictures.
* Link in Personal Status Message – URLs in Personal Status Messages are hot and clickable in the Messenger contact list.
* Behind the Scenes Changes – Architectural changes that modified how things work but shouldn’t have changed how things look
o Changes to sign-in, connectivity, presence, sending text IM’s, voice & video features
o Windows Live Contacts Server – wlcomm.exe runs in the background to keep your contacts’ information up-to-date and helps Messenger sign you in faster

post-65695-1196212137.jpg

alıntı: www.neowin.net forumları

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

buda programa dahil olmadna önceki görüntünüz

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bi şey kaçırmadınız sanırım... Ben indirip kurdum :) Birazdan sınavım var ve ben oturmuş WML9 ile uğraşıyorum :( Yeni yazılım görünce tutamıyorum kendimi... Bi incelemek lazım yeni ne var ne yok :S Ama cuma gününden sonra (vizeler elimi kolumu bağlıyor offff...)

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Burak Barbak dedi ki:
Bi şey kaçırmadınız sanırım... Ben indirip kurdum :) Birazdan sınavım var ve ben oturmuş WML9 ile uğraşıyorum :( Yeni yazılım görünce tutamıyorum kendimi... Bi incelemek lazım yeni ne var ne yok :S Ama cuma gününden sonra (vizeler elimi kolumu bağlıyor offff...)

Sen iyi bir irdele,yorumlarını yaz ama :D
Vizeleride ihmal etme :)
Heyy güzel günler ,3 yıl önceki üniversite günlerim aklıma geldide..
Keske hep vizelerim,finallerim olsa..Hep BA,BB alırdım :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Burak Barbak dedi ki:

Kardeşim geç olsun güç olmasın, salla WLM'yi derslere bak sen ;)
Cuma'dan sonra güzel bi inceleme bekliyorum yalnız.

Sınavlarında başarılar.

chatixx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaslar bu 5000 adet herhalde adgıtımıs ve listeden kaldırılmıs. Bunun setup'ını rapide felan upload yapsanız çok mustakbel gecer valla ^^

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Çıkacağından 1 hafta önce haberim oldu benimde.Davetiye kodu falan geldi microsofttan.şimdi download edeceğim istersenizde fazladan bir link olsun diye rapid'e upload ederim.Çakallar dışarıdan download olmasın diyede kendi indirme yöneticileriyle indirtiyorlar o_O

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
m1903 dedi ki:
Çıkacağından 1 hafta önce haberim oldu benimde.Davetiye kodu falan geldi microsofttan.şimdi download edeceğim istersenizde fazladan bir]
süper olur. :)

trafiklife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurmadım ama resimlerden anladığım kadarıyla 8.5 den pek farkı yok gibi

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bencede pek fark yok gibi gözüküyor.Ama olsun hareketli avatar olması bile yeter

xmenac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sesli ve görüntülü konferans özelliği hakkında pek bi bilgi yok belki tam sürümde çıkar,kişi listesindeki kagetori sıralaması sorunu a-b-c diyerek aşmışlar sanırım çok saçma gözüküyo burdan bakıldığında bunun yerine taşıyarak istediğimiz gibi ayarlasak daha bi pratik olurmuş.dosya gönderme sistemi her sürümde yeniliklerle karşımıza çıkıyo hele bu paylaşım klasöründen sonra bi nevi p2p programı olarak bakıyorum msn e :)

çoğu forumda yıllardan beri msn 10 geyiği yapılırdı tarayacınız msn in içinde olucak avatarlar oylanabilicek media player dahili olucak falan diye sanırım o zamana yavaş yavaş yaklaşıyoruz..

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Öztek dedi ki:
Arkadaşlar WLM9 BETA Sürümünü ingilizce kullananlar Türkçeye çevirmek istiyorsa
Buyursunlar bu dosyayı idirip içindeki yönelgeyi izlesinler.
Sadece 2 adımda WLM9 BETA'nız Türkçe olacaktır...

Link:
http://www.fileden.com/files/2007/8/6/1326476/WLM9%20T%C3%BCrk%C3%A7e.zip

Alternatif Link: http://www.dosya.cc/WLM9_Turkce.zip.html

Eski sürümden uyarlanmış, yeni özellikler Türkçe'ye çevrilmemiş. Yine de teşekkürler.

Ragna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öztek dedi ki:
Arkadaşlar WLM9 BETA Sürümünü ingilizce kullananlar Türkçeye çevirmek istiyorsa
Buyursunlar bu dosyayı idirip içindeki yönelgeyi izlesinler.
Sadece 2 adımda WLM9 BETA'nız Türkçe olacaktır...

Link:
http://www.fileden.com/files/2007/8/6/1326476/WLM9%20T%C3%BCrk%C3%A7e.zip

Alternatif Link: http://www.dosya.cc/WLM9_Turkce.zip.html

Çok komik... msxlabs'ın çalışmasını kendi çalışmanmış gibi sunmuşsun, üstelik dll dosyasındaki msxlabs etiketini değiştirip başka bir sitenin adını yazmış bir de "emeğe saygı" lafı eklemişsin. Ben de 8.5 sürümünün dll'sinin adını değiştirip 9.0'a uygulamayı denedim ama hata verdi. Adamlar uğraşıp bir şekilde 9.0'a uydurmuşlar. Bu "emeğe saygı" tayfasının gerçekten emek verip de yaptıkları bir şey var mı acaba.

Ben burdan indirdim:
Windows Live Messenger 9.0 (WLM 9.0 Beta TR)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
ben english kullanmaya alıştım gerek yok tr ye ^^

poyraz_43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm ben yükledim ama ingilizce türkçe yaması yok mu bunun