Windows kuramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Wallwestrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evde eskir bir diz üstü bilgisayar var ve içinde herhangi bir işletim sistemi yüklü değil. Karantina dolayısıyla içine Windows atıp dizi, film vs. izlemesi için kardeşime verecektim ancak Windows'u kurarken HDD Full dolu gözüküyor ve yer olmadığı için kuramıyorum. Çözümü var mıdır?

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Evde eskir bir diz üstü bilgisayar var ve içinde herhangi bir işletim sistemi yüklü değil. Karantina dolayısıyla içine Windows atıp dizi, film vs. izlemesi için kardeşime verecektim ancak Windows'u kurarken HDD Full dolu gözüküyor ve yer olmadığı için kuramıyorum. Çözümü var mıdır?
Masaüstü bilgisayarın varsa sata kablosu ile bağlayıp HDD'nin içini temizleyebilirsin.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Biçimlendiremiyor musunuz?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hocam muhtemelen içindekilerin silinmesini istemiyor.
İçinde işletim sistemi bulunmayan bir bilgisayar diyor. Dolu olacağını sanmam.
HDD beklemekten arızalanmıştır belki.
Eğer sıkıntılı HDD ise
Nejdat Delioğlu'nun videolarında gördüm. Eski çalışmayan HDD'lerin boardunda paslanmalar olabiliyor. Silgiyle tamir ediyordu. :)

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
İçinde işletim sistemi bulunmayan bir bilgisayar diyor. Dolu olacağını sanmam.
HDD beklemekten arızalanmıştır belki.
Eğer sıkıntılı HDD ise
Nejdat Delioğlu'nun videolarında gördüm. Eski çalışmayan HDD'lerin boardunda paslanmalar olabiliyor. Silgiyle tamir ediyordu. :)
Bir zamanlar RAM'leri de silgi ile silme modası vardı sanırım onun gibi bir şey bu da :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
"Windows'u kurarken HDD Full dolu gözüküyor ve yer olmadığı için kuramıyorum "

Bu ifadeni daha açık bir şekilde göstermen için foto atabilir misin ? durumu daha iyi analiz edebilmek açısından, hangi safhada hangi hata kodunu veriyor...?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Bilgisayar nedir? Marka model?

Wallwestrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayar nedir? Marka model?
Marka lenovo model hakkında bilgim yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ifadeni daha açık bir şekilde göstermen için foto atabilir misin ? durumu daha iyi analiz edebilmek açısından, hangi safhada hangi hata kodunu veriyor...?
Yarın açıp atarım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Lenovo laptop modeli, laptopun alt kısmında yazar genellikle. Bir kağıda yapıştırılmış şekilde.

Wallwestrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Şimdi oraya dahi gelmiyor burada kalıyor;
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi oraya dahi gelmiyor burada kalıyor;
Fotoda gitmiş gözüküyor ama gitmiyor ilginç. Recovery ekranı çıktı şimdi de normalde windows kurulumuna girebiliyordum.bu sefer o da olmuyor

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Shift+F10'a basın Windows kurulumunda ve Diskpart>List Disk>Select disk (diskiniz)>clean komutunu girin.