Windows kapanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

JessePinkman1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar selam.dün akşam format atıp temiz kurulum yaptım. fakat key kodu girmedim sabah açtığımda ise windowsu etkinleştir yazısı(sağ altta) hala duruyordu hayırdır diyerek görev yöneticisine girdim ve çalışma süresi 15 saat gözüküyordu. şok oldum akşam yatmadan önce kapattığıma emindim sonrasında bilgisayarı birdaha kapatıp psunun arkasındaki tuştan elektriği kesip sonrasındada direk güç kablosunu çıkardım fakat hala çalışma süresi 15 saat olarak gözüküyor elektriğini kesmeme rağmen. elektrik tüketimi olmadığı sürece çokta önemli bir konu değil fakat sizede sormak istedim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Fast Boot özelliğini açık olduğu için bu durum söz konusu. PC'yi kapattığınız da tam anlamıyla kapanmıyor aslında. Hibernate dediğimiz moda giriyor.
Herhangi bir sorun çıkarmaz.
SSD kullanıyorsanız bu özelliği kapatmanızı tavsiye ederim.

JessePinkman1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fast Boot özelliğini açık olduğu için bu durum söz konusu. PC'yi kapattığınız da tam anlamıyla kapanmıyor aslında. Hibernate dediğimiz moda giriyor.
Herhangi bir sorun çıkarmaz.
SSD kullanıyorsanız bu özelliği kapatmanızı tavsiye ederim.
Ben özelliği kapatmak istiyorum nasil kapatabilirim? Pc yi kapatirken açık olan uygulamalar(discord steam vb.) Tekrar açılıyor. Kesinlikle hibernatemidir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben özelliği kapatmak istiyorum nasil kapatabilirim? Pc yi kapatirken açık olan uygulamalar(discord steam vb.) Tekrar açılıyor. Kesinlikle hibernatemidir hocam?
Tekrar açılıyor derken ilk defa açarken bekliyoruz ya ondan bahsediyorum

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
BIOS arayüzünde fast boot ayarını bulup kapatabilisin.

Tekrar açılıyor derken ilk defa açarken bekliyoruz ya ondan bahsediyorum
Tekrar açılan uygulamaları görev yöneticinin başlatma sekmesinden bulup kapatabilirsin.
Kapatmadan önce açık olan tüm programlar açılıyorsa cihazın normal bir şekilde kapanmadığını gösterir.
Fast Bootu kapattıktan sonra gözlemlediklerini bizimle paylaş.

JessePinkman1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Tekrar açılan uygulamaları görev yöneticinin başlatma sekmesinden bulup kapatabilirsin.
Kapatmadan önce açık olan tüm programlar açılıyorsa cihazın normal bir şekilde kapanmadığını gösterir.
Görev yöneticisindeki ayarlari yapmıştım uygulamalar kesinlikle kapanıyor. Tekrar elimle açarken bekletiyor ilk defa açtığım için. Cihazin normal kapanmayacak bir durumu yok ki kapat tuşuna basıp kapatıyorum dümdüz.

Görev yöneticisindeki ayarlari yapmıştım uygulamalar kesinlikle kapanıyor. Tekrar elimle açarken bekletiyor ilk defa açtığım için. Cihazin normal kapanmayacak bir durumu yok ki kapat tuşuna basıp kapatıyorum dümdüz.
Ben bulamadım fast boot ayarını msih110m gaming anakartım var.

Hocam ben güç kablosunu çekip yaklaşık 15 dk bekledikten sonra şimdi yeni açtım ve süreler sıfırlanmış(herhangi bir ayar yapmadım)

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Cihazın içinde elektrik kalmışsa normal. Boşalttığın zaman doğal olarak sıfırlanacaktır.
Fast Boot'u W10 güç seçenek ayarlarından kapatmayı deneyedebilirsin.