Windows ile imtihan

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 senedir aynı bilgisayarı kullanmaktayım şimdiye kadar hiç format atmadım. Geçen ay bilgisayar çok yavaşladı geç açılıp geç kapanıyordu. Bi süre sonra açılırken 1-2 sn mavi ekran verip reset atmaya başladı kendi kendine. Bende komut istemi chkdsk /r kodu ile onarım yaptım ve düzeldi. Aynı sorunu bugünde yaşadım ama bu sefer ne başlangıç onarma yapabiliyorum ne de komut istemini açabiliyorum. Ekran yine çok yavaş geliyor ve siyah ekranda hareket ettirebildiğim sadece mouse var. Güvenli mod ve diğer modlarda da sonunda siyah ekranla başbaşa kalıyorum. Görev yöneticisini de açamıyorum

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,196
Temiz kurulum denemekten başka çare kalmamış.
Önemli verileriniz var mıydı?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Açıkçası pek sayılmaz ama yine veriler silinmese daha iyi olur
Tüm çıkış yolları kapalı yani
Aynı durumu orta okula giden kuzanim de yaşamıştı (orta okulda her sene 6. sınıflara verilen laptoplar).Çözümünü bir türlü bulamamıştım,format atınca düzeldi,sürücü güncellemelerini aksatma,o sebeple olduğunu düşünüyorum.

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bazı yerlerde okuduğuma göre windows gezginin çökmesinden kaynaklandığını söylüyorlar en kesin çözüm yol format sanırım teşekkürler.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Bazı yerlerde okuduğuma göre windows gezginin çökmesinden kaynaklandığını söylüyorlar en kesin çözüm yol format sanırım teşekkürler.
Hocam PC nizin son ömründe eğer verilerinizi 1 SD karta yedeklediyseniz, format attıktan sonra Zorluk yaşamazsınız.